• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Hipodrom Sopot podsumował sezon letni. Konie przeniosły się do hali

Jacek Główczyński
8 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
W sezonie halowym Hipodrom Sopot zamierza organizować po 2-3 zawody w miesiącu. Inauguracja już 8 i 9 października. W sezonie halowym Hipodrom Sopot zamierza organizować po 2-3 zawody w miesiącu. Inauguracja już 8 i 9 października.

Zawody JumpOFF Hipodrom w skokach przez przeszkody inaugurują jeździecki sezon halowy w Sopocie. Pierwsze przejazdy zaplanowane są na sobotę, 9 października, od godziny 8. Dla publiczności wstęp do Hali Pomarańczowej (wejście od ul. Łokietka) jest bezpłatny. W kalendarzu są średnio 2-3 zawody w każdym z najbliższych miesięcy. Oby organizatorom nic nie pokrzyżowało planów. Latem udało się zrealizować pełny program z międzynarodowymi zawodami w skokach i WKKW, mistrzostwami Polski w ujeżdżeniu czy dniami wyścigowymi na czele.JumpOFF Hipodrom - dokładny program zawodówSezon halowy na Hipodromie SopotZawody JumpOFF Hipodrom w skokach przez przeszkody inaugurują sezon halowy na Hipodromie Sopot. Przejazdy zaplanowane są na sobotę i niedzielę, 9 i 10 października, od godziny 8. To jedna z pięciu eliminacji tego cyklu, które zaplanowane są w tym roku.

Dla publiczności wstęp do Hali Pomarańczowej (wejście od ul. Łokietka) jest bezpłatny. Organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje, jak stoiska z pamiątkami inspirowanymi jeździectwem czy food trucki.

W ramach zawodów rozgrywane będą konkursy o różnym stopniu trudności i wysokości przeszkód. Zadaniem zawodnika i konia jest oczywiście pokonanie wszystkich przeszkód bez zrzutek i w jak najlepszym czasie, gdyż on decyduje o kolejności, gdy przejazdy są bezbłędne.

Hipodrom zapowiada w okresie halowym po 2-3 zawody w miesiącu. Poza cyklem JumpOFF Hipodrom odbędą się m.in. Halowy Puchar Polski Dzieci i Młodzieży (26-31.10). Natomiast grudniowe zawody (10-12.12) mają być połączone z jarmarkiem świątecznym.

Hipodrom Sopot - kalendarz imprez 2021Udany sezon letni na Hipodromie SopotPoczątek sezonu halowego to jak zawsze dobra okazja do podsumowania tego, co wydarzyło się w sezonie letnim. Hipodrom Sopot pod względem organizacyjnym ma powody do zadowolenia.

- Pomimo że pandemia jeszcze nie odpuściła, sport powoli wraca na utarte tory. Szczególnie lato, gdy można było rozgrywać zawody na świeżym powietrzu, okazało się dla sportowców i kibiców łaskawe. Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu, wyścigi konne oraz pięciogwiazdkowe zawody w skokach CSIO - tym żył sopocki Hipodrom - podkreśla Alicja Kocik, starszy specjalista ds. marketingu Hipodromu Sopot.

Przeczytaj relację z najważniejszych zawodów letniego sezonu2,2 mln zł do wygrania na hipodromieSopot był jednym z zaledwie czterech miast europejskich, w których odbyły się zawody CSIO o randze pięciu gwiazdek w skokach przez przeszkody. Pula nagród wyniosła aż 2,2 mln zł. Zawody były transmitowane w wielu krajach świata.

Rozegrano 10 konkursów, m.in. Grand Prix, Puchar Narodów i trzy zaliczane do światowego rankingu FEI Longines Ranking. Najważniejszy indywidualny konkurs wygrał Brian Moggre (USA) na koniu Balou du Reventon. Drużynowo najlepsi byli Niemcy.

W doborowej stawce międzynarodowych jeźdźców z dobrej strony pokazali się biało-czerwoni. Jeden z konkursów wygrał Jarosław Skrzyczyński, dzięki czemu w światowym rankingu awansował o kilkadziesiąt miejsc.Z igrzysk olimpijskich do SopotuW czerwcu na hipodromie startował złoty medalista mistrzostw olimpijskich 2000 roku w skokach przez przeszkody Marcus Ehning, a we wrześniu w Sopocie goszczono uczestników tegorocznych igrzysk w Tokio w WKKW: Jana KamińskiegoYoshiakigo Oiwę. Poza reprezentantami Japonii spoza Europy dotarli także przedstawiciele Indii.

Jeździecki triathlon tradycyjnie składał się z: ujeżdżenia, crossu i skoków. Trasa tej drugiej konkurencji prowadziła niemal przez cały teren hipodromu. Do pokonania było niemal 6 km i ponad 20 przeszkód na czele.

Wiele osób połączyło rodzinny spacer z kibicowaniem zawodnikom. Można było oglądać m.in. zwycięstwa Polaka Mateusza Kiempy w konkursie o randze 3* - była naprawdę wielka. Pozostałe konkursy, od 1* do 4*, kończyły się triumfem reprezentantów: Niemiec i Szwecji.

Wyścigi konne wróciły do SopotuDo Sopotu wróciły też wyścigi konne. W lipcu przez dwa weekendy rozegrano łącznie cztery dni wyścigowe. Łącznie było to 26 gonitw dla koni pełnej krwi angielskiej, zwanych potocznie folblutami, czystej krwi arabskiej oraz kłusaków francuskich.

Gonitwy w Sopocie miały charakter płaski, czyli bez przeszkód, a dystans waha się od 1200 do 2000 metrów. Tradycyjnie na hipodromie pojawili się nie tylko znawcy koni i wyścigów, ale także wiele rodzin. Nie zabrakło też pań w kapeluszach, co jest nierozłącznym obrazkiem na tego typu wydarzeniach.Inne atrakcje na hipodromieSezon letni na Hipodromie Sopot - poza tymi najważniejszymi wydarzeniami - jak zwykle obfitował w wiele innych zawodów rozmaitej rangi.

Wśród nich na wyróżnienie zasługują: mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu, w których wystartowali najmłodsi zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę, oraz eliminacja i finał Polskiej Ligi Jeździeckiej, czyli najważniejszego krajowego cyklu zawodów w skokach przez przeszkody.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (3)

 • Do Pana Redaktora

  W 2020 roku w dniach 19 i 20 sierpnia na sopockim hipodromie odbyły się wyścigi konne (środa-czwartek). Zatem nieprawdą jest, że nie było ich od 2018 roku. Pozdrawiam

  • 4 0

 • Wyścigi były w ostatnich latach odwołane tylko raz i to nie ze względu na koronawirusa

  Panowała wtedy epidemia końskiego wirusa EVA. W roku 2020 wyścigi się odbyły (pod patronatem trojmiasto.pl :) ), tylko że były skrócone i nietypowo, bo w dniach powszednie. Ale były.

  • 1 1

 • "Do pokonania było niemal 6 km i ponad 20 przeszkód na czele." - chyba na trasie? Przeszkody na krosie rozstawione są na całej długości trasy. :)

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane