Hokeiści MH Automatyki Gdańsk upolowali Orlika. W niedzielę mecz w Bytomiu

Rafał Sumowski
30 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Josef Vitek (na zdjęciu) był jednym z ojców ważnej wygranej nad Orlikiem. Josef Vitek (na zdjęciu) był jednym z ojców ważnej wygranej nad Orlikiem.

Hokeiści MH Automatyki pokonali u siebie PGE Orlika Opole 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) i choć jako pierwsi stracili bramkę, przerwali serię trzech kolejnych porażek. Zawodnikiem meczu został wybrany Josef Vitek, a debiut po powrocie do gdańskiej drużyny zanotował Michaił Samusienko. W niedzielę o godz. 17 podopieczni Marka Ziętary zagrają na wyjeździe z jego byłym klubem, Polonią Bytom.

0:1 Trandin 4:37
1:1 Stasiewicz as. Rompkowski - Aleksiuk 24:01
2:1 Vitek 48:25
3:1 Marzec 59:16

MH AUTOMATYKA: 31 Cowley; 74 Cunik, 69 Maly - 24 Steber, 11 Polodna, 29 Danieluk; 3 Lehmann, 14 Tesliukiewicz - 73 Vitek, 43 Rożkow, 12 Smal; 68 Pastryk, 87 Aleksiuk - 13 Rompkowski, 10 Stasiewicz, 4 Samusienko; 9 Leśniak, 48 Dolny - 40 Strużyk, 93 Pesta, 71 Marzec

Orlik: 31 Vilardo, 33 Nobis; 61 Wojdyła, 24 Kostek - 11 Przygodzki, 66 Jełakow, 87 Trandin; 78 Skrodziuk, 44 Gawlik - 19 Wałkow, 16 Szydło, 72 Gołowin; 25 Obral, 93 Sznotala - 15 Gorzycki, 22 Rzekanowski, 72 Svitac

Piątkowy mecz był dla gdańszczan okazją, aby zmniejszyć ryzyko, iż czyhający bezpośrednio za nimi Orlik wyprzedzi ich w tabeli. Goście przyjechali w składzie na zaledwie trzy piątki, a ponowny debiut przed gdańską publicznością zaliczył powracający po połowie sezonu w Polonii Bytom Michaił Samusienko.

POCZYTAJ WIĘCEJ O POWROCIE NAPASTNIKA Z BIAŁORUSI, KTÓRZY MOŻE GRAĆ JAKO KRAJOWY HOKEISTA

Mecz zaczął się od 2-minutowej kary dla Martina Przygodzkiego już w 31 sekundzie spotkania, po starciu z Robinem Malym. Gospodarze nie zdołali jednak wykorzystać liczebnej przewagi. Chwilę później po solowej akcji bliski zdobycia gola był Josef Vitek, ale trafił bramkarza gości w kask.

Orlik odpowiedział bramką w zasadzie przy drugim wjeździe w tercję MH Automatyki, gdy Evana Cowleya pokonał Aleksiej Trandin. Gdańszczanie dwoili się i troili, aby szybko odpowiedzieć, ale ich próby nie były w stanie zagrozić Nicholasowi Vilardo. Podopieczni Marka Ziętary oddali 18 celnych strzałów przy zaledwie 7 opolan, ale po pierwszej tercji zeszli przegrywając 0:1.

Wyrównanie na początku drugiej partii zapewnił im po indywidualnej akcji Jakub Stasiewicz, który wykorzystał fakt, że uwagę obrońcy zaabsorbował Samusienko. Chwilę później na karę zjechał Tomasz Pastryk. Gdańszczanie wybronili się w osłabieniu, a za wystrzelonym krążkiem sprintem w swoim stylu urwał się Szymon Marzec, który z rywalem na plecach omal nie wjechał z gumą do bramki.

Po jednej z kolejnych akcji za faul na napastniku 2 minuty odsiedzieć musiał na ławce kar Łukasz Sznotala. Bramkę gości ostrzeliwali Josef Vitek, Jan SteberMatej Cunik jednak bez efektu. Na kolejną karę zjechał Pastryk, lecz to gdańszczanie rzucili się do ataku po drugą bramkę. Niestety, Mateusz Danieluk jak i Marzec rozbili się o obronę opolan. Sam na sam był Jegor Rożkow, ale powstrzymał go Vilardo.

Na początku trzeciej partii na ławce kar po faulu na Igorze Smalu usiadł Władysław Jełakow, a gdańszczanie rozgościli się w tercji gości. Strzały Cutnika ani Stebera nie znalazły jednak drogi do bramki ofiarnie broniącego Vilardo. Blisko jego pokonania był Vitek, który próbował puścić krążek po lodzie pomiędzy jego parkanami, ale i tym razem golkiper był czujny.

Tej czujności zabrakło mu chwilę później, gdy odbił krążek wprost pod najeżdżającego Vitka, który bez problemów umieścił krążek w bramce. Gracze MH Automatyki pracowali na powiększenie przewagi. Nie wykorzystali kolejnej kary dla Jełakowa, ale i gościom nie kleiła się gra 5 na 4. W ostatniej minucie kropkę nad "i" postawił Marzec, który trafił do pustej bramki po wycofaniu golkipera przez Orlika.

- Obie drużyny nastawiły się na uważną grę w defensywie, więc nie było może ładnie dla oka, ale zagraliśmy skutecznie. Opolanie mają bardzo dobrych napastników, więc musieliśmy mieć na nich oko. Było dla mnie jasne, że kto trafi na 2:1, wygra ten mecz. Ta sztuka udała się nam i do końca kontrolowaliśmy przebieg gry. Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną z przebiegu tych 60 minut. Drużyna jest po lekkim retuszu i nowi zawodnicy muszą się jeszcze zaadaptować. Dotyczy do szczególnie Cowleya, który przybył do nas zza oceanu. Samusienko jest z nami od czwartku, więc trudno coś powiedzieć, natomiast Cutnik pokazał się jako pewny punkt obrony. Cieszy mnie forma Vitka, którego doświadczenie jest dla nas kluczowe w momencie przewag czy osłabień - podsumował trener Ziętara.

12 Kadra PZHL 21 2 0 2 17 35:157 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-12-02

Wyniki 26 kolejki

• Węglokoks Kraj Polonia Bytom - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
  • Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
  • GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
  • Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
  • PGE Orlik Opole - Energa Toruń 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)

• widzowie (13)

500 osoba na oliwii?? tak zle chyba jeszcze nigdy nie bylo...

• 15 12

• Będą zwycięstwa lub chociaż dobra postawa i widowisko to i kibice wrócą. Co się dziwić.

• 21 2

• Po takiej serii nie dziwie się... (7)

A ja właśnie dzisiaj byłem po dłuższej przerwie i meczyk był fajny. Widać ewidentnie, że jeszcze wszystko chodzi jak źle naoliwiona maszyna ale widać postęp.

• 14 6

• (6)

A ja się dziwię, kibicem jest się na dobre i na złe... a przede wszystkim powinno się być na złe. Wierni przyszli, kibice sukcesu jeszcze dojdą, bo będzie coraz lepiej z grą :-)

• 20 9

• (2)

W zyciu bym nie dal 20 zl zeby ogladac ten dramat.

• 11 25

• To nie dawaj, nikt za Tobą nie płacze :)

• 22 7

• Na piłce nożnej to dopiero wieje nudą, a bilety znacznie droższe.

• 18 6

• (2)

kibice sukcesu potrafią tylko przed kompem swoje wypociny wypisywać i się wymądrzać,fachowcy od siedmiu boleści

• 18 5

• (1)

Wow jesteś kibicem „na dobre i na złe”. wydrukuj to sobie, opraw i powieś na ścianie. a wiesz co? Każdego dalej to ... dodaj sobie o wierny super kibicu po przegranej i wygranej

• 1 9

• nie wypowiadaj się w imieniu Każdego. Bo każdy to ma cię w du...

• 3 0

• (1)

W Sosnowcu 150 widzów, w innych halach też wczoraj bez szału. Andrzejki wygrały z hokejem.

• 8 0

• W Tychach 600 w meczu Craxa

• 3 0

• (1)

Ale Lotos wysłał swojego szpiega na mecz chyba sprawdzalczy pieniądze zostały dobrze wydane

• 2 0

• Automatyka ma ich wiecej

• 1 0

• Wow pokonaliśmy Orlik (6)

Dwie beznadziejne drużyny 2 razy oni wygrali raz my. Też mi sukces. Bramkarz na plus choć przy tym przeciwniku to nie ma co powiedzieć, Cunik faktycznie lepszy od Kantora i to jest plus, Misza to drewno, jeden mecz mu wyszedł w sparingu rok temu przed sezonem z 7 ligowym niemieckim zespołem. Ale to co gra Steber to jest dno i 100 metrów mułu. Szydzą z Danieluka a on w tym sezonie o klase lepszy od naszego kapitanka

• 17 28

• (4)

Twoja znajomość hokeja to właśnie jest dno i 100 metrów mułu.

• 19 11

• (3)

Napisz gdzie się ze mną nie zgadzasz, a nie jak błazen komentujesz

• 10 8

• (2)

Misza nie jest drewnem. Dzisiaj pracował za dwóch. Danieluk i jego podania w kosmos nie wspominając o zaangażowaniu w grę po prostu wk...ją. Przy takiej fizjonomii zamiast wykorzystywać swoje warunki fizyczne po prostu się ślizga. Do tego jest wolny i nie dokładny. I na koniec wyśmiewać się z drużyny, która jest w kompletnym dołku a wygrała mecz ze swoim sąsiadem w tabeli to skończony kretynizm.

• 17 4

• (1)

A co ma fizjonomia do gry w hokeja????

• 3 6

• No i tego Ciebie muszę uczyć? Zagrałeś choć minutę na lodzie?

• 7 3

• Malkontent

• 7 4

• Dobry mecz i mało błędów. (9)

Piękna pierwsza bramka Orlika, Cowley nie miał szans na obronę. Bardzo fajnie prezentują się nowe nabytki Cunik i Samusienko. Reszta też na plus. W końcu było widać fajne wyjścia z naszej tercji. Oby to grało w następnych meczach z mocniejszymi rywalami grającymi pressingiem. Dzisiaj Orlik tego nie stosował. Gratuluje wygranej.