Hodge powstrzymany, debiut Ponitki

4 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Mateusz Ponitka debiutował w dzisiejszym meczu jako nowy gracz Asseco Prokomu. Mateusz Ponitka debiutował w dzisiejszym meczu jako nowy gracz Asseco Prokomu.

Koszykarze Asseco Prokomu pokonali Zastal Zielona Góra 77:69 (21:21, 19:21, 14:7, 23:20. Po bardzo fizycznej grze z obu stron, okraszonej dużą ilością fauli i niską skutecznością, gdynianie znaleźli receptę na super strzelca gości Waltera Hodge'a i we własnej hali przechylili szalę wygranej na swoją korzyść po przerwie. W barwach gospodarzy bez punktów, ale z niezłą grą w defensywie zadebiutował Mateusz Ponitka. W ataku szalał natomiast duet Donatas Motiejunas-Jerel Blassingame.

Motiejunas 24, Blassingame 14, Zamojski 10, Szczotka 8, Łapeta 2 - Witka 9, Day 6, Hrycaniuk 4, Frasunkiewicz, Seweryn, Ponitka
Hodge 16, Chanas 14, Archibeque 11, Sroka 4, Mirković 3 - Mobley 9, Stelmach 4, Flieger 4, Chodkiewicz 4

Pomeczowy komentarz Andrzeja Adamka (trenera Asseco Prokomu): To było kolejne z serii ciężkich spotkań. Bardzo zacięty mecz. Źle weszliśmy w grę i później mieliśmy ciężko. Starcie obfitowało w faule i walkę na tablicach, nie zawsze sportową. W całym spotkaniu mieliśmy aż trzynaście zbiórek w ofensywie. Był to pojedynek bardziej fizyczny nawet od tego z Anwilem we Włocławku. Na szczęście tym razem udało nam się wygrać.

za 3 punkty
2'
[0:5] Mirković otwiera wynik spotkania rzutem za 3 punkty. Gdynianie w pierwszych 2 minutach oddają aż cztery niecelne rzuty, a na 5:0 wyprowadza gości Chanas.
za 2 punkty
2'
[2:5] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
3'
[2:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hodge (ZASTAL).
za 2 punkty
3'
[4:8] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
3'
[4:11] Ponownie Hodge zza łuku
3'
Czas dla gospodarzy
3'
Zastal ma już na koncie trzy celne rzuty zza łuku
za 1 punkt
3'
[5:11] Rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 3 punkty
5'
[8:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
5'
drugie przewinienie Szczotki (ASSECO PROKOM)
5'
Zmiana w zespole gospodarzy: Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) za Szzotkę
za 2 punkty
5'
[8:13] 2 punkty zdobywa Archibeque (ZASTAL).
6'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) niecelnie z półdystansu
za 2 punkty
6'
[8:15] Ponownie Archibeque
za 2 punkty
6'
[8:17] 2 punkty zdobywa Sroka (ZASTAL). Faulowany przez Frasunkiewicza
7'
Sroka (ZASTAL) marnuje okaze na 3-punktową akcję
wolne (trafione oba)
7'
[10:17] Zamojski (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Sporo emocji w Gdyni. Kibice gwizdami reagują na decyzje sędziego
za 2 punkty
7'
[10:19] 2 punkty zdobywa Flieger (ZASTAL).
7'
Flieger fauluje
7'
[12:19] Blassingame (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[14:19] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
8'
[14:21] 2 punkty zdobywa Archibeque (ZASTAL).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[15:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
9'
niecelny rzut gości, zbiera Hrycaniuk (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
9'
[17:21] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
9'
Fauluje Hodge (ZASTAL). Przerwa w grze
9'
Na parkiet wchodzi Mateusz Ponitka (ASSECO PROKOM), który debiutuje w barwach Asseco Prokomu
10'
[19:21] Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Blassingame (ASSECO PROKOM) faulowany przez Hodge (ZASTAL) 'a
10'
[21:21] J-Blass trafia dwukrotnie z linii rzutów. Mamy remis
10'
Faulowany Ponitka (ASSECO PROKOM)
10'
Ponitka (ASSECO PROKOM) dwukrotnie pudłuje rzut wolny
10'
Koniec pierwszej kwarty. Goście roztrwonili prowadzenie i kolejną partię rozpoczniemy od remisu 21:21.
Rozpoczynamy drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[23:21] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM). Gospodarze obejmują prowadzenie
11'
"D-Mo" tym razem niecelnie
12'
Pudłuje Ponitka (ASSECO PROKOM)
za 3 punkty
12'
[23:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! (ZASTAL).
13'
Czwarte przewinienie Sroki (ZASTAL). Na parkiet w jego miejsce Mobley (ZASTAL)
13'
Spod kosza pudłuje Stelmach (ZASTAL)
13'
Faul Daya w ataku
13'
Schodzą Motiejunas (ASSECO PROKOM) i Ponitka (ASSECO PROKOM), wchodzą Zamojski (ASSECO PROKOM) i Witka (ASSECO PROKOM)
13'
[23:26] Chanas (ZASTAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
13'
Faulowany Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Przewinienie złapał Mobley (ZASTAL)
za 2 punkty
13'
[25:26] 2 punkty zdobywa Zamojski (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
14'
[27:26] Indywidualna kontra Daya!
za 3 punkty
14'
[27:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mobley (ZASTAL).
14'
Archibeque (ZASTAL) fauluje Hrycaniuka (ASSECO PROKOM)
15'
Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) dwukrotnie myli się z linii rzutów wolnych
15'
Pudłuje Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM), piłkę próbował dobić Zamojski (ASSECO PROKOM), ale bez powodzenia
15'
Nieudana kontra Zastalu
za 2 punkty
15'
[27:31] 2 punkty zdobywa Chanas (ZASTAL).
za 2 punkty
16'
[29:31] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
16'
Zmiana u gości: Flieger (ZASTAL) za Hodge (ZASTAL) 'a
za 3 punkty
16'
[32:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Day (ASSECO PROKOM). Gdynianie znów na prowadzeniu
16'
Pudłuje Archibeque (ZASTAL)
17'
Ładne wejście Daya pod kosz, ale bez punktów
17'
Zamojski (ASSECO PROKOM) niecelnie za trzy
za 2 punkty
17'
[32:33] 2 punkty zdobywa Archibeque (ZASTAL).
17'
Zmiana: za Hrycaniuka (ASSECO PROKOM) i Daya wchodzą Seweryna (ASSECO PROKOM) i Blassingame (ASSECO PROKOM)
za 2 punkty
17'
[34:33] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
17'
[34:35] Trafia Hodge, szansa na akcję 2 plus 1
za 1 punkt
18'
[34:36] Rzut wolny trafia Hodge (ZASTAL).
za 2 punkty
18'
[36:36] Trafia Witka, faulowany
za 1 punkt
18'
[37:36] Rzut wolny trafia witka (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
18'
[37:38] 2 punkty zdobywa Archibeque (ZASTAL). Będzie rzut wolny
za 1 punkt
18'
[37:39] Rzut wolny trafia Archibeque (ZASTAL). Kolejna akcja udana akcja za 3 punkty
19'
Oba zespoły przekroczyły limit fauli
19'
[37:41] Flieger (ZASTAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[39:41] 2 punkty zdobywa Witka (ASSECO PROKOM).
20'
[40:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (ASSECO PROKOM).
20'
Faulował Hrycaniuk (ASSECO PROKOM). Na linii rzutów wolnych Chodkiewicz (ZASTAL)
20'
[40:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Chodkiewicz (ZASTAL).
20'
Blassingame (ASSECO PROKOM) rzuca w powietrze
Koniec drugiej kwarty
W Gdyni jak na razie bardzo wyrównane spotkanie. Sporo przewinień i "szarpanej" gry po obu stronach.
Oba zespoły rzucają za 2 punkty z idealnie 50-procentową skutecznością. W "trójkach" zdecydowanie lepsi są goście. Na tablicach 22:17 dla Asseco Prokomu
Rozpoczynamy trzecią kwartę
21'
[42:42] Trafione rzuty wolne po stronie gdynian. Mamy remis po 42 punkty.
za 2 punkty
22'
[44:42] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
22'
[46:42] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM). Asystował Day
22'
Faul Archibeque (ZASTAL) 'a na Zamojskim (ASSECO PROKOM)
23'
Day (ASSECO PROKOM) za trzy. Niecelnie
23'
Chanas (ZASTAL) faulował Zamojskiego (ASSECO PROKOM)
23'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) był bliski wsadzenia piłki do kosza, ale faulował go Archibeque (ZASTAL). To jego trzecie przewinienie
za 1 punkt
23'
[47:42] Rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
24'
Na boisko wraca Blassingame (ASSECO PROKOM) za Daya
24'
Hodge (ZASTAL) spokojnie rozgrywa akcję
24'
Za trzy pudłuje Sroka (ZASTAL)
za 2 punkty
24'
[49:42] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
24'
Czas dla gości
25'
Pudłuje Chanas (ZASTAL)
25'
Faulował Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) (3 przewinienia). Przewinienie techniczne.
25'
[49:43] Kibice gwiżdżą ile sił. Hodge trafia tylko raz z linii rzutów wolnych
25'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) faulował Hodge (ZASTAL) 'a. Pierwsze przewinienie zawodnika Asseco Prokomu
25'
Piękna kontra gdynian. Zamojski (ASSECO PROKOM) do Blassingame (ASSECO PROKOM) 'a, Blassingame (ASSECO PROKOM) do Zamojskiego (ASSECO PROKOM) i rzut za trzy, jednak niecelny
26'
Czwarte przewinienie Blassingame (ASSECO PROKOM) 'a
26'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) niecelnie po podaniu Daya, ale piłkę zbiera Łapeta (ASSECO PROKOM)
26'
Faulował Flieger (ZASTAL). Motiejunas (ASSECO PROKOM) na linii rzutów wolnych
26'
[50:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM).
27'
Zmiana w Asseco Prokomie - Witka (ASSECO PROKOM) za Motiejunasa (ASSECO PROKOM)
27'
Trzecie przewinienie Łapety (ASSECO PROKOM). Na boisko wraca Hrycaniuk (ASSECO PROKOM)
27'
[50:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Mobley (ZASTAL).
27'
Pierwsze przewinienie Witki (ASSECO PROKOM). Kolejne rzuty wolne
27'
[50:46] Tylko jeden rzut wolny trafia Stelmach (ZASTAL).
28'
Faluje Frasunkiewicz (ASSECO PROKOM) (drugie przewinienie). O czas poprosił trener Adamek
28'
[50:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Hodge (ZASTAL).
28'
[51:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Day (ASSECO PROKOM).
29'
Zatrzymany pod koszem Seweryn (ASSECO PROKOM)
29'
[51:49] Mobley (ZASTAL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Day (ASSECO PROKOM) niecelnie zza łuku, ale zbiera piłkę!
29'
Day (ASSECO PROKOM) pudłuje spod kosza
30'
Day (ASSECO PROKOM) traci piłkę, ale w dość komiczny sposób zabrakło porozumienia pomiędzy koszykarzami Zastalu. Hodge (ZASTAL) zderzył się z kolegą z zespołu i nie trafił do kosza.
30'
[52:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Zamojski (ASSECO PROKOM).
30'
Defence! - krzyczą gdyńscy kibice
30'
Faulowany Motiejunas (ASSECO PROKOM). Trzecie przewinienie Mobleya (ZASTAL)
za 2 punkty
30'
[54:49] Motiejunas pudłuje oba rzuty wolne, ale zbiera piłkę i celnie dobija!
Koniec trzeciej kwarty
za 2 punkty
31'
[56:49] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
32'
[56:51] 2 punkty zdobywa Chanas (ZASTAL).
za 2 punkty
33'
[58:51] 2 punkty zdobywa Blassingame (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
33'
[58:53] 2 punkty zdobywa Chanas (ZASTAL).
33'
Trzeci faul Mirkovicia (ZASTAL). Na linii rzutów wolnych Motiejunas (ASSECO PROKOM)
33'
[60:53] Motiejunas (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
34'
Kolejny faul Mirkovicia (ZASTAL)
za 3 punkty
34'
[63:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame po odegraniu Motiejunasa (ASSECO PROKOM). 10 punktów prowadzenia gospodarzy
34'
Podwójna zmiana w zespole gości Stelmach (ZASTAL) i Flieger (ZASTAL) za Hodge (ZASTAL) 'a i Mirkovicia (ZASTAL)
za 2 punkty
35'
[65:53] Hrycaniuk trafia z faulem!
schodzi za faule
35'
Flieger (ZASTAL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 1 punkt
35'
[66:53] Rzut wolny trafia Hrycaniuk (ASSECO PROKOM).
za 2 punkty
35'
[66:55] 2 punkty zdobywa Hodge (ZASTAL).
za 2 punkty
36'
[68:55] 2 punkty zdobywa Motiejunas po podaniu Blassingame 'a(ASSECO PROKOM).
36'
Czwarte przewinienie Hrycaniuka (ASSECO PROKOM). Zmienia go Łapeta (ASSECO PROKOM)
za 3 punkty
36'
[68:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty z czystej pozycji zdobywa Mobley (ZASTAL).
za 2 punkty
36'
[70:58] Motiejunas! Kolejna dobra akcja z Blassingame 'em
za 2 punkty
36'
[72:58] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO PROKOM).
36'
Czas dla gości.
36'
Hodge (ZASTAL) faulowany przez Szczotkę (ASSECO PROKOM) (trzecie przewinienie)
37'
Niecelny rzut oddaje Mobley (ZASTAL)
37'
Archibeque (ZASTAL) fauluje po raz 5. Środkowy tym samym jako drugi wśród gości kończy udział w tym spotkaniu.
37'
[74:58] Łapeta (ASSECO PROKOM) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Głośno dopinguje nieliczna grupka kibiców gości
38'
...ale miejscowi szybko ich zagłuszają
za 2 punkty
38'
[74:60] 2 punkty zdobywa Hodge (ZASTAL).
38'
Czwarty faul Chanasa (ZASTAL). Rzuty wolne wykonywał będzie Ponitka (ASSECO PROKOM)
38'
Ponitka (ASSECO PROKOM) wciąż bez punktów
38'
Piąty faul Mirkovicia. On również nie dotrwa do końca spotkania.
za 2 punkty
39'
[76:60] Motiejunas dobija po niecelnym rzucie wolnym Szczotki!
39'
Niesportowy faul Hodge (ZASTAL) 'a na Motiejunasie (ASSECO PROKOM)
39'
[77:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO PROKOM) Goście zupełnie stracili nadzieje na korzystny wynik
za 2 punkty
39'
[77:62] Skutecznie wejście pod kosz w wykonaniu Chanasa
39'
Motiejunas (ASSECO PROKOM) próbował zapakować piłkę do kosza. Bez powodzenia
za 3 punkty
39'
[77:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Chodkiewicz (ZASTAL).
za 2 punkty
40'
[77:67] Indywidualna akcja Chanasa, który ma na koncie już14 punktów.
40'
Hrycaniuk (ASSECO PROKOM) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
Pierwsze przewinienie Ponitki (ASSECO PROKOM). Przy rzucie za 3 punkty faulował Srokę (ZASTAL).
40'
[77:69] Sroka (ZASTAL) wykorzystuje dwa rzuty wolne.
40'

Pozostałe wyniki TBL:
Grupa 1-6: Anwil Włocławek - Trefl Sopot 54:67 (14:10, 22:18, 6:18, 12:21), PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 83:74 (14:21, 21:24, 20:14, 28:15). Grupa 7-14: AZS Koszalin - ŁKS Łódź 94:67 (37:12, 18:13, 14:19, 25:23), AZS Politechnika Warszawska - PBG Basket Poznań 72:89 (18:15, 25:27, 14:29, 15:18), Śląsk Wrocław - Kotwica Kołobrzeg 95:68 (22:12, 29:12, 24:25, 20:19).

• PAN...........

...............gruby RYCHU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 6 8

• (6)

Podobno Asseco bedzie grać w nowej hali bo się kibice nie mieszczą......

• 19 28

• Bojery już przygotowane? (5)

Bo centrala w Warszawie postanowiła zorganizować w Sopocie mistrzostwa w tej dyscyplinie,gdy dostali informację:"Sopot MINUS DWADZIEŚCIA" ;)

• 17 12

• Gdynianin 77 (4)

77 - w tym roku przeprowadziłeś się z miasta na wieś? 77- może tyle masz lat? 77 - chyba jednak to twoje IQ, że sypiesz takimi "żartami". Kotara wyprasowana?

• 8 9

• 8:0 (3)

osiem razy lanie..... na kotarze dałbym nr 8

• 9 6

• (2)

Śledzie są tacy glupi że nie potrafią zrozumieć że Trefl musiał budować zespół od nowa? Z jednym sponsorem...

• Gratulacje

Chociaż dzisiaj w drużynie było bardzo nerwowo, co przełożyło się na fatalna skuteczność

• 22 8

• Mecz masssssakra! Ci co byli - wiedzą. (3)

Motiejunasowi gdyby wchodziło 75% rzucałby po 40 na mecz.
    Ponitka musi się jeszcze mnóstwo uczyć - do NBA ma dalej niż na Kamczatkę
    Blassingame już zapomniał czego się nauczył w Eurolidze
    Zamoj przynajmniej ma równą formę.
    Wygkądało jakby dzisiaj nie chciało im się grać, szczęście że nie było wpadki.
    Faule Zastalu i sędziowanie - żenada

• 33 8

• (2)

to fakt, spokojnie 2-3 faule zastalu powinny być gwizdnięte jako niesportowe... sędziowie zdecydowanie sprzyjali zastalowi (kto wie, może dostali jakieś bony na świąteczne zakupy w intermarche)... ale najważniejsze, że Prokom wygrał mimo, że grał w 5 na 8
      p.s. kontra zastalu jak dla mnie jest kandydatem nr 1. do miana akcji sezonu ;)

• 22 8

• ta kontra to rzeczywiście kwiatek rzadki buhahahahaha (1)

Zastal jeszcze przez trzy sezony powinien się wstydzić:DDD Co najmniej trzy!

• 11 4

• taa, faul Hodge na koledze z drużyny pod koszem i wielki brecht na sali.

Można to jeszcze raz gdzieś w necie zobaczyć? Bo taka akcja, jak się ją z rana zobaczy, to poprawia humor na cały dzień.

• 9 3

• I jeszcze odpuszczają końcówkę - to chore!!!

• 16 6

• mecz nie był widowiskowy ale liczy się zwycięstwo!

brawo APG!!

• 17 12

• (8)

Moment kiedy spiker ogłosił i Trefl wygrał-brawa i oklaski rozległy się na całej sali!!! to się nazywa szacunek i braterstwo Trójmiasta!!! co do meczu to fakt niektóre momenty nie były za ciekawe ale na szczęście tych ciekawych też było sporo!skuteczność rzeczywiśnie nie była mocną strona żadenj z drużyn ale i tak fajnie się ogladało live! lets go Prokom!

• 42 8

• (7)

taaa, a w Sopocie było zupełnie odwrotnie po ogłoszeniu, że Prokom przegrał z Anwilem rozległy się gromkie oklaski w CAŁEJ hali...

• 14 13

• Patologia rodzi patologie -geolokalizacja. (3)

Pełna racja, tak było. Nie należy generalizować - Trefl to bardzo solidna drużyna, kiedy za czasów Asseco Prokom Trefl kibicowałem i siedziałem w tych samych rzędach z prawdziwymi kibicami - którzy teraz z racji zamieszkania (Sopot i ościenne) zostali przy Treflu - dalej sobie gratulujemy gdy się widujemy, bez trucizny, głupich docinek - górę bierze sam duch sportowej rywalizacji. De facto, źródłem tej niezdrowej sytuacji jest ulokowanie Ergo Areny - czyli żabiańskie blokowiska i niezbyt kultularna młodzież chodząca na Trefla, skuszona tanimi jak barszcz biletami. Czyli najpierw przed meczem rąbanie tanich piw a później wchodzenie na halę, i wielkie utożsamanie się z drużyną.. robią z Siebie wiernych kibiców, wchodzą na forum - podsycają dyskusje prymitywnymi epitetami, a gdy drużyna jeszcze jako Prokom Trefl grała i napawała dumą - to lepili babki z piasku i koszu słyszeli tylko z teleexpresu przed wieczorynką. Shame. Pozdro dla prawdziwych.

• 24 11

• trochę przesadzasz (1)

Bilety na Trefl "tanie jak barszcz"? Bilety są po 20 normalne i 10 ulgowe? Nie wiem czy wiesz, ale w Gdyni są jeszcze tańsze. Można kupić za 10 normalny i 5 ulgowy. Jeżeli uważasz, że cena biletów jest wyznacznikiem ilości kibiców, to chyba się trochę pomyliłeś. Gratki dla Prokomu. A ja jeszcze raz: TRÓJMIASTO RAZEM W FINALE! ;)

• 19 7

• ale są też bilety promocyjne

Moja siostra z bursy szkolnej dostaje bilety za 2 zł i może też kupić dla znajomych. Nie wiem cz w szkołach jest tak samo.

Nie narzekam, a wręcz popieram.

• 6 0

• APG

Wsadź swoje wnioski i mózg do formaliny. Może będzie z tego pożytek za 100 lat.

• 6 9

• A kto dopingował Anwil w meczach pucharowych przeciwko Sopotowi ludzie z Kagera ? (2)