stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Halowe Zawody w Skokach - JumpOFF II (1 opinia)

Sopocki Hipodrom tętni życiem, można tutaj przyjść na spacer, pooglądać treningi sportowców, a w weekend pokibicować na zawodach. Od października imprezy jeździeckie przeniosły się na halę. Za nami pierwsza eliminacja zawodów z cyklu JumpOFF Hipodrom, zaś kolejna w weekend 20-21 października. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Na początku października na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu rozegrana została pierwsza eliminacja w ramach tegorocznego JumpOFF Hipodrom. Jest to cykl zawodów w skokach przez przeszkody, który trwa od października do kwietnia. Wiosną, podczas finału zawodnicy, którzy przez cały sezon zbierają punkty, będą walczyli o utrzymanie pozycji lub awans i odbiorą nagrody za starty w całym cyklu.

W pierwszej eliminacji wystartowało 80 zawodników, drugie zawody w ramach JumpOFF Hipodrom odbędą się w dniach 20-21 października, a weźmie w nich udział blisko 200 jeźdźców.

Zawody rozgrywane są w sposób ciągły - kolejne konkursy o różnej trudności odbywają się jeden po drugim, z krótkimi przerwami na zmianę ustawienia przeszkód i wyrównanie podłoża. A zatem przyjść pooglądać zawody można w każdej chwili. Po każdym konkursie następuje uroczysta dekoracja zwycięzców.

Dla publiczności ogromną atrakcją jest możliwość zobaczenia z bliska koni i jeźdźców. Zupełnie inne emocje towarzyszą kibicowaniu, gdy ważący 500 kg koń galopuje tuż koło nas, pokonując kolejne przeszkody. Widzowie, którzy po raz pierwszy mają okazję zobaczyć zawody na żywo, zwracają uwagę, że jest to zupełnie inne przeżycie, niż oglądanie tego sportu w telewizji. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia Hipodromu w najbliższy weekend i przekonania się, co tkwi w jeździectwie, że tak wiele osób połknęło tego bakcyla.

W skokach zawodnicy mają do pokonania parkur (plac konkursowy), a na nim przeszkody ustawione w określonej kolejności. Trudność zależy od wysokości przeszkód i kombinacji, w jakiej są ustawione. Podczas zawodów rozgrywane są konkursy o różnej trudności, tak, aby umożliwić starty nie tylko tym najlepszym zawodnikom, ale także osobom będącym na początku jeździeckiej kariery.

Konkursy, w zależności od wysokości przeszkód, oznacza się literami:
LL - wysokość przeszkód do 90 cm
L - wysokość przeszkód 100 cm
P - wysokość przeszkód 110 cm
N - wysokość przeszkód 120 cm
C - wysokość przeszkód 130 cm
CC - wysokość przeszkód 140 cm
CS - wysokość przeszkód 150 cm

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

19.03 g.17.00
Zenit Kazań
20.03 g.18.00
Stelmet Enea BC Zielona Góra
20.03 g.20.15
Polpharma Starogard Gdański
22.03 g.17.15
POLSKA
Islandia
23.03 g.17.00
PGE MKK Siedlce
17.03 g.18.00
Gwardia Opole
17.03 g.15.30
Zagłębie Lubin
17.03 g.14.00
Stal Mielec
17.03 g.12.40
GTK Gliwice
16.03 g.18.00
Zagłębie Sosnowiec