Hodura Sevens Sopot 2004

Tomasz Napiórkowski
9 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W sobotę od godziny 10:30 na stadionie Sopockiego Ogniwa odbywał się turniej międzynarodowy w ramach eliminacji Pucharu Europy w rugby "7". Honorowy patronat nad tą imprezą objął Aleksander Kwaśniewski, prezydent RP.

Z turnieju wycofała się w reprezentacja Węgier w związku z czym jej miejsce zajęła druga reprezentacja Polski.
Zespoły były podzielone na dwie grupy, z których awansują po dwa najlepsze zespoły. Będą one walczyć w niedzielnych półfinałach. Reszta drużyn będzie walczyć o miejsca 5-10. W niedziele rano zostaną rozegrane po dwa mecze w każdej grupie.

Polska I:
Pierwszy mecz rozegrała z zespołem Czech. Mecz był bardzo wyrównany, Polacy w pierwszej połowie grali troszkę nerwowo i na przerwę schodzili z pięciopunktową stratą. W drugiej połowie pierwsze punkty dla Polski zdobył Konrad Pisarek, a podwyższył Bogdan Wróbel i biało-czerwoni prowadzili już 7-5. W chwile później kolejna akcja naszych zawodników i punkty kładzie Piotr Jurkowski a wynik na 14-5 ustala Wróbel.
W drugim meczu Polska I zmierzyła się z Polską II. Zawodnicy z pierwszej drużyny do przerwy nie pozwolili położyć sobie żadnych punktów, przy czym przeciwnikom zaserwowali 21pkt. Punkty zdobywali w kolejności Jurkowski, Szostek, Wilczuk z przyłożenia, podwyższał za każdym razem skuteczny Wróbel. W drugiej połowie punkty dla Polski II zdobył, najpierw z przyłożenia a potem podwyższenia Wojciech Sieczkowski. Polska I odpowiedziała jeszcze przyłożeniem Jurkowskiego, który w drugiej połowie zdobył aż 14pkt (2x przyłożenie, oraz 2 x podwyższenie). Końcowy wynik meczu 35-7.
W trzecim spotkaniu Polska I musiała uznać wyższość Irlandczyków ulegając im 24-5. Jedyne punkty dla zespoły Polski w tym meczu zdobył w drugiej połowie Jurkowski.
Ostatni mecz w swojej grupie Polacy rozegrali z Łotyszami. Po zaledwie kilkunastu sekundach gry Łotysze kładą punkty Polakom i prowadzą 7-0. Polacy odpowiadają najpierw punktami Jurkowskiego i podwyższeniem Wróbla, a potem przyłożeniem Wilczuka i ponownym podwyższeniem Wróbla. Po tych akcjach Polacy mogli odetchnąć, na przerwę schodzili prowadząc 14-7. Po przerwie pięknym rajdem prawie przez całe boisko i kolejnym przyłożeniem popisał się Łukasz Szostek, a podwyższył Wróbel. Punkty dla Polski zdobył jeszcze Wilczuk. Pod koniec meczu punkty zdobyli jeszcze Łotysze ustalając wynik meczu na 26-14.

Polska II :
Pierwszy mecz z Irlandią wysoko przegrany aż 33-0.
W trzecim swoim meczu z Czechami Polska II sprawiła miłą niespodziankę swoim kibicom wygrywając z tym zespołem 7-0.
Punkty w pierwszej połowie zdobył Adam Pałyska. Druga połowa to twarda i zaciekła walka Polaków o utrzymanie korzystnego wyniku.

(il. meczy, duże punkty, małe punkty)

Polska II bez względu na wyniki osiągnięte w turnieju nie jest brana pod uwagę, uzupełnia tylko brakujące miejsce.

Składy:

Polska I: Piotr Jurkowski, Mariusz Śmielak, Konrad Jarosz, Konrad Pisarek, Tomasz Stępień, Bogdan Wróbel, Mariusz Wilczuk, Łukasz Szostek, Łukasz Miśkiewicz, Rafał Sajur.
Trener: Andrzej Kopyt.

Polska II: Mariusz Motyl, Maciej Maciejewski, Maciej Szablewski, Adam Pałyska, Wojciech Sieczkowski, Patryk Szwarc, Tomasz Kozakiewicz, Paweł Bury, Łukasz Jasiński, Dariusz Olejniczak.
Trener: Jarosław Hodura.

Rosja: Viktor Motorin, Andrei Kuzin, Sergey Kuzmenko, Ivan Nadumenko, Sergey Belousov, Igor Klyuchikov, Yury Kushnarev, Andrei Sorokin, Pavel Baranovskiy, Vladislav Korshunov.
Trener: Sattarov.

Irlandia: Michael McComish, Gawin Hickie, Chris Keane, David Connellan, Ian Humphreys, James Downey, David Hewitt, Fiachra Baynes, Andrew Maxwell, Thomas Carter.
Trener: Sporwood.

Niemcy: Alexander Pipa, Timur Tekkal, Benjamin Krause, Mustafa Gungor, Jan Bratschke, Markus Walger, Mathias Pipa, Clemens Von Grumbkow, Christopher Weselek, Oliver Stock.
Trener: Ralph Gotz.

Norwegia: Andrei Hanger, Derek Johnson, Dyvind Larsen, Andrew Olsen, Craig Olsen, Oliver Rogers, Handro Van Wyk, Tommy Vassnes, William Wilson, Roger Yttervik.
Trener: Davies.

Łotwa: Aldis Augustkalns, Janis Priede, Viktors Silvoniks, Andris Andersons, Anderejs Aleksandrous, Valters Rankis, Gunars Anderson, Arvis Pilenieks, Artus Kożelsk, Kristaps Berżins.
Trener: Uldis Bautris.

Litwa: Gedminas Marcisauskas, Andrius Martinskas, Gediminas Liutkus, Mindaugas Misevicius, Edmundas Sciavinskas, Irmantas Kukulskis, Andrus Matiuchinas, Vilius Kucinas, Henrikas Stankus, Justinas Vasiliauskas.
Trener: Aleksandras Makarenka.

Bośnia i Harcegowina: Rusmir Ljutwijević, Senad Łorić, Nermin Selimbegović, Albin Kapić, Melvin Barućija, Sedad Jufekćić, Adis Selimspahić, Igor Gabrisćek, Zoran Śamija, Adin Trako.
Trener: Kapić.

Opinie (15)

• HODURA CUP

Najświeższe wiadomości, wyniki spotkań (podawane na bieżąco) i galeria zdjęć z turnieju dostępne są na stronie www.sopotsevens.com

• 0 0

• dlugi

dlaczego dlugi odszedl z ogniwa??

• 0 0

• Wie Morze KToś??

CzyKtoś Kiedy sa jakies mecze Juniorow na pomorzu??... Jak tak to prosze odpisac!!i jak byly to prosze o wyniki!! z gory dziekuje

• 0 0

• Sędziowie

Grupa "spadkowa" (o miejsca 7-10)
    Runda IV - 22/23.05.
    Posnania Poznań - Folc AZS Warszawa /sobota, godz. 14.00; Szostek, Zeszutek, Wietek/

Patrząc na obsadę sędziowską typuję zwycięstwo Posnani Poznań

• 0 0

• :(

Niedziela zaczęła sie mało optymistycznie dla reprezentacji Polski. Trzech zawodników (Konrad Pisarek, Bogdan Wróbel i Mariusz Śmielak) uległo wypadkowi samochodowemu. Wszyscy znaleźli się w szpitalu w Wejherowie. Stan ich jest poważny. Bogdan Wróbel doznał urazu kręgosłupa, Mariusz Śmielak doznał złamania podudzia, Konrad Pisarek odniósł ogólne potłuczenia. Pisarek na własną prośbę wypisał się ze szpitala.