Wiadomości

Hala Mistrzów we Włocławku zdobyta

Asseco Arka Gdynia

Mistrzowie Polski nie zawiedli we Włocławku.
Mistrzowie Polski nie zawiedli we Włocławku. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Jak na obrońców tytułu przystało, koszykarze Asseco Prokomu przystąpią do play-off z pierwszego miejsca w tabeli. Zwycięstwo w sezonie zasadniczym podopieczni Tomasa Pacesasa zagwarantowali sobie we Włocławku, gdzie po wyrównanym meczu pokonali miejscowy Anwil 73:68 (11:20, 18:18, 23:11, 21:19). Przeciwnikiem gdynian w ćwierćfinale będzie AZS Koszalin.



Anwil

Miller 18, Majewski 13, Jovanović 9, Thompson 6, Pluta 2 -
Berisha 14, Thomas 3, Hajrić 2, Morrison 1, Diduszko 0.


68:73
(20:11, 18:18, 11:23, 19:21)

Asseco Prokom

Varda 16, Ewing 12, Szczotka 9, Eldridge 0, Witka 0 - Widenow 21, Szubarga 8, Adams 3, Hrycaniuk 2, Burrell 2.

Typowanie wyników

mecz ligowy
27.03.2011 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Anwil Włocławek
68:73
ASSECO PROKOM Gdynia

Jak typowano

1

28%

91 typowań

x

0%

0 typowań

2

72%

235 typowań


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

1'
Pierwsza piłka dla Asseco Prokomu wywalczona przez Vardę.
1'
Szczotka zatrzymany pod koszem Anwilu.
2'
Pierwsze akcje nieskuteczne z jednej i drugiej strony.
2'
Pluta za trzy punkty ale nie trafił
2'
Varda przedziera się pod kosz ale wcześniej gwizdek sędziego.
[ICO]
3'
[2:0] 2 punkty zdobywa Majewski (Anwil).
[ICO]
3'
[4:0] 2 punkty zdobywa Thomas (Anwil).
[ICO]
4'
[4:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom).
[ICO]
4'
[6:3]
[ICO]
5'
[7:3]
[ICO]
6'
[7:5]
[ICO]
7'
[10:5]
[ICO]
7'
[13:5]
[ICO]
7'
[13:7]
[ICO]
7'
[15:7]
[ICO]
7'
[15:9]
[ICO]
7'
[15:11]
[ICO]
8'
[18:11]
[ICO]
10'
[19:11] Rzut wolny trafia Thomas (Anwil).
[ICO]
10'
[20:11] Rzut wolny trafia Thomas (Anwil).
10'
Koniec pierwszej kwarty. Anwil prowadzi 20:11.
11'
Rozpoczyna się druga kwarta.
11'
Eldridge próbował przedzierać sie pod kosz ale został zastrzymany.
[ICO]
11'
[22:11] 2 punkty zdobywa Majewski (Anwil). Natychmiastowa kontra gospodarzy
[ICO]
12'
[22:13] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom).
[ICO]
12'
[24:13] 2 punkty zdobywa Hajrić (Anwil).
13'
Varda nie trafia wolnego
[ICO]
13'
[24:14] Rzut wolny trafia Varda (Asseco Prokom).
[ICO]
13'
[27:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (Anwil).
[ICO]
13'
[28:14] Rzut wolny trafia Berisha (Anwil).
[ICO]
14'
[28:16] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom).
[ICO]
15'
[28:18] 2 punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom).
15'
Czas dla Anwilu
15'
Jovanović traci piłkę, z kontrą wychodzą gdynianie ale faulem akcje zatrzymują gospodarze
[ICO]
15'
[28:19] Rzut wolny trafia Ewing (Asseco Prokom).
[ICO]
15'
[28:20] Rzut wolny trafia Ewing (Asseco Prokom).
[ICO]
15'
[29:20] Rzut wolny trafia Jovanović (Anwil).
[ICO]
15'
[30:20] Rzut wolny trafia Jovanović (Anwil).
[ICO]
16'
[30:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom).
16'
Druga próba Vardy rzutu zza łuku, tym razem nie udana
[ICO]
17'
[30:25] 2 punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom).
[ICO]
17'
[31:25] Rzut wolny trafia Pluta (Anwil).
[ICO]
17'
[32:25] Rzut wolny trafia Pluta (Anwil).
[ICO]
18'
[32:27] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom). Po własnym przechwycie
18'
Hrycaniuk popełnia błąd kroków pod koszem Anwilu.
[ICO]
19'
[32:29] 2 punkty zdobywa Miller (Anwil).
[ICO]
19'
[35:27] Rzut wolny trafia Miller (Anwil).
[ICO]
19'
[36:27] Rzut wolny trafia Miller (Anwil).
[ICO]
20'
[38:27] 2 punkty zdobywa Miller (Anwil). Świetna seria gracza Anwilu.
20'
Szubarga powstrzymany przez Thompsona
[ICO]
20'
[38:28] Rzut wolny trafia Ewing (Asseco Prokom).
[ICO]
20'
[38:29] Rzut wolny trafia Ewing (Asseco Prokom).
20'
Koniec drugiej kwarty. Anwil - Asseco Prokom 38:29.
21'
Rozpoczyna się druga połowa
[ICO]
21'
[38:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom).
[ICO]
22'
[41:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Miller (Anwil).
[ICO]
22'
[41:34] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom).
[ICO]
22'
[42:34] Rzut wolny trafia Jovanović (Anwil).
22'
Drugiego wolnego Jovanović nie trafia
22'
Varda dwukrotnie nie trafia z półdystansu
[ICO]
23'
[44:34] 2 punkty zdobywa Miller (Anwil).
[ICO]
24'
[44:36] 2 punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom).
[ICO]
25'
[44:38] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom).
[ICO]
25'
[47:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (Anwil).
[ICO]
26'
[47:41] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom). Bułgar skorzystał z zasłony Vardy.
26'
Pluta efektownie zablokowany pod koszem gdyńskim
[ICO]
27'
[47:43] 2 punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom).
[ICO]
27'
[47:44] Rzut wolny trafia Szubarga (Asseco Prokom). Rozgrywajacy gdynian wykorzystał akcję 2+1.
27'
Morrison nie trafia wolnego.
[ICO]
27'
[48:44] Rzut wolny trafia Morrison (Anwil).
28'
Thomas nie trafia wolnego
[ICO]
28'
[49:44] Rzut wolny trafia Thomas (Anwil).
[ICO]
29'
[49:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom).
[ICO]
29'
[49:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Burrell (Asseco Prokom).
[ICO]
30'
[49:52] 2 punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom).
30'
Widenow ponownie trafia z dystansu ale tym razem po czasie.
30'
Koniec trzeciej kwarty. Anwil - Asseco Prokom 49:52.
31'
Szczotka dwa razy pudłuje z wolnych
[ICO]
32'
[52:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (Anwil).
[ICO]
33'
[53:52] Rzut wolny trafia Berisha (Anwil).
[ICO]
33'
[54:52] Rzut wolny trafia Berisha (Anwil).
[ICO]
33'
[54:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom).
34'
Strata Szubargi w prostej sytuacji
[ICO]
34'
[57:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (Anwil).
[ICO]
35'
[57:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom).
35'
Miller próbuje za trzy ale piłka wyskoczyła z kosza.
35'
Czas dla Asseco Prokomu.
36'
Błąd 24 sekund gdynian
[ICO]
37'
[57:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom).
37'
Czas dla Anwilu
[ICO]
37'
[60:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (Anwil).
[ICO]
37'
[60:62] Rzut wolny trafia Varda (Asseco Prokom).
37'
Drugiego wolnego Varda nie trafił.
[ICO]
38'
[62:62] 2 punkty zdobywa Berisha (Anwil).
[ICO]
38'
[62:64] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom).
[ICO]
38'
[63:64] Rzut wolny trafia Thompson (Anwil).
38'
Drugiego wolnego nie trafia Thompson
39'
Czas dla Asseco Prokomu
[ICO]
39'
[63:66] 2 punkty zdobywa Szczotka (Asseco Prokom).
[ICO]
39'
[63:67] Rzut wolny trafia Szczotka (Asseco Prokom).
[ICO]
40'
[63:68] Rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom).
40'
Drugiego wolnego nie trafia Widenow ale gdynianin znów jest faulowany.
[ICO]
40'
[63:69] Rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom).
[ICO]
40'
[63:70] Rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom).
40'
Czas dla Anwilu.
[ICO]
40'
[65:70] 2 punkty zdobywa Miller (Anwil).
[ICO]
40'
[65:71] Rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom).
[ICO]
40'
[65:72] Rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom).
[ICO]
40'
[68:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Majewski (Anwil).
40'
Widenow nie trafia wolnego
[ICO]
40'
[68:73] Rzut wolny trafia Widenow (Asseco Prokom).
40'
Koniec meczu. Anwil - Asseco Prokom 68:73.Gdynianie wygrywają i zapewniają sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym.

opinie kibiców w trakcie relacji (22)



Tabela po 22 kolejkach

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 ASSECO PROKOM GDYNIA 22 17 5 1750:1575 39
2 PGE Turów Zgorzelec 22 15 7 1799:680 37
3 TREFL SOPOT 22 14 8 1708:1590 36
4 Energa Czarni Słupsk 22 14 8 1781:1716 36
5 Polpharma Starogard Gd. 22 11 11 1792:1753 33
6 Anwil Włocławek 22 11 11 1696:1632 33
7 PBG Basket Poznań 22 10 12 1678:1685 32
8 AZS Koszalin 22 10 12 1867:1943 32
9 Zastal Zielona Góra 22 9 13 1692:1754 31
10 Polonia Warszawa 22 9 13 1567:1663 31
11 Kotwica Kołobrzeg 22 8 14 1749:1806 30
12 ASK Siarka Tarnobrzeg 22 4 18 1599:1881 26

Tabela wprowadzona: 2011-03-28

Pozostałe Wyniki ostatniej kolejki sezonu zasadniczego TBL: Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 80:74 (25:18, 12:17, 17:12, 26:27), Energa Czarni Słupsk - Polonia Warszawa 84:75 (29:12, 16:23, 18:17, 21:23), PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 79:69 (18:16, 18:23, 16:10, 27:20), Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 82:81 (27:19, 16:27, 21:17, 18:18), Zastal Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański 85:91 (16:17, 21:22, 27:25, 21:27).

Ćwierćfinały play-off toczyć się będą do trzech zwycięstw, w następujących terminach: 1, 2, 5 oraz ewentualnie 6 i 9 kwietnia.
Ćwierćfinały
Asseco Prokom Gdynia
1 miejsce po rundzie zasadniczej
Energa Czarni Słupsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
PGE Turów Zgorzelec
2 miejsce po rundzie zasadniczej
Trefl Sopot
3 miejsce po rundzie zasadniczej
AZS KOszalin
8 miejsce po rundzie zasadniczej
Polpharma Starogard Gdański
5 miejsce po rundzie zasadniczej
PBG Basket Poznań
7 miejsce po rundzie zasadniczej
Anwil Włocławek
6 miejsce po rundzie zasadniczej
Półfinały
Finał

Opinie (24) 1 zablokowana

  • ASSECO PROKOM GDYNIA

    MISTRZ MISTRZ ASSECO!!! MISTRZ MISTRZ ASSECO!!!

    • 35 15

  • PEWNE

    ASSECO PROKOM Z TRUDEM ALE ZDOBEDZIE MISTRZA

    • 26 12

  • Brawo

    Po pierwszej połowie APG zebrało siły i pokazało klasę. Gratki Prokom

    • 29 10

  • BEDZUIE (4)

    MAMY ZAPEWNIONEA EUROLIGE NA KOLEJNE DWA LATA BEZ OBAW

    • 21 11

    • I kolejne dwa lata wstydu! (3)

      • 8 10

      • i 500, 600 ludkow na widowni, to caly apg (1)

        • 5 9

        • prezentują się lepiej niż 200-u w bunkrze:DDDD

          • 1 0

      • i co? przez dwa lata masz zamiar ujadać? żałosne:)

        • 1 1

  • Anwil (2)

    Szykujcie sie na Trefla! Nic sie nie stało Anwilu nic sie nie stało:)

    • 3 33

    • Ten cały cwks reda to jakieś jaja. (1)

      Jemu już całkiem się we łbie poprzewracało.

      • 7 1

      • Przestał brać leki.

        • 3 1

  • EUROLIGA 2011,2012

    Cos dziwnego

    • 6 13

  • super

    przed nami sporo atrakcji w Gdyni. Dziękujemy APG!

    • 31 11

  • tylko a.p.g.

    • 26 9

  • kupczy

    • 9 19

  • tylko ASSECO PROKOM GDYNIA!

    dziękujemy! ;)

    • 17 6

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

24.09 (czw) godz.19:30 Śląsk Wrocław typuj ASSECO ARKA Gdynia
29.09 (wt) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj GTK Gliwice
05.10 (pon) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia typuj King Szczecin
08.10 (czw) godz.17:35 Legia Warszawa typuj ASSECO ARKA Gdynia
19.10 (pon) ASSECO ARKA Gdynia MKS Dąbrowa Górnicza
20.09 (nd) godz.17:35 TREFL Sopot 73:78 ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
14.09 (pon) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 68:79 Pszczółka Start Lublin LIVE!
03.09 (czw) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 74:64 Arged BMSlam Stal Ostrów LIVE!
19.04 (nd) godz.18:00 Polpharma Starogard Gdański 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
11.04 (sob) godz.18:00 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Anwil Włocławek

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt.
1 Stelmet Enea BC Zielona Góra 5 5 0 436:357 10
2 Legia Warszawa 5 4 1 437:370 9
3 Pszczółka Start Lublin 5 4 1 386:363 9
4 GTK Gliwice 5 3 2 418:425 8
5 King Szczecin 4 3 1 302:303 7
6 Anwil Włocławek 4 2 2 336:320 6
7 TREFL SOPOT 4 2 2 324:309 6
8 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 4 2 2 301:320 6
9 Śląsk Wrocław 3 2 1 222:217 5
10 ASECO ARKA GDYNIA 3 2 1 220:216 5
11 PGE Spójnia Stargard 4 1 3 302:314 5
12 HydroTruck Radom 4 1 3 304:332 5
13 Polpharma Starogard Gdański 3 1 2 230:231 4
14 Polski Cukier Toruń 4 0 4 282:328 4
15 Enea Astoria Bydgoszcz 4 0 4 303:362 4
16 MKS Dąbrowa Górnicza 3 0 3 211:247 3

Wyniki 5 kolejki:

  • Śląsk Wrocław - ASSECO ARKA GDYNIA (czwartek, godz. 19:30)
  • TREFL SOPOT - Polpharma Starogard Gd. (czwartek, godz. 20)
  • czwartek
  • Enea Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza
  • piątek
  • PGE Spójnia Stargard - King Szczecin
  • sobota
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Pszczółka Start Lublin
  • niedziela
  • HydroTruck Radom - Polski Cukier Toruń
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Legia Warszawa - Polski Cukier Toruń 84:64 (19:21, 21:16, 21:10, 23:17)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 24.09.2020 godz. 19:30

Śląsk Wrocław
:
ASSECO ARKA Gdynia
mecz ligowy

Jak typują inni

1

71%

117 typowań

x

0%

0 typowań

2

29%

48 typowań

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomasz Chrostowski 3 10 100%
2. Dorota Kalicka 3 10 100%
3. Krzysztof Araźny 3 9 100%
4. Jacek Urbanek 3 9 100%
5. Tomasz Bobkowski 3 7 66.7%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane