Gwardia Opole - Torus Wybrzeże Gdańsk 27:18. Fatalna druga połowa

dak.
23 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Torus Wybrzeże Gdańsk wciąż nie jest pewne utrzymania w PGNiG Superlidze.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe z Gwardią Opole 18:27 (12:12) w 24. kolejce PGNiG Superligi. Gdańscy piłkarze ręczni prowadzili grę w pierwszej połowie, ale po przerwie wszystko się posypało. Rzucili w niej zaledwie 6 goli i powrócą do domu bez punktów. To sprawia, że kwestia utrzymania w ekstraklasie będzie ważyła się w kolejnych meczach.

GWARDIA: Lellek, Balcerek - Jankowski 6 goli, Lemaniak 6, Kawka 6, Klimków 4, Fabianowicz 3, Zadura 1, Kucharzyk 1, Sosna, Stefani, Zarzycki, Milewski

TORUS WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Pieczonka 5, Gądek 4, Kosmala 3, Sulej 2, Leśniak 1, Janikowski 1, Wróbel 1, Papaj 1, Stojek, Gavidia

Torus Wybrzeże Gdańsk wybrało się w osłabieniu. Zabrakło Mateusza Jachlewskiego, Kamila Adamczyka czy Kamila Adamczyka.

Spotkanie zaczęło się pomyślnie układać dla gości po golach: Krzysztofa GądkaJacka Suleja. Wtedy odpowiedział Mateusz Jankowski, ale kolejne trafienia zaliczyli: Kelian JanikowskiPatryk Pieczonka, dzięki czemu Torus Wybrzeże Gdańsk prowadziło 4:1 po 6 minutach gry.

Stal Mielec - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:22. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Do remisu doszło w 15. minucie. Od tego momentu oba zespoły prowadziły wyrównany bój, ale goście w końcu odzyskali inicjatywę. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do stanu 12:9, nie pozwalając tym samym rywalom na zdobycie bramki przez 9 minut. Jednak nie zachowali koncentracji do samego końca, gdyż rywale odrobili straty przed zejściem do szatni.

Druga część spotkania zaczęła się od wymiany ciosów, po której było 14:14. Wtedy do głosu doszli gospodarze, którzy szybko objęli 4-bramkowe prowadzenie, a w dodatku grali w przewadze, gdyż na ławce kar usiadł Daniel Leśniak.

Piłkarze ręczni grali o święty spokój. Sprawdź, co obiecywali przed wyjazdem do Mielca?

Na tym problemy gdańszczan się nie zakończyły. W kolejnych minutach skuteczność nie była ich mocną stroną, gdyż do końca meczu udało się im zdobyć zaledwie 4 trafienia. Jakby tego było mało rzutu karnego nie wykorzystał Mateusza Kosmala. Rywale za to rzucali seriami. Ostatecznie zatrzymali się na wyniku 27:18.

W całym pojedynku celność gości wyniosła 44 proc. Lepsi pod tym względem byli gospodarze, którzy trafiali z 68-proc. skutecznością. Nie popisał się również Mateusz Wróbel, który zdobył 1 bramkę z 10 prób.

Porażka oznacza, że Wybrzeże będzie musiało jeszcze powalczyć o utrzymanie. Na razie mają 6 punktów przewagi nad przedostatnią Stalą Mielec, jednak ta ma jeszcze zaległy mecz. Gdańszczan czekają jeszcze starcia z: Zagłębiem Lubin (29 maja) i Orlen Wisła Płock (2 czerwca).

14 Piotrkowianin 24 4 1 1 18 646:727 15
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-29