Gwardia Opole - Torus Wybrzeże Gdańsk 22:22, karne 4:3. Zmarnowane 7 bramek przewagi

mip.
1 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (6)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Torus Wybrzeże Gdańsk w Opolu roztrwoniło 7 punktów przewagi. Torus Wybrzeże Gdańsk w Opolu roztrwoniło 7 punktów przewagi.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Gwardią Opole w III rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski. Gdańszczanie w drugiej połowie prowadzili różnicą 7 bramek, a ostatecznie padł remis 22:22. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były rzuty karne, które lepiej rzucali miejscowi (4:3).

Gwardia: Malcher, Lellek - Chychykalo 5, Kawka 4, Jankowski 3, Scisłowicz 3, Monczka 3, Zubac 1, Fabianowicz 1, Widomski 1 oraz Morawski, Stempin, Hryniewicz, Wojdan

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Pieczonka 6, Tomczak 3, Papina 2, Będzikowski 2, Jachlewski 2, Milicević 2, Davidović 2, Papaj 1, Powarzyński 1, Woźniak 1, Zmavc, Stępień

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk w środę, 1 grudnia udali się do Opola na mecz z miejscową Gwardią w III rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski. Gdańszczanie chcieli powtórzyć wynik z 2. kolejki PGNiG Superligi, kiedy to wygrali w mieście polskiej piosenki 27:23.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:24. Przeczytaj relację, wystaw oceny szczypiornistom i trenerom

Spotkanie nie ułożyło się dla nich jednak najlepiej, bo to gospodarze prowadzili 7:2. Wybrzeże zaczęło jednak stopniowo odrabiać straty. W 19. minucie było już 9:9. Rozpędzeni goście na tym nie poprzestali i po pierwszej połowie prowadzili już 16:12.

Obie ekipy przez 9 minut drugiej połowy nie mogły znaleźć odpowiedniego rytmu i rzuciły po zaledwie 1 golu. Później jednak inicjatywę przejęło Wybrzeże, które zaczęło powiększać przewagę. Przy stanie 14:21 wydawało się, że gdańszczanie spokojnie dotrwają do końca, ale Gwardia "zerwała się" i na 5 minut przed końcem było już 20:21. Chwilę później był już remis!

Taki stan utrzymywał się aż do 60. minuty, gdy na prowadzenie wyszli goście. Gospodarze wzięli jednak czas i po rozrysowanej akcji znów wyrównali! Gdańszczanie nie wykorzystali ostatniej akcji, by przechylić szalę na swoją stronę i potrzebne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali miejscowi, którzy triumfowali 4:3 i awansowali do kolejnej fazy PGNiG Pucharu Polski. Dla Wybrzeża trafili: Rafał Stępień, Jakub BędzikowskiPiotr Papaj. Pomylili się natomiast: Mateusz JachlewskiMaciej Papina.

Co ciekawe, w trakcie 60 minut, gdańszczanie zmarnowali aż 3 z 4 rzutów karnych. To również jeden z aspektów, który w końcowym porachunku zadecydował o porażce.

Warmia Olsztyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:35. Przeczytaj relację z II rundy eliminacyjnej w Pucharze Polski

Gdańszczanie tym samym nie awansowali do 1/8 finału, w której oprócz zwycięzców III rundy, do rywalizacji włączą się ekipy z miejsc III-VI z poprzedniego sezonu w PGNiG Superlidze. Wygrani w ćwierćfinale zagrają o 2 przepustki do półfinału, w którym czekają już: Łomża Industria Kielce oraz Orlen Wisła Płock, jako zespoły uczestniczące w rozgrywkach międzynarodowych.

Gwardia Opole - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 22:22 (12:16) - karne 4:3
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (3 grudnia)
Chrobry Głogów - Piotrkowianin (13 stycznia)
Grupa Azoty Unia Tarnów - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. (26 stycznia)
mip.

Opinie (6) 2 zablokowane

• W piłce ręcznej są bramki a nie punkty!!! (1)

Szanowni Redaktorzy, w piłce ręcznej gra się na bramki, a nie na punkty. Karne rzuca się, a nie strzela. Tak to po prostu jest.
    Dziś tylko życzenia dla Obrońcy Krzyża, oby w przyszłym roku ten koszmar się skończył

• 5 2

• tak jest.... piłka ręczna to nie skóra kopana

• 0 0

• Na pewno nikt po przegranej nie płakał (1)

Najpierw pokazali sportową wyższość a potem odpadli zgodnie z planem... jak co roku zresztą

• 9 0

• ustawka

jeżeli to prawda co piszesz to klub do rozwiązania, a jak jeszcze za zgodą trenerów to oni już nie powinni w żadnym klubie być zatrudnieni!

• 3 0

• Panie Jachlewski.
    To już kolejny niestrzelony rzut karny. Chyba w tej rundzie rozgrywek trzeci . Takiemu doświadczonemu zawodnikowi nie wypada ! Czas na poważną refleksje i wytężony trening rzutów z 7 metrów.

14 Zepter Legionowo 28 4 0 2 21 746:884 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.