Atom Trefl sparował ze zdobywcą Challenge Cup

14 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Grająca w reprezentacji USA Kimbelry Hill (trzecia od lewej) po raz pierwszy w historii gra w Pucharze Wielkich Mistrzyń. Grająca w reprezentacji USA Kimbelry Hill (trzecia od lewej) po raz pierwszy w historii gra w Pucharze Wielkich Mistrzyń.

Przerwę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń siatkarki Atomu Trefla wykorzystały na mecze sparingowe ze zdobywcą Challenge Cup Dinamem Krasnodar. Rozgrywki pauzują ze względu na Puchar Wielkich Mistrzyń, w którym razem z reprezentacją USA występuje przyjmująca sopockiego klubu Kimberly Hill. Po dwóch meczach Amerykanki mają na koncie zwycięstwo i porażkę.

Odbywający się co cztery lata, od 1993 roku, w Japonii Puchar Wielkich Mistrzyń jest rywalizacją najlepszych reprezentacji Europy - Rosja, Ameryki Południowej - Brazylia, Ameryki Północnej i Środkowej - USA, Azji - Tajlandia oraz gospodarza zmagań i zespołu z dziką kartą, którą w tym roku otrzymała Dominikana.

Powołania do tych reprezentacji sprawiły, że niemal na miesiąc trzeba było przerwać m.in. zmagania w Lidze Mistrzyń. Występujący w rozgrywkach Atom Trefl ostatni mecz z Gent Dames rozegrał 29 października, a kolejny, z Vakifbankiem Stambuł wyznaczono mistrzyniom Polski na 26 listopada.

Trener Teun Buijs zdecydował, że aby nie wypaść z rytmu meczowego, który dawał dwa spotkania w tygodniu, jego zespół rozegra sparingi. A że w tym czasie w Sopocie zjawiły się siatkarki Dinama Krasnodar, czyli zdobywcy Challenge Cup, to wykorzystano ten czas na wspólne treningi i mecze za zamkniętymi drzwiami. W Rosji sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdyż ze względu na imprezę odbywającą się w Japonii, przerwano rozgrywki ligowe.

W składzie Dinama pojawiły się jednak w Ergo Arenie takie siatkarki jak: Anna-Miriam Gansonre, Marina Mariuchnicz, Jana Szczerban, Marija Babina, Anna Matijenko, Ludmiła Małofiejewa, Rosir Calderon, Jewgienija Kożuchowa, Irina Urałowa, Rimma Gonczarowa oraz Julija Podskalna.

ATOM TREFL Z OFERTĄ DLA KIBICÓW INNYCH KLUBÓW

Mecze odbywały się od poniedziałku. Dla Buijsa były one także okazją do ogrywania zawodniczek, które dotychczasowe spotkania ligowe i LM spędzały głównie w kwadracie dla rezerwowych. W pierwszym starciu Atomówki przegrały 0:4 (22:25, 23:25, 17:25, 21:25). W kolejnym było trochę lepiej, ale ponownie nie udało się uniknąć porażki 1:2 (25:18, 16:25, 17:25). Siatkarskim wynikiem zakończył się ostatni ze sparingów, w którym sopocianki również były gorsze 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 25:27).

HILL POWOŁANA NA PUCHAR WIELKICH MISTRZYŃ

W międzyczasie, w Japonii zmagania zainaugurowała reprezentacja USA. W pierwszym starciu uległa 0:3 Brazylii (24:26, 24:26, 20:25). W dwóch setach Hill wchodziła do gry z kwadratu dla rezerwowych. W ostatnim walczyła z Brazylijkami od pierwszej zagrywki. W sumie zdobyła 2 pkt. Lepiej kadrze USA poszło w meczu z Japonią, który wygrała 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:21). Hill zagrała w czterech setach, ale jako rezerwowa i zdobyła punkt. Rywalizacja przenosi się teraz z Nagoji do Tokio, a to oznacza dzień przerwy. Następnie, do 17 listopada Amerykanki zmierzą się kolejno z Rosją, Tajlandią i Dominikaną.

To oznacza, że Hill nie zobaczymy w barwach Atomu Trefla także podczas niedzielnego, wyjazdowego meczu z Beef Master Budowlanymi Łódź.

Wyniki 6 kolejki

• ATOM TREFL Sopot - PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:21, 25:12, 25:18)
  • Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:13)
  • Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo - Beef Master Budowlani Łódź 2:3 (25:17, 20:25, 22:25, 25:13, 7:15)
  • Polski Cukier Muszynianka FAKRO Bank BPS - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 22:25, 26:24, 21:25)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 2:3 (25:15, 18:25, 25:22, 19:25, 14:16)