• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Hipodrom budzi się do życia. Letnie zawody konne i pikniki na trawie

dak.
9 czerwca 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 

Na sopockim hipodromie odbędą się trzy imprezy bez udziału publiczności. W dniach 13-14 czerwca oraz 3-5 i 17-19 lipca będą to odpowiednio zawody rangi regionalnej, Polska Liga Jeździectwa i zawody ogólnopolskie dzieci i młodzieży. Z kolei w weekendy: 11-12 i 25-27 lipca, a także 1-2 sierpnia odbywać się będą pikniki na trawie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.Pierwsze zawody na hipodromie odbędą się już w weekend 13-14 czerwca, jednak bez udziału publiczności. Do rywalizacji dojdzie w skokach przez przeszkody o randze regionalnej.

- Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa hipodrom ponownie zaczyna tętnić życiem. Liczymy na dużą frekwencję, gdyż po kilku miesiącach przerwy zarówno zawodnicy, jak i wierzchowce, spragnieni są ruchu - mówi Alicja Kocik, starszy specjalista ds. marketingu hipodromu.

Międzynarodowe zawody jeździeckie CSIO Sopot 2020 odwołaneKolejne imprezy zaplanowano w lipcu, ale również bez kibiców. Od 3 do 5 lipca w Sopocie zagości Polska Liga Jeździecka. Będzie to czwarty etap cyklu zawodów o randze ogólnopolskiej, rozgrywanych w różnych ośrodkach na terenie Polski. Z kolei w dniach 17-19 lipca, najmłodsi powalczą o zwycięstwo w zawodach ogólnopolskich dzieci i młodzieży. W obu przypadkach będą to również skoki przez przeszkody.

- Na razie przepisy nie pozwalają na udział widzów, wszyscy mają wielką nadzieję, że jeszcze w tym sezonie letnim będzie można zaprosić publiczność - dodaje.

Skoki przez przeszkody na hipodromieLato na hipodromie to jednak nie tylko zawody sportowe. W lipcu oraz w sierpniu, we współpracy z Sopocką Organizacją Turystyczną oraz Muzeum Miasta Sopotu, zorganizowane zostaną pikniki tematyczne w formule "śniadania na trawie" dla mieszkańców i przyjezdnych. Rozległe łąki toru wyścigów konnych w Sopocie pozwolą na bezpieczne piknikowanie, w gronie rodzinnym, ale z zachowaniem zasad dystansowania. Do udziału w piknikach zaproszono lokalnych gastronomików.

Woda z miejskiego basenu podlała hipodromPikniki mają nawiązywać do tradycji i historii hipodromu. W weekend 11-12 lipca odbędzie się pierwszy, pod hasłem "Kanikuła na Hipodromie". Słowo kanikuła, czyli najgorętszy okres lata, wywodzi się ze starożytnego Rzymu i nawiązuje do czasu, gdy słońce znajdowało się w gwiazdozbiorze psa. Niektóre dowcipne teorie mówią też, że jest to po prostu czas, gdy psy ziają z gorąca.

I to właśnie psy są równie stałymi gośćmi, co konie. Podczas pikniku będzie można nie tylko smacznie zjeść i cieszyć się słońcem, ale także posłuchać wykładów na temat psiego spojrzenia na świat. Do udziału w pikniku organizatorzy zaprosili schronisko Sopotkowo.

Międzynarodowa wystawa psów rasowych w SopocieZ kolei w dniach 25-26 lipca, po raz pierwszy, hipodrom będzie gościł czempionat koni czystej krwi arabskiej. Natomiast w ramach pikniku przygotowano szereg atrakcji i śniadania na trawie, podczas którego będzie można dowiedzieć się o historii tej niezwykłej rasy koni.

Hipodrom Sopot - Podsumowanie roku 2019 w liczbachTrzeci piknik odbędzie się w weekend 1-2 sierpnia, który będzie zarazem świętem kucyków.

- Można powiedzieć "kucykami hipodrom stoi". Sopocki ośrodek jest bardzo prężnie działającym centrum edukacji najmłodszych jeźdźców, siedzibę mają tutaj liczne szkółki jeździeckie oferujące naukę jazdy od najmłodszych lat. Nie byłoby to możliwe bez małych, dzielnych kucyków, dlatego im właśnie dedykowany jest sierpniowy piknik - wyjaśnia.
Najmłodsi będą mogli poznać bliżej takie rasy, jak Kuc Walijski, Kuc Szetlandzki, niemieckie kuce wierzchowe czy Koniki Polskie. Będzie też można spróbować swoich sił w siodle.

Zawody na hipodromie

 • 13-14 czerwca - zawody w skokach przez przeszkody o randze regionalnej
 • 3-5 lipca - Polska Liga Jeździectwa
 • 17-19 lipca - zawody ogólnopolskie dzieci i młodzieży

Pikniki na trawie

 • 11-12 lipca - Kanikuła na hipodromie
 • 25-26 lipca - piknik o tematyce koni czystej krwi arabskiej
 • 1-2 sierpnia - piknik z kucykami
dak.

Miejsca

Opinie (5) 4 zablokowane

 • Konie

  Lipiec

  • 1 1

 • No i dobrze

  nie tylko plażą człowiek żyje, a latem i tak jest zapchana turystami. To my pójdziemy na piknik, hehe.

  • 1 0

 • wyścigi konne (1)

  A czy w tym roku będą jakieś gonitwy w Sopocie? Rok temu odwołane były przez wirusa EVA, czy w tym może się to powtórzyć przez corona?

  • 0 1

  • Może

   Przecież piszą, że na razie robią bez publiczności. To jak chcesz w takim razie wyścigi oglądać? Przez płot?

   • 0 0

 • Wyścigi konne

  Brak gospodarza który jest zainteresowany gonitwami w Sopocie. Sezon letni lipiec sierpień konie w gonitwach przeszkodowych powinny stratować. Popatrzcie jak działają Partynice we Wrocławiu - tam można?
  Od wielu lat tłumaczenie, że Warszawa się nie godzi to zwykła wymówka. Teraz jest przerwa i gdzie Sopot? Prezydent przed którymiś wyborami tez obiecał i co?
  Miał być inwestor chyba włoski ale to juz było .....itd
  A czy w Sopocie nie można stworzyć stajni wyścigowej? Wstyd, że mając taki tor koniki nie trenują.
  Może ktoś odpowie jaka jest prawda, jakie są kłopoty, może znajdzie się osoba która temat poprowadzi dla dobra mieszkańców i wczasowiczów. Dla przypomnienia bywały lata, że kilka tysięcy ludzi bawiło się na Hipodromie w obstawianie gonitw - może warto uruchomić ten potencjał.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane