Wiadomości

stat

Żużlowcy Wybrzeża z pierwszą porażką

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek (z tyłu) nie miał dziś łatwego życia na gdańskim torze. Zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek, ale tym razem obyło się bez urazu.
Krystian Pieszczek (z tyłu) nie miał dziś łatwego życia na gdańskim torze. Zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek, ale tym razem obyło się bez urazu. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża, startujący bez kapitana Thomasa Jonassona, doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Na własnym torze przegrali z GKM Grudziądz 43:47. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo nad morzem w historii. Na pociechę gdańszczanom pozostał punkt bonusowy za dwumecz, gdyż w Grudziądzu wygrali 48:42.RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE

9. Artur Mroczka 4 (0,1,0,3,0)
10. Dawid Stachyra 7 (2,3,1,1,-)
11. Adrian Gomólski 2 (0,1,-,1)
12. Renat Gafurow 9+1 (2,w,3,2*,2)
13. Robert Miśkowiak 10 (3,0,3,3,1)
14. Krystian Pieszczek 9+1 (3,2,2*,2,d)
15. Marcel Szymko 2+1 (2*,0,0)
43:47
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Grodzki (Opole)
Widzów:
7000

GKM

1. Scott Nicholls 11+3 (3,2*,1*,3,2*)
2. Andriej Karpow 7 (1,3,2,0,1)
3. Norbert Kościuch 10 (1,1,3,2,3)
4. Ales Dryml 11+1 (3,3,2*,0,3)
5. Chris Harris 4+1 (1*,2,w,1,
6. Łukasz Cyran 1 (1,0,u)
7. Mateusz Rujner 3 (0,2,1)


Pomeczowy komentarz trenera Stanisława Chomskiego:
Nie łudziłem się, że Adrian Gomólski jako gość zrekompensuje nam w pełni brak Thomasa Jonassona, ale liczyłem na większy dorobek z jego strony. Po meczu przepraszał nas, widziałem, że bardzo mu zależało.

Cały zespół pokazał dziś charakter, bo odrobiliśmy sporą stratę po nieudanym początku. Szkoda czternastego wyścigu, w którym miałem nadzieję, że Gafurow i Mroczka powtórzą wynik z biegu trzynastego. Niestety, już na trasie problem ze sprzęgłem miał Gafurow przez co walczył z motocyklem. "Zakotłowało się", a swoją pozycję stracił przez to również Mroczka.

Na pociechę pozostaje nam bonus i to, że zawody cały ukończył Krystian Pieszczek, bo to co zrobił Chris Harris w biegu dziesiątym to żużlowa bandyterka. Na prostej chciał postraszyć młodego zawodnika, a że Krystian jest charakterny, nie odpuścił gazu.

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Typowanie wyników

mecz ligowy
02.06.2013 godz.19:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

90%

433 typowania

x

1%

6 typowań

2

9%

41 typowańRelacja LIVE

[ICO]
Na gdańskim stadionie praktycznie cały sektor wypełniony jest kibicami z Grudziądza, których przyjechało kilkuset. Już od wejścia na obiekt głośno dopingowali własny zespół, naprzemiennie z wykrzykiwaniem epitetów w stronę gospodarzy.
Na próbę toru wyjechali Dryml i Harris ze strony gości oraz Miśkowiak i Mroczka jako zawodnicy gospodarzy. Mroczkę podobnie jak w Grudziądzu przywitała seria wyzwisk od kibiców GKM.
W Ostrowie Wielkopolskim zakończyło się I-ligowe spotkanie pomiędzy Ostrovią, a Lokomotivem Daugavpils. Gospodarze wygrali 47:43, ale punkt bonusowy za dwumecz pojechał na Łotwę.

14 punktów i bonus zdobył dla zwycięzców Adam Skórnicki, który w Gdańsku startował w 2009 roku. Po stronie gości z zerowym dorobkiem zawody zakończył Maksims Bogdanovs, który Wybrzeże reprezentował w ubiegłym sezonie.
[ICO]
"Jesteśmy u siebie" - śpiewają kibice gości.
Zawodnicy wyszli na przedmeczową prezentację.
Zawody rozegrane zostaną według II zestawu startowego. Gdańszczanie rozpoczną zatem z pól wewnętrznych.
[ICO]
W tej chwili na trybunach około 6,5 tysiąca kibiców, ale kolejni widzowie wciąż dopiero wchodzą na obiekt.
[ICO]
Kibice gości rozwinęli wielką flagę w kolorach żółto-niebieskich. Odpalili również drobną pirotechnikę - tzw. stroboskopy.
[ICO]
Na gdańskich sektorach dopingujących wielka flaga z napisem "Gdański Klub Sportowy Wybrzeże Gdańsk 1945"
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Andriej Karpow,
  Dawid Stachyra,
  Scott Nicholls.
[ICO]
I
Na trybunach młodzi adepci gdańskiego klubu przeprowadzają zbiórkę pieniędzy, z której środki przeznaczone zostaną na treningi na minitorze.
1'
Za chwilę start do pierwszego wyścigu.
[ICO]
I
Głośne "GKS!" z trybun
[ICO]
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Scott Nicholls (3 pkt), Dawid Stachyra (2 pkt), Andriej Karpow (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Mroczka wygrał start, ale na wyjściu z łuku wyprzedził go Nicholls. Następnie minął go Stachyra, a na drugim okrążeniu również Karpow - wszyscy po wewnętrznej części toru.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Mateusz Rujner,
  Marcel Szymko,
  Łukasz Cyran.
[ICO]
II
[7:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Łukasz Cyran (1 pkt), Mateusz Rujner (0 pkt).

Świetny start gdańskich juniorów, którzy nie dali szans rywalom i uciekli do przodu. Pieszczek wręcz zdeklasował całą stawkę.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Adrian Gomólski,
  Ales Dryml,
  Renat Gafurow,
  Norbert Kościuch.
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Adrian Gomólski (0 pkt).

Gomólski po niezłym starcie nie zdołał przecisnąć się przy krawężniku. Gafurow minął na drugim okrążeniu Kościucha. Rosjanin był bardzo szybki i już zabierał się za Drymla, ale popełnił błąd na trzecim okrążeniu i omal nie stracił drugiego miejsca.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Mateusz Rujner,
  Marcel Szymko,
  Chris Harris.
[ICO]
IV
[12:12] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Mateusz Rujner (2 pkt), Chris Harris (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Ze startu gdańszczanie wyszli na 5:1, ale już na wyjściu z łuku Szymkę minął Rujner. Na drugim okrążeniu niczym pociąg ekspresowy na prostej minął go również Harris.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Adrian Gomólski,
  Andriej Karpow,
  Renat Gafurow,
  Scott Nicholls.
[ICO]
V
Wyścig powtórzony. Gafurow puścił sprzęgło tuż zanim taśma poszła w górę. Nie dotknął jej, ale zdaniem sędziego "ukradł" start.
5'
Nicholls ma problemy z ustawieniem się na starcie. Ciągle zbyt blisko Gafurowa.
[ICO]
V
Wyścig przerwany. Ze startu świetnie Gomólski, który był pierwszy przy krawężniku, a na wyjściu z drugiego łuku odważnie i na granicy faulu obronił się przed mijającym go po zewnętrznej części toru Nichollsem. O trzecią pozycję walczył Gafurow, ale na drugim okrążeniu podniosło mu koło i z impetem wpakował się w Nichollsa. Na torze pojawiły się dwie karetki.
[ICO]
V
Obaj zawodnicy wstali z toru o własnych siłach. Nie można mieć jednak złudzeń co do tego, kto zostanie wykluczony z powtórki. To z pewnością będzie Gafurow.
5'
Wiemy już oficjalnie, w powtórce ze strony gdańszczan pojedzie osamotniony Gomólski.
[ICO]
V
Kibice gości wyzwiskami "odprowadzili" Gafurowa do parku maszyn.
[ICO]
V
Brawa witają wyjeżdżającego pod taśmę Gomólskiego.
[ICO]
V
[13:17] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Andriej Karpow (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Adran Gomólski (1 pkt), Renat Gafurow (w/0 pkt).

Startujący najbliżej bandy Gomólski próbował rozpędzić się po zewnętrznej części toru i przez chwilę był nawet drugi. Goście odjechali mu jednak na znaczącą odległość.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Ales Dryml,
  Krystian Pieszczek,
  Norbert Kościuch.
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Norbert Kościuch (1 pkt), Robert Miśkowiak (0 pkt).

Gdańszczanie poprzeszkadzali sobie na pierwszym łuku i goście uciekli do przodu. Szalenie ambitną jazdą wykazał się Pieszczek, który napędzał się z każdym okrążeniem i na ostatnich metrach "dopadł" Kościucha.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Łukasz Cyran,
  Dawid Stachyra,
  Chris Harris.
[ICO]
VII
[19:23] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dawid Stachyra (3 pkt), Chris Harris (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Łukasz Cyran (0 pkt).

Wspaniały wyścig! Ze startu słabiej gdańszczanie, ale świetnym manewrem popisał się Stachyra, który na wyjściu z łuku minął Harrisa. Na kolejnym okrążeniu zrobił to również Mroczka. Anglik nie dał jednak za wygraną i mijając się kilkukrotnie z rywalem, na ostatnim okrążeniu odzyskał na dobre drugą lokatę.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
A na trybunach... oświadczyny. Najwidoczniej przyjęte, bo kibice śpiewają "sto lat".
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Robert Miśkowiak,
  Andriej Karpow,
  Marcel Szymko,
  Scott Nicholls.
[ICO]
VIII
Bieg przerwany. Tym razem "lotny" start Karpowa.
[ICO]
VIII
[22:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Andriej Karpow (2 pkt), Scott Nicholls (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Bardzo równy start, ale Miśkowiak wytrzymał "ciśnienie" i zdołał przymknąć szybkiego Karpowa przy krawężniku po czym uciekł do przodu. Szymko nie nawiązał walki z rywalami.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Ales Dryml,
  Dawid Stachyra,
  Norbert Kościuch.
[ICO]
IX
[23:31] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Norbert Kościuch (3 pkt), Ales Dryml (2 pkt), Dawid Stachyra (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Fatalny start gdańszczan i bieg bez historii.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Mateusz Rujner,
  Renat Gafurow,
  Chris Harris.
Pieszczek jako rezerwa taktyczna za Gomólskiego.
[ICO]
X
Wyścig przerwany. Gdańszczanie ze startu na 1:5, ale świetnie walczący Pieszczek wyszedł na pierwsze miejsce. Wkrótce wskoczył na nie Gafurow, a seria mijanek nastąpiła między Harrisem a Pieszczkiem. Na prostej trzeciego okrążenia doszło do kontaktu między juniorem Wybrzeża a Anglikiem i na tor upadł Krystian.
[ICO]
X
Pieszczek wstał z toru o własnych siłach! Wcześniej doszło w parkingu do przepychanki między Gomólskim a Harrisem.
10'
Harris wykluczony z powtórki
[ICO]
X
Jeden z kibiców na stadionie został zawieziony do szpitala z powodu zawału serca. Jedna z karetek opuściła stadion i zawody zostaną wznowione dopiero, gdy wróci ze szpitala.
10'
Na stadionie rozbłysnęły lampy. To będzie pierwszy mecz w sezonie na gdańskim torze przy sztucznym świetle.
10'
Korzystając z przerwy, na tor znów wyjechały ciągniki.
[ICO]
X
Kibice by umilić sobie oczekiwanie rozpoczęli "meksykańską falę" na trybunach
[ICO]
X
Kibice z Grudziądza odpalili świecę dymną, nad stadionem unoszą się kłęby czarnego dymu.
[ICO]
Karetka wróciła na stadion, za chwilę wznowienie zawodów. Przerwa trwała blisko 30 minut.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Mateusz Rujner,
  Renat Gafurow
[ICO]
X
[28:32] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Mateusz Rujner (1 pkt).

Od startu gdańszczanie zdecydowanie lepsi od osamotnionego Rujnera.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Robert Miśowiak,
  Andriej Karpow,
  Dawid Stachyra,
  Norbert Kościuch.
[ICO]
XI
[32:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Robert Miśkowiak (3 pkt), Norbert Kościuch (2 pkt), Dawid Stachyra (1 pkt), Andriej Karpow (0 pkt).

Gospodarze wyszli na podwójne prowadzenie, ale Stachyra był zbyt wolny został szybko minięty przez Kościucha. Do końca wyścigu gdańszczanin odpierał ataki Karpowa.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Adrian Gomólski,
  Łukasz Cyran,
  Krystian Pieszczek,
  Scott Nicholls.
[ICO]
XII
[35:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Scott Nicholls (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Adrian Gomólski (1 pkt), Łukasz Cyran (u/0 pkt).

Świetne rozegranie pierwszego łuku przez Pieszczka, który zrobił miejsce dla Gomólskiego. Gdańszczan przedzielił jednak Nicholls, który był niezwykle szybki i na ostatnim łuku zdołał minąć także Pieszczka, który dotychczas odpierał jego ataki.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Ales Dryml,
  Renat Gafurow,
  Chris Harris.
[ICO]
XIII
[40:38] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Chris Harris (1 pkt), Ales Dryml (0 pkt).

Fenomenalny wyścig gdańszczan! Na pierwszym łuku Gafurow sprytnie przyblokował rywali, a Mroczka po zewnętrznej części toru wskoczył na pierwsze miejsce. Przez cztery okrążenia Gafurow odpierał ataki rozpędzonego Harrisa i za każdym razem, gdy wydawało się, że straci pozycje, wychodził z opresji obronną ręką. Gdańszczanie odzyskują prowadzenie w meczu!
[ICO]
Kibice z Gdańska rozwinęli wielka flagę z napisem "Nec Temere Nec Timide", czyli hasłem Miasta Gdańska.
By obronić punkt bonusowy za dwumecz gdańszczanie muszą zdobyć jeszcze 3 punkty, by zgarnąć pełną pulę - 6.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Andriej Karpow,
  Renat Gafurow,
  Norbert Kościuch.
[ICO]
XIV
[42:42] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Norbert Kościuch (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Andriej Karpow (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Gdańszczanie wygrali start, ale stracili prowadzenie na dystansie.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Ales Dryml,
  Robert Miśkowiak,
  Scott Nicholls.
Pieszczek jako rezerwa zwykła za Stachyrę
[ICO]
XV
[43:47] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Scott Nicholls (2 pkt), Robert Miśkowiak (1 pkt), Krystian Pieszczek (d/0 pkt).

Rywale od startu nie dali szans gdańszczanom. Dwa punkty za zwycięstwo pojechały do Grudziądza, ale bonus został w Gdańsku, gdyż Wybrzeże na wyjeździe wygrało 48:42.

opinie kibiców w trakcie relacji (780)


Tabela po 8 kolejkach

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 GKM Grudziądz 7 6 0 1 +58 13
2 RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 6 5 0 1 +36 11
3 Litex MDM Polcopper Ostrovia 6 4 0 2 +3 9
4 Lokomotiv Daugavpils 6 2 0 4 +5 6
5 Orzeł Łódź 6 3 0 3 -4 6
6 Lubelski Węgiel KMŻ 6 2 0 4 +23 5
7 Kolejarz Rawag Rawicz 7 0 0 7 -121 0

Tabela wprowadzona: 2013-06-02

aktualna tabela »

Wyniki 8 kolejki:

  • RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - GKM Grudziądz 43:47
  • Litex MDM Polcopper Ostrovia - Lokomotiv Daugavpils 47:43
  • Lubelski Węgiel KMŻ - Kolejarz Rawag Rawicz 60:30
  • pauzuje: Orzeł Łódź

Opinie (178) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!
01.06 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 31:17 zaliczony po 8 biegu Orzeł Łódź LIVE!
26.05 (nd) godz.17:00 Orzeł Łódź 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.05 (sob) godz.13:15 PGG ROW Rybnik 58:32 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Najbliższe spotkanie

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Najczęściej czytane