Trefl poległ po dogrywce

Marcin Dajos
30 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Darrell Harris okazał się katem Trefla. W drugim meczu ćwierćfinałowym zdobył 27 punktów i 16 zbiórek. Darrell Harris okazał się katem Trefla. W drugim meczu ćwierćfinałowym zdobył 27 punktów i 16 zbiórek.

Skuteczna pogoń w czwartej kwarcie i doprowadzenie do dogrywki nie wiele dało koszykarzom Trefla Sopot. Po dodatkowym czasie gry, prowadzony przez Darrella Harrisa AZS Koszalin pokonał żółto-czarnych 91:87 (22:18, 18:17, 15:18, 20:22, d. 16:12). W ćwierćfinałowej serii play-off jest więc remis 1-1. Kolejne dwa mecz odbędą się w Koszalinie.

Waczyński 30 (3x3, 7 zb.), Turner 12, Dylewicz 8 (8 zb.), Davis 5 (1x3, 6 zb.), Looby 0 - Spralja 20 (2x3, 7 zb.), Michalak 4 (1x3), Harrington 4, Dąbrowski 4.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Fiedler, Zapolski, Tomaszewski
Widzów: 2400
Harris 27 (2x3, 16 zb.), Wiśniewski 21 (3x3, 6 as.), Henry 19 (1x3), Wołoszyn 5 (1x3), Leończyk 2 (6 zb.) - Mielczarek 8 (2x3), Jones 6 (8 zb.), Milicić 3, Bigus 0.

Trenerzy po meczu

Mariusz Niedbalski (Trefl) - Zagraliśmy bardzo źle na każdej płaszczyźnie. Zaczynając od cech wolicjonalnych, a kończąc na samej koszykówce. AZS bezlitośnie wykorzystał wszystkie nasze słabości. Dobra gra przez pięć minut czwartej kwarty nie wystarczy do tego aby wygrać.

Zoran Sretenović (AZS) - Gratuluję moim zawodnikom twardej gry w obronie przez całe spotkanie. Po pierwszym meczu porozmawialiśmy sobie trochę i doszliśmy do wniosku, że nie możemy popełniać tak dużo strat. W drugim starciu, poza końcówką czwartej warty, nie traciliśmy piłek w głupi sposób. Na szczęści był to tylko fragment meczu. Poza tym bardzo podobała mi się nasza postawa tak pod koszem, jak i na obwodzie.

AZS Koszalin

98% 404 typowania TREFL Sopot
1% 1 typowanie REMIS
1% 6 typowań AZS Koszalin

Dzisiejszy mecz został przeniesiony z godz. 20:15 na 18:30. A wszystko przez... Roberta Lewandowskiego i jego spotkanie w Lidze Mistrzów.
AZS rozpocznie z Leończykiem (AZS), Henrym (AZS), Wiśniewskim (AZS), Wołoszynem (AZS) i Harrisem (AZS) na boisku.
Pierwsza piątka Trefla: Looby (TREFL), Dylewicz (TREFL), Waczyński (TREFL), Turner (TREFL) i Davis (TREFL).
1'
Zaczynamy pierwszą kwartę.
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL). Już wyrównał swoją zdobycz punktową z pierwszego starcia.
za 2 punkty
2'
[3:2] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (AZS), który wybrał piłkę z kozła Turnerowi i wyprowadził kontrę.
wolne (tylko 1 trafiony)
2'
[4:2] Tylko jeden rzut wolny trafia Turner (TREFL).
za 2 punkty
3'
[6:2] Tym razem kontra gospodarzy i 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
3'
[6:4] 2 punkty zdobywa Harris (AZS).
za 2 punkty
3'
[8:4] Mamy grę kosz za kosz. 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
za 2 punkty
4'
[10:4] 2 punkty zdobywa Davis (TREFL).
za 2 punkty
4'
[10:6] Liderzy zaliczyli już po trafieniu. 2 punkty zdobywa Henry (AZS).
za 2 punkty
5'
[12:6] Trefl gra szybko i skutecznie. 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
5'
[12:8] Ale ponownie ma problemy w defensywie w polu trzech sekund. 2 punkty zdobywa Harris (AZS).
za 3 punkty
6'
[12:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wołoszyn (AZS).
6'
Trefl ponownie w kontrze. Po niecelnym rzucie Waczyńskiego (TREFL) zbiera Spralja (TREFL), który jest faulowany i staje na linii rzutów wolnych.
wolne (trafione oba)
6'
[14:11] Spralja (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Pierwszy faul w meczu Trefla. Fauluje Spralja (TREFL), który podobnie jak Looby (TREFL) nie radzi sobie z Harrisem (AZS).
7'
[14:13] Harris (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
7'
[14:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harris (AZS).
za 2 punkty
7'
[16:16] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL). W swoim stylu wbił się pod kosz.
za 2 punkty
8'
[18:16] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL) po akcji jeden na jeden z Leończykiem.
za 2 punkty
8'
[18:18] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Leończyk (AZS).
za 2 punkty
9'
[18:20] 2 punkty zdobywa Henry (AZS), a do tego jest faulowany przez Spralję, dla którego to drugie przewinienie.
9'
Henry (AZS) pudłuje wolnego.
za 2 punkty
10'
[18:22] 2 punkty zdobywa Henry (AZS).
10'
Koniec pierwszej kwarty.
11'
Startujemy z drugą kwartą.
za 2 punkty
11'
[20:22] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL). Teraz to on ograł Harrisa.
za 2 punkty
11'
[20:24] 2 punkty zdobywa Harris (AZS). Środkowy gości nie chciał być gorszy i efektownie skończył swoją akcję
12'
[21:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Spralja (TREFL).
za 2 punkty
12'
[23:24] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL). Kontra gospodarzy i skuteczny rzut z półdystansu rozgrywającego.
za 2 punkty
13'
[25:24] Następna szybka akcja i 2 punkty zdobywa Dąbrowski (TREFL).
13'
Harris (AZS) wreszcie zatrzymany. Blok Loobyego (TREFL)!
13'
Michalak (TREFL) pudłuje dwa wolne.
za 3 punkty
14'
[25:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (AZS).
za 2 punkty
14'
[27:27] 2 punkty zdobywa Dąbrowski (TREFL) po rzucie z półdystansu.
14'
[27:29] Wiśniewski (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
15'
[27:31] Tym razem kontra gości i 2 punkty wsadem zdobywa Wiśniewski (AZS).
czas
15'
Przerwa na żądanie Niedbalskiego (TREFL).
16'
Strata za stratą, a punktów brak...
16'
Waczyński (TREFL) wchodzi pod kosz i jest faulowany. Dostaje wolne. Może wreszcie przełamanie?
16'
[29:31] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne. Choć pierwszy bardzo chciał uciec z kosza.
za 2 punkty
17'
[29:33] 2 punkty zdobywa Mielczarek (AZS).
17'
Dylewicz (TREFL) chciał ograć Jonesa (AZS), rzucił, ale... w tył tablicy.
za 3 punkty
18'
[29:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (AZS). Równo z syreną kończącą akcję.
czas
18'
Niedbalski wykorzystuje drugą i ostatnią w pierwszej połowie przerwę na żądanie (TREFL).
18'
Turner (TREFL) zablokowany i piłka dla gości.
za 2 punkty
18'
[29:38] 2 punkty zdobywa Jones (AZS), który najpierw zebrał piłkę po własnym niecelnym rzucie.
za 2 punkty
19'
[31:38] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
19'
[31:40] 2 punkty zdobywa Milicić (AZS).
19'
[33:40] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[35:40] 2 punkty na koniec pierwszej połowy zdobywa Turner (TREFL).
20'
Koniec drugiej kwarty.
A tak spotkanie wygląda od strony statystycznej: Trefl 13/31 z gry, 22 zbiórki i tylko 4 asysty. 9 punktów zdobył Waczyński (TREFL), 7 dołożył Turner (TREFL), a 6 Dylewicz (TREFL). AZS - 16/35 z gry, 16 zbiórek, 6 asyst. 11 punktów zdobył Harris (AZS), 9 Wiśniewski (AZS), 6 Henry (AZS).
21'
Zaczynamy drugą połowę.
za 3 punkty
21'
[38:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
21'
[38:42] 2 punkty zdobywa Harris (AZS).
za 2 punkty
22'
[40:42] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL), który rzucił o tablicę.
za 3 punkty
23'
[40:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
za 2 punkty
23'
[42:45] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL). Do tego trzeci faul Wołoszyna.
za 1 punkt
23'
[43:45] Rzut wolny trafia Spralja (TREFL).
za 2 punkty
24'
[45:45] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
24'
[47:45] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Turner (TREFL).
za 2 punkty
25'
[47:47] Dobitka i 2 punkty zdobywa Leończyk (AZS).
za 3 punkty
26'
[47:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
za 2 punkty
27'
[47:52] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Harris (AZS).
27'
Czwarty faul łapie Leończyk (AZS).
za 2 punkty
27'
[49:52] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
27'
[49:54] 2 punkty zdobywa Henry (AZS). Jeszcze będzie miał rzut wolny. Trzeci faul Davisa.
za 1 punkt
27'
[49:55] Rzut wolny trafia Henry (AZS).
28'
Seria niecelnych rzutów z obu stron.
za 2 punkty
29'
[51:55] Nareszcie! 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL).
za 2 punkty
30'
[53:55] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Spralja (TREFL).
30'
Wiśniewski (AZS) rzuca, ale mocno niecelnie.
30'
Koniec trzeciej kwarty.
31'
Rozpoczynamy ostatnią kwartę. AZS przy piłce.
za 2 punkty
31'
[53:57] Pierwsze 2 punkty w kwarcie zdobywa Harris (AZS).
za 3 punkty
31'
[56:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Spralja (TREFL).
za 3 punkty
32'
[56:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Henry (AZS).
32'
Kontra AZS i faul na Henrym (AZS).
32'
[56:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Henry (AZS).
czas
33'
Gospodarze tracą piłkę, a trener Niedbalski prosi o przerwę na żądanie (TREFL).
za 2 punkty
34'
[56:63] Kontra AZS i 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Harris (AZS).
34'
Czwarty faul Davisa (TREFL).
czas
34'
Kolejna przerwa na żądanie dla Niedbalskiego (TREFL). Została mu jeszcze jedna.
35'
Jones (AZS) traci, Turner (TREFL) też
36'
Już piąty faul w kwarcie Trefla. AZS wciąż bez przewinienia.
36'
[56:65] Henry (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Waczyński (TREFL) faulowany przy rzucie przez Harrisa (AZS). Gospodarze wreszcie z szansą na punkty.
36'
[57:65] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL). Ale zbiera Spralja.
za 3 punkty
36'
[60:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
czas
36'
Przerwa na żądanie (AZS).
za 3 punkty
37'
[60:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (AZS).
za 2 punkty
38'
[60:70] 2 punkty zdobywa Jones (AZS), który wbił się pod kosz.
czas
38'
Ostatnia przerwa na żądanie dla Niedbalskiego (TREFL).
za 2 punkty
38'
[62:70] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL) i jest faulowany!
38'
Amerykanin pudłuje wolnego.
za 2 punkty
38'
[62:72] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
za 3 punkty
38'
[65:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
38'
[65:74] Wiśniewski (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Henry (AZS) fauluje Turnera (TREFL). Dwa wolne.
38'
[66:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Turner (TREFL). Ale jest zbiórka.
za 3 punkty
39'
[69:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Spralja (TREFL).
39'
Waczyński (TREFL) wchodzi pod kosz, jest faulowany, trafia, ale sędziowie nie uznali punktów!
schodzi za faule
39'
Leończyk (AZS) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
39'
[71:74] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Kontra Trefla, Michalak (TREFL) chce kończyć wsadem, ale jest blokowany przez Harrisa (AZS). Sędziowie zauważyli faul.
39'
[72:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
40'
Przechwyt Trefla, 49 sekund do końca i faul na Waczyńskim (TREFL).
40'
[73:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
40'
35 sekund przed końcem kwarty Waczyński (TREFL) fauluje Harrisa (AZS).
40'
Przy pierwszym rzucie piłka wykręciła się z kosza!
40'
[73:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Harris (AZS).
za 2 punkty
40'
[75:75] Turner wbija się pod kosz, pudłuje, ale zbiera i 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
czas
40'
19,6 sekundy do końca drugiej połowy. Przerwa na żądanie (AZS).
40'
Henry (AZS) wchodzi pod kosz, ale piłką znalazła się na aucie. Zza kosza wznawiać będą goście.
czas
40'
Ostatnia przerwa na żądanie gości (AZS). 5,3 sekundy do końca.
40'
Wiśniewski (AZS) wyszedł na pozycję, ale nie rzucił... Wszedł w kozioł i skończył się mu czas. Dogrywka!!!
za 2 punkty
41'
[75:77] 2 punkty zdobywa Henry (AZS).
za 2 punkty
41'
[75:79] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jones (AZS).
za 3 punkty
42'
[75:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harris (AZS).
czas
42'
Niedbalski musiał poprosić o przerwę na żądanie (TREFL).
za 2 punkty
42'
[75:84] 2 punkty zdobywa Harris (AZS) po pięknym rzucie z półdystansu tuż przed syreną kończącą akcję.
za 2 punkty
43'
[77:84] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
43'
[77:86] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
za 2 punkty
43'
[79:86] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL) i jeszcze jest faulowany!
za 1 punkt
43'
[80:86] Rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
44'
[80:88] 2 punkty po zbiórce zdobywa Harris (AZS).
44'
Kolejny faul na Waczyńskim (TREFL).
44'
[82:88] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
31,2 sekundy do końca dogrywki, faul na Spralji (TREFL).
45'
[84:88] Spralja (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
30 sekund do końca, Henry (AZS) idzie na linię rzutów wolnych.
45'
[84:90] Henry (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
45'
[87:90] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (TREFL).
45'
Wolne rzucać będzie Milicić (AZS). 14,4 sekundy do końca.
45'
[87:91] Tylko jeden rzut wolny trafia Milicić (AZS).
45'
Turner (TREFL) pudłuje i to na tyle...
45'
Koniec meczu

Pozostałe mecze ćwierćfinału play-off: ASSECO PROKOM Gdynia - Anwil Włocławek 63:61, PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 96:62, Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 87:77.

• Świetny tegoroczny paly-off!!! (4)

każdy może wygrać z kazdym (no może Turów poza zasięgiem, ale poczekajmy...). To bedzie jeden z najciekawszych końcowek sezonu!

Brawo zespoły!

• 30 6

• (3)

To raczej pokazuje jak ciennnkie są zespoly w tej lidze

• 9 0

• tak jak w polityce;)
        ktos kto jest za PO jest optymista a kto moherem z Pisu jest pesymista;)

• 6 2

• Możesz wyjaśnić jaki jest związek pomiędzy wynikami ligowymi a siłą całej ligi? (1)

Gdyby Trefl lub APG wygrywał wszystkie mecze ligowe to znaczyłoby, że mamy silną ligę, czy co? A może to znaczyłoby, że Trefl/APG jest zespołem na poziomie europejskiej czołówki?

Nie widzę najmniejszego związku pomiędzy bezwzględnym poziomem drużyn ligowych i wynikami ich meczów, a wyrównany poziom zawsze dobrze robi popularności sportu. Niewiele ludzi lubi chodzić na mecze, których wyniki znane są od pierwszego dnia sezonu i tym należy tłumaczyć niską popularność koszykówki (a w dużej mierze i rugby) poza Trójmiastem (w Trójmieście kibice często chodzą pooglądać, jak to nasi dają wciry przyjezdnym; ot, taka rodzinna rozrywka, której niczego ujmować nie należy, bo i kasa z tego jest na hale i kibolstwa mniej, bo to przenosi się do netu; czy jednak hale zarobią na meczach, gdy Trefl i APG spdną ze skrzyni?).
        W przypadku koszykówki nie możemy powiedzieć, aby mistrz i wicemistrz robili jakąś spektakularną karierę na europejskich parkietach, ale w przypadku rugby przynajmniej widać stały postęp. Praca, praca i jeszcze raz praca, a nie gwiazdowanie, wojenki o kasę i wzajemne obrzygiwanie się na forach.

• 8 1

• Racja. Zle sie wyrazilem. Poziom wyrownany ale bardzo niski. Zgodze sie ze niewiadoma kto wygra z kim powoduje wieksze zainteresowanie dana dyscyplina ale poziom jaki prezentuje liga w tym sezonie na pewno nie przysporzy wiecej kibicow...