Comarch Cracovia - Lotos PKH Gdańsk 2:3. Hokeiści wygrali sensacyjnie w dogrywce

Lotos PKH Gdańsk

Patr Polodna (na zdjęciu) zapewnił Lotosowi PKH zwycięstwo bramką zdobytą w dogrywce meczu z Cracovią. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Lotos PKH Gdańsk sensacyjnie pokonał na wyjeździe Comarch Cracovię 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, d.1:0) w 8. kolejce Polskiej Hokej Lidze. Zwycięską bramkę w 18. sekundzie dogrywki zdobył Petr Polodna. Podopieczni Marka Ziętary w ciągu trzech dni pokonali mistrzów i wicemistrzów Polski.

1:0 Mikuła as. Bryniczka - Jezek 19:51
1:1 Mocarski as. Stasiewicz - Smal 26:30
1:2 Marzec 4 na 5 30:00
2:2 Kapica as. Bepierszcz 59:59
2:3 Polodna as. Havlik 60:18

Cracovia: Kopriva; Gajor, Bychawski; Dąbkowski, Jezek; Musioł, Gosztyła; Rompkowski - Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki; Kapica, Bryniczka, Mikula; Kamiński, Domogała, Brynkus; Augustyniak, Dziurdzia

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popow, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

- Jedziemy do Krakowa wyrwać 3 punkty - zapowiadał odważnie Josef Vitek po tym jak gdańscy hokeiści ograli u siebie mistrza Polski GKS Tychy.
Rzeczywiście, w wyjazdowym starciu z wicemistrzem kraju, gdańszczanie nie zamierzali się kajać. Już w 2. minucie gry Cracovię uratował słupek po strzale Mateusza Danieluka. Chwilę później gospodarzy dwukrotnie zatrzymał w bramce Tomas Fucik. Nie odstawała gdańska młodzież. Dobrą okazję miał też Krystian Mocarski oraz poprawiający po jego strzale Michał Naróg.

Najlepszy start hokeistów od powrotu do PHL

Gdańszczanie w pierwszej tercji oddali 16 strzałów, czyli dwa razy więcej niż rywale, ale to Cracovia cieszyła się z gola. Na 9 sekund przed końcem partii, zamieszanie pod bramką Fucika wykorzystał Ondrej Mikula.

Lotos rzucił się do ataków od razu po powrocie na drugą tercję. Najpierw bramkę Miroslava Koprivy ostrzeliwali Jegor RożkowKonstantin Tesliukiewicz, ale to młody Mocarski doprowadził do wyrównania. Krystian wykorzystał chaos pod bramką gospodarzy.

Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy 5:3. Relacja, zdjęcia, film, oceny

Chwilę później na ławkę kar odesłany został Oskar Lehmann, ale gdańszczanie nic nie zrobili sobie z osłabienia. W swoim stylu szybkością wykazał się Szymon Marzec, który wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem na długi słupek dał Lotosowi prowadzenie.

Ostatnią odsłonę podopieczni trenera Ziętary rozpoczęli w osłabieniu, ale gdy tylko wrócili do gry w pełnym składzie, w poprzeczkę trafił Vlastimil Bilcik. Groźnie uderzał też Ladislav Havlik, a kilka ważnych interwencji zaliczył Fucik.

Trener Rohacek poprosił o czas na 2 minuty przed końcem gry. Nie zdecydował się jednak od razu na wycofanie bramkarza. Bliski wyrównanie w ostatnich sekundach był Mateusz Bepierszcz, ale minimalnie chybił. W odpowiedzi Rożkow strzelając już do pustej bramki trafił w słupek.

Niestety, goście nie wytrzymali ciśnienia. Na sekundę przed końcem regulaminowego czasu gry, do wyrównania doprowadził Damian Kapica.

Dogrywka nie trwała jednak długo. Już w 18 sekundzie zwycięskiego gola zdobył Petr Polodna, który dobijał po strzale Havlika. Tym samym gdańszczanie w ciągu trzech dni pokonali dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu.

Wyniki 8 kolejki:

• Comarch Cracovia - LOTOS PKH GDAŃSK 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, d.0:1)
  • GKS Tychy - Unia Oświęcim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • GKS Katowice - Energa Toruń 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
  • Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 5:6 (5:2, 0:0, 0:3, d.0:1)

22.10 (wt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim typuj LOTOS PKH Gdańsk
25.10 (pt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk typuj Zagłębie Sosnowiec LIVE!
27.10 (nd) godz.19:00 Naprzód Janów typuj LOTOS PKH Gdańsk
18.10 (pt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:2 k. 0:2 Energa Toruń LIVE!
15.10 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:2 po dogrywce Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!