Hat-trick Łukasza Nadolnego

15 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Bałtyk zaaplikował swoim przeciwnikom aż 5 bramek i w tej chwili stał się najskuteczniejszą drużyną w lidze! Bałtyk zaaplikował swoim przeciwnikom aż 5 bramek i w tej chwili stał się najskuteczniejszą drużyną w lidze!

Piłkarze Bałtyku wypunktowali na własnym boisku Olimpię Grudziądz. Gdynianie wygrali aż 5:2 (2:1), choć przez większą część spotkania przy piłce byli goście. Biało-niebiescy perfekcyjnie zagrali na skrzydłach i zdobywali gole po kapitalnych dośrodkowaniach. Hat-tricka ustrzelił Łukasz Nadolny. Biało-niebiescy awansowali na czwarte miejsce w II-ligowej tabeli.
Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią relację ze spotkania. Poniżej jej zapis

.

Bramka:
Nadolny 15, 74, 86, Kudyba 37, Hartman 87 - Sulej 5, 75.

BAŁTYK: Chamera - Granosik, Wasielewski, Martyniuk, Kamiński - Szweda (67 Drzymała), Bielecki (70 Riebandt), Pięta, Adamus - Nadolny, Kudyba (82 Hartman).

OLIMPIA: Pytkowski - Koczur, Brede, Rogalski, Simson (20 Jakóbik) - Pawlak, Kryszak (46 Kretkowski), Rogóż (49 Piceluk), Kobus, Domżalski (22 Kowalski) - Sulej.

Sędzia: Skórka (Koszalin). Żółta kartka: Kretkowski (Olimpia), Nadolny (Bałtyk). Widzów: 900.

0' Do pierwszego gwizdka sędziego na stronie: http://sport.trojmiasto.pl/typuj.php?id_zaklady=4026 można było obstawiać wynik tego spotkania. Aż 95 procent głosujących typowało wygraną Bałtyku. Trzy procent stawiał na remis, a zaledwie dwa na sukces Olimpii, która dotychczas w II lidze zdobyła zaledwie jeden punkt. Goście, tak jak Bałtyk, są beniaminkiem tegorocznych rozgrywek.

0' Będzie to mecz II-ligowych beniaminków, a zarazem ciekawe starcie znanych trójmiejskich trenerów Piotra Rzepki i Marcina Kaczmarka.

0' Kapitanowie obu drużyn Marcin Martyniuk i Mariusz Pawlak, wychowanek Lechii, obecnie Olimpia dokonali losowania. Rozpoczynają mecz goście.

1' na trybunach około 900 osób, w tym 100-osobowa grupa kibiców z Grudziądza. Wejście gości na sektor opóźniło się, bo nie przygotowali odpowiedniej sumy pieniędzy na bilety.

3' sędzia napomina za faul Suleja i nakazuje uprzątnąć boisko z serpentyn.

4' Domżalski dynamicznym rajdem lewym skrzydłem wywalczył pierwszy w dniu dzisiejszym rzut rożny.

5' 0:1 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piąstkowanie Chamery było zbyt krótkie, a żaden z obrońców nie był w stanie wybić piłki. Trafiła ona do Przemysława Suleja, który strzałem po ziemi uzyskał prowadzenie dla gości.

6' "Gramy swoje" napomina podopiecznych trener Kaczmarek

7' pierwszy w tym meczu atak Bałtyku. Adamus przedarł się lewym skrzydłem, ale piłka po jego dośrodkowaniu spadła na górną siatkę bramki Olimpii.

8' kolejna groźna akcja Olimpii. Gdyby nie interwencja Wasilewskiego, który czubkiem buta trącił piłkę sam na sam z Chamerą byłby Domżalski.

13' bardzo blisko gola Dariusz Kudyba. Napastnik Bałtyku strzelił w słupek, piłka trafiła w plecy interweniującego bramkarza i zmierzała do siatki. Z linii bramkowej wybił ją Rafał Rogalski.

14' Pytkowski znów w opałach. Tym razem bramkarz Olimpii z trudem broni strzał Nadolnego.

15' 1:1 Kapitalne dośrodkowanie Błażeja Adamusa i strzał głową na wyrównanie Łukasza Nadolnego.

17' uderzenie z dystansu Kryszaka. Tuż przy słupku, ale Chamera na wszelki wypadek asekurował lot piłki i był gotowy do interwencji.

19' strzał z dystansu Simsona. Piłka trafiła w środek bramki i Chamera bez trudu ją złapał.

20' kolejne dośrodkowanie Adamusa i strzał głową Kudyby. Nieco za słaby, by zaskoczyć Pytkowskiego, który wyłapał futbolówkę.

21' po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z piłką minęli się i Kudyba, i Nadolny. Padła ona łupem bramkarza Olimpii.

22' pierwsza zmiana w Olimpii. Za Domżalskiego wchodzi Kowalski. Nowy gracz zajął miejsce na prawej obronie, a dotychczasowy defensor z tej strony - Koczur przesunięty został do pomocy. Jak widać trener Kaczmarek zamierza ograniczyć swobodę działania Adamusowi.

25' jak na warunki II ligi bardzo dobry mecz, sporo akcji, spięć podbramkowych i strzałów.

25' po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Olimpii dobra interwencja Chamery.

27' strzał z dystansu Rogóża. Piłka tuż obok "okienka" bramki Bałtyku.

28' przed wykonaniem kolejnego rogu dla Olimpii sędzia napomina Kamińskiego i Suleja, którzy niezgodnie z przepisami walczyli o pozycję.

30' zablokowane uderzenie z wolnego Kryszaka, piłka na aucie.

31' kolejny róg dla Olimpii. Bałtyk niepotrzebnie oddał prowadzenie gry rywalom.

32' nieudany strzał z dystansu Pawlaka, a dobitkę Rogóża blokują obrońcy Bałtyku.

35' nadal gospodarze cofnięci, pozwalają grać rywalom na połowie gdynian.

37' 2:1 pierwszy od długich minut atak Bałtyku. Na środku piłkę szybko wyprowadził Wojciech Pięta. Następnie przekazał ją na lewe skrzydło do Adamusa, który oczywiście dośrodkował w pole karne. Tam "główką" prowadzenie dla Bałtyku zdobył Dariusz Kudyba!

40' kolejny kontratak Bałtyku. Sam na sam z bramkarzem był Nadolny. Tym razem Pytkowski obronił strzał Łukasza.

43' rzut wolny dla Olimpii około 27 metrów na wprost bramki Bałtyku. Strzał Pawlaka po ziemi obok słupka.

44' sędzia Skórka (Koszalin) dolicza jedną minutę do gry pierwszej połowy

45' wyborna szansa na podwyższenie wyniku. Bałtyk atakował trzech na dwóch, ale Kudyba wdał się niepotrzebnie w drybling i stracił piłkę.

45+1' strzał z dystansu Adamusa, tym razem niecelny

Koniec pierwszej połowy. Bałtyk prowadzi 2:1!

46' równolegle z meczem Bałtyku na bocznej murawie GOSiR odbywa się trening piłkarzy... Odry Wodzisław, który przygotowują się do niedzielnego meczu w Gdańsku z Lechią.

46' rozpoczyna się druga połowa. Olimpia jeszcze bardziej wzmocniła siłę uderzenia. Na boisko wszedł Kretkowski, który wiosną 2007 roku zaliczył siedem meczów w ekstraklasie w barwach Wisły Płock.

48' bardzo niecelny strzał z dystansu Suleja

49' trzecia zmiana w Olimpii. Wchodzi Piceluk za Rogóża.

50' Kretkowski spokojnie przebiegł pół boiska i oddał strzał. Na szczęście dla Bałtyku niecelny.

51' kolejna akcja Olimpii zakończona strzałem. Tym razem nad bramką uderzył Pawlak.

51' nad murawą zapalono jupitery.

53' z dystansu strzał Bieleckiego, ale niecelny.

54' dobre podanie Bieleckiego do Kudyby. Niestety, napastnika gdynian ubiegł Simson i nie pozwolił mu wyjść sam na sam z bramkarzem.

55' bomba z dystansu Pięty, ale pomocnik trafił w swojego... kolegę z obrony - Granosika.

56' w polu karny Bałtyku przewraca się Kretkowski, piłka wychodzi poza końcową linię. Sędzia nakazuje grać od bramki.

57' Kamińskim wybiciem na róg przerwał kolejny groźny atak Olimpii

58' po dośrodkowaniu z kornera i wybiciu piłki przez obrońców z własnej połowy zaatakował Kudyba. Darek minął trzech rywali, ale na ostatnim obrońcą przed bramką rywali jego rajd się zakończył.

59' brzydki faul Kretkowskiego w okolica linii środkowej. Faulowany Szweda. Żółta kartka dla Kretkowskiego.

62' Kretkowski strzelił z około 25 metrów. Nad bramką.

63' na wysokości pola karnego faulowany Szweda. Będzie rzut wolny.

64' Pięta "wkręcił" piłkę w bramkę, golkiper Olimpii z trudem wybił ją na róg. Po kornerze piłkę głową wybijają obrońcy gości.

66' tego nie można robić. Około 25 metrów na wprost bramki nikt nie zaatakował Kobusa. Mocny strzał pewnie obronił dopiero Chamera.

67' pierwsza zmiana w Bałtyku, na prawym boku pomocy. Drzymała zastąpił Szwedę.

68' w dobrej sytuacji przestrzelił Nadolny.

69' Pawlak faulowany 20 metrów od bramki Bałtyku. Strzał Kobusa w mur.

70' Żółta kartka dla Nadolnego za faul na Brede. Sędzia nabrał się nieco na teatr obrońcy Olimpii, który padł na murawę z głośnym krzykiem.

70' druga zmiana w Bałtyku. Riebandt zastąpił Bieleckiego.

72' Nadolny w doskonałej okazji na trzeciego gola. Niestety, Łukasz strzelił wprost w bramkarza i zamiast bramki jest tylko róg.

73' po rogu zza "16" uderzył po ziemi Granosik. Pytkowski złapał piłkę.

74' 3:1 doskonała akcja Drzymały. Po jego dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową piłkę do bramki wpakował Nadolny.

75' 3:2 błyskawiczna odpowiedź Olimpii. Piceluk strzelił w słupek, ale Sulej z bliska dobił piłkę do siatki.

76' Bałtyk szybko musi otrząsnąć się z tej dekoncentracji. W bardzo dobrej sytuacji był Piceluk, ale uderzył nieznacznie obok słupka.

78' kolejna groźna akcja Olimpii zakończona uderzeniem Piceluka, tym razem nad bramką.

79' znów Piceluk, tym razem po nogach obrońców i Chamera pewnie złapał piłkę.

80' po akcji Riebandta strzał Piety. Bramkarz przenosi go nad poprzeczką. Po kornerze strzał głową Nadolnego broni pewnie Pytkowski.

82' trzecia zmiana w Bałtyku. Tym razem wśród napastników. W miejsce Kudyby wszedł Hartman.

83' Kudyba broni strzał Rogalskiego, który próbował zaskoczyć bramkarza Bałtyku... lobem.

85' zamieszanie w polu karnym Bałtyku. Dwa strzały Olimpii w nogi obrońców.

86' 4:2 Kapitalna akcja Bałtyku. Znów prawym skrzydłem przedarł się Drzyłama. Po dośrodkowaniu Michała strzelił Pięta. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, a do siatki dobił ją Nadolny

87' 5:2 Olimpię dobił Hartman, który technicznym strzałem przerzucił piłkę nad bramkarzem. Tym razem Nadolny zaliczył asystę.

90' sędzia dolicza trzy minuty.

90' ostatnie pięć minut piłkarze grają przy nieustającym śpiewie i skandowaniu kibiców: "i tylko Bałtyk, Bałtyczek Gdynia..."

90+2' efektowny strzał Pięty z trudem broni bramkarz

Tabela wprowadzona: 2009-08-16

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Lechia Zielona Góra - Raków Częstochowa 0:5 (0:2), GKS Tychy - Polonia Słubice 1:2 (0:1), Czarni Żagań - Elana Toruń 3:0 (3:0), Tur Turek - Jarota Jarocin 0:0, Unia Janikowo - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:0), Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:2), Ruch Radzionków - Górnik Polkowice 4:1 (3:1), Zawisza Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0).
Mecz zaległy z 1. kolejki: Zagłębie - Ślęza 4:0 (2:0).

Opinie (257) ponad 20 zablokowanych

• zapraszamy na Olimpijską (3)

Ole oli ole ola i tylko Bałtyk Bałtyczek Gdynia !!!

• 44 6

• Wstyd chodzić na 2 ligę!!!!!!! (2)

• 0 5

• dla was tak (1)

wy zawsze chodziliscie na ten klub ktory jest w wyzszej lidze. tak zwani kibice sukcesu

• 5 0

• tak wanego sukcesu

• 0 1

• A Beda kibice Olimpii??? (2)

Moze jakis grill... Bałtyczku moze grilla zrobcie..

• 5 19

• Bałtyk nieleje sie z takimi słabymi ekipami jak Olimpia, oni tylko Legia, Ruch i ta liga to dla nich (1)

• 4 7

• Tak, tak śledziki...podszywajcie się pod kibiców Bałtyku... przynajmniej macie jakąś rozrywkę...

bo kibicować Arce to od paru lat stres i ostatnio coraz wiekszy wstyd...