Halowe mistrzostwa Polski. Trzy medale lekkoatletów z Trójmiasta

21 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Paulina Ligarska z SKLA Sopot została mistrzynią Polski w wieloboju. Paulina Ligarska z SKLA Sopot została mistrzynią Polski w wieloboju.

Paulina Ligarska z SKLA Sopot została halową mistrzynią Polski w wieloboju. Podczas halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce, srebro w biegu na 800 m wywalczyła jej klubowa koleżanka Angelika Cichocka. Brązowy medal w chodzie na 3000 m zdobyła Agnieszka Ellward z Floty Gdynia.

65. Halowe mistrzostwa Polski w Toruniu przyciągnęły ponad 500 lekkoatletów startujących w 31 konkurencjach. Niektórzy przyjechali walczyć przede wszystkim o medale, inni chcieli uzyskać przy okazji minima na halowe mistrzostwa Europy, które od 4 do 7 marca również odbędą się w Grodzie Kopernika. Do europejskiego czempionatu w biegu na 60 m przygotowywać się miała Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot, ale z powodu kontuzji, musiała podsać się operacji i zakończyć sezon.

Udane starty trójmiejskich lekkoatletów. Najlepszy wynik na świecie 20-latka

Minimum uprawniające do startu w HME w biegu na 800 m miała już jej klubowa koleżanka Angelika Cichocka, ale z pełną determinacją wystartowała na mistrzostwach Polski i razem z Joanną Jóźwik z AZS AWF Katowice zapewniła pasjonująca walkę o złoto. Początkowo obie biegły za plecami Anny Wielgosz z Resovii. Za półmetkiem dystansu wspólnie minęły liderkę przy czym na czele była już Cichocka. Udany atak na ostatnich metrach przeprowadziła jednak Jóźwik (2:01.90) i zawodniczka SKLA musiała zadowolić się srebrem (2:02.12).

Po złoto sięgnęła wieloboistka Paulina Ligarska. Zawodniczka SKLA Sopot potwierdziła znakomitą formę z mityngu mityngu X-Athletics w francuskim Aubiere. 24-latka w Toruniu wygrała rywalizację w pchnięciu kulą a w biegu na 60 m przez płotki, w skoku wzwyż i w dal zajmowała drugie miejsca. Na czwartej pozycji ukończyła bieg na 800 m. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 4353 pkt triumfowała nad druga Julią Słocką (4076). Wydawało się, że końcowy triumf ma w kieszeni Adrianna Sułek. Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz wygrała trzy konkurencje, ale w biegu na 800 m przekroczyła linię. Dyskwalifikacja kosztowała ją mistrzowski tytuł, który ostatecznie przypadł Paulinie. Z mistrzostw wraca nie tylko z medalem, ale i z nowym rekordem życiowym na 60 m przez płotki (8.62).

Agnieszka Ellward  z Floty Gdynia (z lewej) zdobyła brąz w chodzie na 3000 m. Angelika Cichocka z SKLA Sopot (z prawej) wywalczyła srebro w biegu na 800 m. Agnieszka Ellward  z Floty Gdynia (z lewej) zdobyła brąz w chodzie na 3000 m. Angelika Cichocka z SKLA Sopot (z prawej) wywalczyła srebro w biegu na 800 m.
Tytułu z ubiegłego roku w chodzie na 3000 m nie zdołała obronić Agnieszka Ellward. Zawodniczka Floty Gdynia z czasem 13:37.06 zdobyła brąz. 31-latka musiała uznać wyższość Katarzyny Ździebło ze Stali Mielec (12:39.95) i Olgi Niedziałek (13:11.96) z WLKS Nowe Iganie, które ustanowiły nowe rekordy życiowe.

Halowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce U-18 i U-20 obfite w rekordy życiowe

Bez medalu wraca Paulina Borys z SKLA Sopot, która przed rokiem zdobyła złoto w skoku wzwyż ex aequo z Wiktorią Miąso z Resovii. Wówczas obie zawodniczki pokonały wysokość 1.75. Tym razem taki wynik nie wystarczył nawet na podium. Tytuł zgarnęła Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok pokonując za pierwszym razem wysokość 1.82. Za drugim podejściem zrobiła to Miąso a na 1.78 z brązowym medalem skończyła Julia Dutkiewicz ze Stali Ostrów Wlkp. Borys bez problemy pokonała wysokości 1.70 i 1.74, ale trzy podejścia do 1.78 okazały się nieudane.