Historyczne zwycięstwo w Lublinie

21 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Karolina Szwed zdobyła w Lublinie siedem bramek. Jeśli szczypiornistki Vistalu Łączpolu wygrają i w niedzielę, awansują do finału. Karolina Szwed zdobyła w Lublinie siedem bramek. Jeśli szczypiornistki Vistalu Łączpolu wygrają i w niedzielę, awansują do finału.

Szczypiornistki Vistalu Łączpolu po raz pierwszy w historii ekstraklasy pokonały na wyjeździe SPR Lublin 35:33 (14:14). Wygrana przyszła w dobrym momencie, bo podopieczne Thomasa Orneborga są już tylko jedno zwycięstwo od finału Superligi. Spotkanie numer cztery, w rywalizacji do trzech zwycięstw rozegrane zostanie w hali "Globus" o godzinie 17:00. Do walki o złoto już przygotowują się mistrzynie Polski. KGHM Metraco Zagłębie Lubin po raz trzeci wygrało z AZS Politechniką Koszalińską, tym razem na wyjeździe 37:24 (17:9).

Baranowska, Gawlik - Wojtas 12, Repelewska 5, Majerek 5, Kocela 4, Danielczuk 3, Wilczek 2, Stasiak 1, Małek 1
Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz
Gapska, Mikszto - Szwed 8, Siódmiak 8, Kulwińska 6, Sulżycka 3, Duran 3, Koniuszaniec 3, Kobzar 2, Głowińska 1, Mateescu 1, Jędrzejczyk, Królikowska, Białek

Pomeczowy komentarz Karoliny Siódmiak przed kamerami Polsat Sport extra:
Bardzo się cieszymy z wygranej, bo każdy wie jak ciężko gra się w Lublinie. Po ostatnich porażkach z SPR postawiłyśmy wszystko na jedną kartę. Los uśmiechnął się do nas i mamy szansę na finał. Musimy wygrać jeszcze jeden mecz. Po analizie ostatnich spotkań naszych rywalek wiedziałyśmy, że Alina Wojtas bierze na siebie ciężar gry, ale w końcówce groźna jest Gosia Stasiak. Ta wiedza się przydała. Czujemy się teraz pewniejsze, ale wiemy, że SPR nie odpuści. Jeśli przyjdzie nam grać w Gdyni, lublinianki będą miały bardzo ciężko.

1'
Rozpoczynamy spotkanie
1'
Faulowana Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuca z drugiej linii, ale była pociągana za koszulkę
1'
Repelewska (SPR) rzuca z 6 metra, ale broni Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL)
3'
[0:1] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
3'
[1:1] Błyskawiczna odpowiedź Majerek (SPR).
3'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) nie może wstrzelić się w bramkę gospodyń
3'
Początek spotkania jest bardzo dynamiczny, piłka rozgrywana jest szybko, ale defensywa po obu stronach gra bardzo skutecznie
4'
[2:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Wojtas (SPR).
4'
Gdynianki próbują rzutów ze środka, ale nieskutecznie
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR). Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Gapskiej!
6'
Gospodynie grają aktywnie w ataku
7'
[4:1] Bramkę zdobywa Danielczuk (SPR). Już 4:1 dla lublinianek
7'
[5:1] Kolejną bramkę zdobywa Danielczuk (SPR). Vistal przegrywa już czterema bramkami!
czas
8'
O przerwę poprosił trener gdynianek, Thomas Orneborg
8'
Potężny rzut Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL), ale bez bramki dla Vistalu
9'
[5:2] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL). Mamy przełamanie ze strony zespołu gości.
9'
Świetna interwencja Gapskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)!
10'
Przewinienie Małek (SPR) na Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL). Żółta kartka dla Majerek (SPR) i rzut karny dla Vistalu
10'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) z karnego trafia prosto w bramkarkę
11'
[5:3] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL). Świetna, szybka kontra wyprowadzona ze skrzydła po podaniu Koniuszaniec
11'
[5:4] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL). Gdynianki przegrywają już tylko jedną bramką!
11'
[5:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL). Kolejna strata SPR, dwa podania gdynianek i bramka. To już czwarta kolejna po stronie gości, ależ gra falami w hali "Globus"!
czas
12'
Czas dla SPR
12'
[6:5] SPR odzyskuje prowadzenie
12'
[6:6] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) rzutem z drugiej linii.
14'
[6:7] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL). Rzutem kozłem nie daje szans bramkarce gospodyń. To pierwsze prowadzenie gdynianek od czasu 1:0
15'
SPR od kilku akcji ma problemy w ofensywie.
wykluczenie
17'
Stasiak (SPR) ukarana dwuminutową karą.
17'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) nie wykorzystuje karnego.
17'
Przypomnijmy, że w historii swoich występów w Lublinie Vistal przegrał 10 razy, raz przegrał, natomiast wciąż nie wywiózł zwycięstwa
18'
Z ostrego kąta rzucała Królikowska, ale nie trafiła w bramkę
19'
[7:7] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR).
19'
[7:8]
20'
[7:9] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
20'
[7:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL). Kolejna kontra i kolejne punkty. Gdynianki prowadzą w serii 9:2
20'
Wojtas (SPR) z drugiej linii trafia w słupek
21'
Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuca prosto w Baranowską (SPR)
22'
[7:11] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL). Bierna gra SPR w defensywie
23'
[8:11] Bramkę zdobywa Kocela (SPR).
25'
[9:11] Bramkę zdobywa Stasiak (SPR) po indywidualnej akcji.
25'
[9:12] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), która nie miała najmniejszych problemów ze środkiem defensywy SPR.
wykluczenie
26'
Duran (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
26'
Na nic protesty trenera Orneborga. Szkoleniowiec został ukarany żółtą kartką.
27'
[10:12] Bramka dla SPR
27'
[11:12] Bramkę zdobywa Majerek (SPR). SPR traci już tylko jedną bramkę do Vistalu. Nie brakuje nam w tej połowie zwrotów akcji.
27'
[11:13] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
28'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
28'
[12:13] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Repelewska (SPR).
29'
SPR zwarł szyki w defensywie, sygnalizacja gry pasywnej gdynianek
30'
[13:13] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR). Potężny rzut w obliczu sygnalizacji gry pasywnej. Mamy remis!
30'
[13:14] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
30'
[14:14] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR). Niemal równo z końcową sekundą!
Koniec pierwszej połowy. Vistal remisuje w Lublinie 14:14
31'
Rozpoczynamy drugą połowę
31'
[15:14] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
31'
[15:15] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL ŁĄCZPOL).
32'
Gdynianki z dużą łatwością rzucają dzisiaj z siódmego, ósmego metra
32'
[16:15] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
33'
[16:16] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
33'
[17:16] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR) pokonując z rzutu karnego Gapską
34'
[17:17] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
34'
[17:18] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
35'
Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) faulowała Danielczuk (SPR).Rzut karny dla gospodyń
35'
Repelewska (SPR) trafia w słupek z rzutu karnego
36'
[17:19] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
37'
Rzuca Duran (VISTAL ŁĄCZPOL), ale powstrzymana przez Gawlik (SPR)
37'
[18:19] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
38'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuca z ostrego kąta, ale broni Gawlik (SPR)
39'
[19:19] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
39'
[19:20] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
39'
[20:20] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR). Błyskawiczna wymiana ciosów.
40'
[20:21] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL), która pokonała dobrze spisującą się Gawlik
41'
[21:21] Kolejną bramkę zdobywa Wojtas (SPR), która rozgrywa bardzo dobre spotkanie.
42'
Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) traci piłkę w ataku
42'
[21:22] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL). Gdynianki szybko odzyskały piłkę i wyprowadziły skuteczną kontrę
43'
Boisko opuściły liderki obu zespołów: Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) i Wojtas (SPR), którym trenerzy postanowili dać chwilę na odpoczynek.
43'
[21:23] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
43'
[22:23] Bramkę zdobywa Kocela (SPR). Wcześniej w słupek trafiła Małek
45'
[22:24] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
45'
[23:24] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR) po sprytnym rzucie z ostrego kąta.
46'
Gawlik (SPR) broni rzut Duran (VISTAL ŁĄCZPOL)
47'
Rzut karny dla SPR
47'
[24:24] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR) pokonując Gapską z rzutu karnego. To już dziewiąte trafienie lublinianki
48'
[24:25] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).Lublinianki straciły piłkę pozwalając na wyprowadzenie błyskawicznej kontry
49'
Rzuca Stasiak (SPR), ale broni Mikszto (VISTAL ŁĄCZPOL)
49'
Rzut karny dla Vistalu
49'
[24:26] Bramkę z karnego po rzucie kozłem zdobywa Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL).
50'
[25:26] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR).
50'
[25:27] Odpowiadają gdynianki
50'
[26:27] Bramkę zdobywa Wilczek (SPR).
51'
[26:28] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL).
czas
51'
Trener Edward Jankowski poprosił o czas dla zespołu z Lublina
51'
Vistal z dużą łatwością rzuca bramki ze środka. Właśnie za słabą defensywę w tej strefie upomniał swoje zawodniczki szkoleniowiec SPR
52'
[26:29] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL ŁĄCZPOL). Rzut ponownie ze środka
52'
[27:29] Bramkę zdobywa Majerek (SPR).
wykluczenie
52'
Repelewska (SPR) ukarana dwuminutową karą.
52'
[27:30] Bramkę zdobywa Kobzar (VISTAL ŁĄCZPOL), która nie myli się z rzutu karnego
53'
[28:30] Bramkę zdobywa Małek (SPR) rzutem między nogami Gapskiej
53'
[28:31] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
54'
[29:31] Bramkę zdobywa Kocela (SPR). SPR znów gra w komplecie.
55'
Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL) powstrzymana przez obronę SPR
56'
[29:32] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
wykluczenie
56'
Małek (SPR) ukarana dwuminutową karą. Gospodynie ponownie w osłabieniu
56'
[30:32] Bramkę zdobywa Majerek (SPR).
56'
[30:33] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
56'
[31:33] Bramkę zdobywa Wojtas (SPR). Po raz kolejny zespoły idą na wymianę ciosów. Trzeba jednak przyznać, iż Vistal gra z dużym spokojem
57'
Gawlik (SPR) broni rzut Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
57'
[32:33] Bramkę zdobywa Repelewska (SPR) po efektownym rzucie
57'
[32:34] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL ŁĄCZPOL).
58'
Gapska (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Stasiak (SPR) z drugiej linii
58'
[32:35] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po podaniu Szwed.
czas
58'
O czas proszą gospodyni, które na dwie minuty przed końcem meczu znajdują się w poważnych tarapatach
58'
Indywidualna akcja Repelewskiej (SPR), ale dobrze spisała się obrona Vistalu
59'
Obrona w kole Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL). Rzut karny wykonywała Wojtas (SPR), ale została powstrzymana przez Gapską (VISTAL ŁĄCZPOL)! Czyżby właśnie ważyły się losy spotkania?
czas
59'
Czas dla gości
59'
Ostra, wręcz paniczna gra gospodyń w defensywie
60'
Gdynianki rozpoczęły grę na czas
60'
Długa akcja SPR kończy się rzutem obronionym przez Gapską (VISTAL ŁĄCZPOL).
60'
[33:35] Bramkę na otarcie łez zdobywa Majerek (SPR).
60'
Koniec spotkania. Vistal po raz pierwszy wygrywa w Lublinie i w półfinałowej rywalizacji prowadzi 2:1. Jutro kolejne spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17:00.