Hokeiści MH Automatyki Gdańsk upolowali Orlika. W niedzielę mecz w Bytomiu

Rafał Sumowski
30 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Josef Vitek (na zdjęciu) był jednym z ojców ważnej wygranej nad Orlikiem. Josef Vitek (na zdjęciu) był jednym z ojców ważnej wygranej nad Orlikiem.

Hokeiści MH Automatyki pokonali u siebie PGE Orlika Opole 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) i choć jako pierwsi stracili bramkę, przerwali serię trzech kolejnych porażek. Zawodnikiem meczu został wybrany Josef Vitek, a debiut po powrocie do gdańskiej drużyny zanotował Michaił Samusienko. W niedzielę o godz. 17 podopieczni Marka Ziętary zagrają na wyjeździe z jego byłym klubem, Polonią Bytom.

0:1 Trandin 4:37
1:1 Stasiewicz as. Rompkowski - Aleksiuk 24:01
2:1 Vitek 48:25
3:1 Marzec 59:16

MH AUTOMATYKA: 31 Cowley; 74 Cunik, 69 Maly - 24 Steber, 11 Polodna, 29 Danieluk; 3 Lehmann, 14 Tesliukiewicz - 73 Vitek, 43 Rożkow, 12 Smal; 68 Pastryk, 87 Aleksiuk - 13 Rompkowski, 10 Stasiewicz, 4 Samusienko; 9 Leśniak, 48 Dolny - 40 Strużyk, 93 Pesta, 71 Marzec

Orlik: 31 Vilardo, 33 Nobis; 61 Wojdyła, 24 Kostek - 11 Przygodzki, 66 Jełakow, 87 Trandin; 78 Skrodziuk, 44 Gawlik - 19 Wałkow, 16 Szydło, 72 Gołowin; 25 Obral, 93 Sznotala - 15 Gorzycki, 22 Rzekanowski, 72 Svitac

Piątkowy mecz był dla gdańszczan okazją, aby zmniejszyć ryzyko, iż czyhający bezpośrednio za nimi Orlik wyprzedzi ich w tabeli. Goście przyjechali w składzie na zaledwie trzy piątki, a ponowny debiut przed gdańską publicznością zaliczył powracający po połowie sezonu w Polonii Bytom Michaił Samusienko.

POCZYTAJ WIĘCEJ O POWROCIE NAPASTNIKA Z BIAŁORUSI, KTÓRZY MOŻE GRAĆ JAKO KRAJOWY HOKEISTA

Mecz zaczął się od 2-minutowej kary dla Martina Przygodzkiego już w 31 sekundzie spotkania, po starciu z Robinem Malym. Gospodarze nie zdołali jednak wykorzystać liczebnej przewagi. Chwilę później po solowej akcji bliski zdobycia gola był Josef Vitek, ale trafił bramkarza gości w kask.

Orlik odpowiedział bramką w zasadzie przy drugim wjeździe w tercję MH Automatyki, gdy Evana Cowleya pokonał Aleksiej Trandin. Gdańszczanie dwoili się i troili, aby szybko odpowiedzieć, ale ich próby nie były w stanie zagrozić Nicholasowi Vilardo. Podopieczni Marka Ziętary oddali 18 celnych strzałów przy zaledwie 7 opolan, ale po pierwszej tercji zeszli przegrywając 0:1.

Wyrównanie na początku drugiej partii zapewnił im po indywidualnej akcji Jakub Stasiewicz, który wykorzystał fakt, że uwagę obrońcy zaabsorbował Samusienko. Chwilę później na karę zjechał Tomasz Pastryk. Gdańszczanie wybronili się w osłabieniu, a za wystrzelonym krążkiem sprintem w swoim stylu urwał się Szymon Marzec, który z rywalem na plecach omal nie wjechał z gumą do bramki.

Po jednej z kolejnych akcji za faul na napastniku 2 minuty odsiedzieć musiał na ławce kar Łukasz Sznotala. Bramkę gości ostrzeliwali Josef Vitek, Jan SteberMatej Cunik jednak bez efektu. Na kolejną karę zjechał Pastryk, lecz to gdańszczanie rzucili się do ataku po drugą bramkę. Niestety, Mateusz Danieluk jak i Marzec rozbili się o obronę opolan. Sam na sam był Jegor Rożkow, ale powstrzymał go Vilardo.

Na początku trzeciej partii na ławce kar po faulu na Igorze Smalu usiadł Władysław Jełakow, a gdańszczanie rozgościli się w tercji gości. Strzały Cutnika ani Stebera nie znalazły jednak drogi do bramki ofiarnie broniącego Vilardo. Blisko jego pokonania był Vitek, który próbował puścić krążek po lodzie pomiędzy jego parkanami, ale i tym razem golkiper był czujny.

Tej czujności zabrakło mu chwilę później, gdy odbił krążek wprost pod najeżdżającego Vitka, który bez problemów umieścił krążek w bramce. Gracze MH Automatyki pracowali na powiększenie przewagi. Nie wykorzystali kolejnej kary dla Jełakowa, ale i gościom nie kleiła się gra 5 na 4. W ostatniej minucie kropkę nad "i" postawił Marzec, który trafił do pustej bramki po wycofaniu golkipera przez Orlika.

- Obie drużyny nastawiły się na uważną grę w defensywie, więc nie było może ładnie dla oka, ale zagraliśmy skutecznie. Opolanie mają bardzo dobrych napastników, więc musieliśmy mieć na nich oko. Było dla mnie jasne, że kto trafi na 2:1, wygra ten mecz. Ta sztuka udała się nam i do końca kontrolowaliśmy przebieg gry. Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną z przebiegu tych 60 minut. Drużyna jest po lekkim retuszu i nowi zawodnicy muszą się jeszcze zaadaptować. Dotyczy do szczególnie Cowleya, który przybył do nas zza oceanu. Samusienko jest z nami od czwartku, więc trudno coś powiedzieć, natomiast Cutnik pokazał się jako pewny punkt obrony. Cieszy mnie forma Vitka, którego doświadczenie jest dla nas kluczowe w momencie przewag czy osłabień - podsumował trener Ziętara.

12 Kadra PZHL 21 2 0 2 17 35:157 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-12-02

Wyniki 26 kolejki

• Węglokoks Kraj Polonia Bytom - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
  • Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
  • GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
  • Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
  • PGE Orlik Opole - Energa Toruń 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)

• (8)

Nawet najlepsza orkiestra nie zagra dobrze, jak ma kiepskiego dyrygenta.

• (3)

Te wpisy o orkiestrze i dyrygencie już robią się męczące. Drużyna zaczyna stawać na nogi. Zawodnikom, którzy reprezentowali klub do tej pory, ale znaleźli się poza drużyną dziękujemy za wysiłek i dotychczasową grę. Jak to się utarło mówić psy szczekają a karawana jedzie dalej. Panowie cel na ten sezon jest nadal ten sam i jest nadal realny: Play-offy. Gramy więc do końca, a sezon jeszcze trwa.

• 10 0

• (2)

cel jest realny teoretycznie ale czy praktycznie........??

• 0 4

• (1)

nie filozofuj. Trzeba zakasać rękawy i brać los we własne ręce. Walczymy Panowie walczymy!

Kilka pomysłów na urozmaicenie i przyciągniecie kibiców
    1/. Zaprosić dzieci z klas 1-3 może 4-6 na mecze wejście gratis rodzice lub rodzic 50% za bilet
    szkół jest do dokoła aż nadto a szkoła sportowa 8 klas
    2/.Wyjście z szeroką ofertą marketingową do biurowców tam też pracują ludzie
    3/.Rozdacie cześć biletów zaproszeń do zakładów pracy < Lotos - Remontowa -Banko - Firmy ubezpieczeniowe - urząd miasta nie tylko Gdański oni będą wiedzieć co z biletami zrobić itp >
    4/.Zorganizować ślizgawkę z drużyną { wcześniej nagłośnić oczywiście na meczach np. Mikołaj na lodzie dla zawodników i kibiców w raz z rodzinami } tak robią łyżwiarze zawsze parę groszy wpada a zabawa jest przednia . Tu można zrobić grali na zewn hali Lódowisko by zorganizowało koszy wejścia np 20 zł. dorosły dzieci gratis
    5/.Koszulki meczowe ale te meczowe co grają zawodnicy { zrobić licytacje koszulek zawodników z którymi rozwiązano kontrakty fajna pamiątka dla fana drużyny a może zostały jakes zeszłego sezonu
    zero wkładu własnego finansowego a tez można cos ugrać
    6/.Zorganizować trening pokazowy dla młodych adeptów hokeja prowadzonego przez trenera drużyny
    7/.Konkurs z piłeczkami chyba się już wypalił a może by tak skoro nikt nie trafia robić losowanie nr na piłce i w nagrodę fotka z drużyną po meczu { i znów zero wkładu finansowego a promocja jest }
    8/.Maskotka powinna moim zdaniem rozdawać w przerwach meczu np. Lizaki , krówki ,może smycze z logiem drużyny lub sponsorów n/p
    9/.Macie tylu sponsorów z gastronomi może zorganizować załatwić
    wejściówką dla dwóch osób i np. dla posiadaczy trzech biletów z kolejnych meczy rozlosować fajna sprawa była by i zachęcą do kupowani biletów jak facet chodzi sam na mecze sam może zrobić partnerce niespodziankę i zaprosi do restauracji.
    10/. więcej występów w przerwach meczu młodych hokeistów i łyżwiarzy mamy dużo młodzieży jest sie czym chwalić . Na występy przyjdą rodziny i kupią bilet żeby zobaczyć swoje pociech a przy okazji zobaczą mecz

Tyle tylko na pretce pomysłów ode mnie na zorganizowanie czegoś fajnego za nie wielką kasę ale może być z tego większa kasa i duża frajda
    A teraz hejtujcia za błędy głupotę itp
    bo najpier trzeba włozyci zeby potem mozna było wyjaci

• 13 10

• (1)

Akurat działania promocyjne klub prowadził bardzo dobrze i był on za to chwalony przez np. hokej net czy kibiców z innych miast. Były imprezy w Manhattanie, tramwaj, filmiki, wywiady, billboardy, plakaty, jest fajna maskotka, która wyszła lepiej niż można by się tego spodziewać. Nawet zbiórkę na Munda można traktować jako działanie promocyjne i integrujące ludzi wokół klubu (tak np. widziano to na hokej necie). Niestety, parszywego mentalu wielu ludzi nie przeskoczysz - w momencie kiedy drużyna próbuje wyjść z dołka zaczyna się opluwanie (m.in. promocyjnych działań klubu), szydera i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Jedyna nadzieja, że klub zacznie grać lepiej, wtedy wrócą kibice sukcesu. Możemy też zachęcać znajomych do przychodzenia na mecze.

• 11 1

• takie tam

Zgadzam się ale to wszystko było w zeszłym sezonie Kolego

• 1 0

• (1)

Ktoś w końcu dał pomysły zarządowi bo oni tylko siedzą i biorą kasę udają wielkich menadżerów do roboty się weźcie laicy

• 0 15

• idź precz hieno.

• 9 0

• Dawaj więcej

• 2 0

• Sporo tych pomysłów i całkiem niezłe.
      Coś trzeba zrobić bo frekwencja poleciała na łeb.

• 6 6

• ja pierdziu! wynalazłeś koło. Pewnie jesteś mistrzem sołectwa w udzielaniu odpowiedzi na pytania retoryczne

• 5 5

• (11)

Niestety potrzeba nam dobrych graczy którzy potrafią coś strzelać, Vitek nam zawsze tyłka nie bedzie ratował. Cunik na bardzo duży plus, Samosienko chyba też na plus, napewno lepiej niż te nasze orły. Obrońcy w 3 formacji niestety bardzo nerwowo i niepewnie, trzeba coś z nimi zrobić. Steber robi wiatr, ma problemy z kontrola krązka. Checi i determinacji mu nie brakuje, ale to za mało na gre w 1 formacji. Liczę że to nie koniec wzocnień, a zakontraktowanie Samosienki to okazja żeby wzmocnić pozstałe formację, cały czas czekamy na gracza do 1 piątki. Z tych okazji co mielimsy lepsi napastnicy wyciagneli by conajmniej 2 dodatkowe bramki

• 13 0

• (1)

Czy ty widziałeś jak pilnowania są napastnicy z 1 piatki tylko są przy krążku zaraz 2 na karku żeby nasza obrona takurat pilnował a przeciwnika to tez by grali piach

• 1 4

• Taaa a w innych druzynsch 1 piatka jest nie pilnowana? Co za glupoty piszesz

• 2 0

• (8)

Tysiąc osób na meczu mniej, czyli kilkanaście tysięcy mniej w klubowej kasie. I tak już od jakiegoś czasu. Pytanie: skąd wziąć pieniądze na dobrych strzelców?

• 11 4

• (7)

Kolo sie zamyka niestety slaba gra mniej ludzi, jesli beda wygrywac hala zapelni sie szybko jestem tego pewinen.

• 6 2

• (6)

To prawda, ale myślę, że warto ludziom uzmysławiać, że od nich też coś zależy, bo te kilkanaście tysięcy złotych to dla klubu hokejowego nie jest wcale mała kasa. Zatem jeśli nawet nie podoba nam się gra drużyny (a przecież to logiczne, że szefostwu klubu i sponsorom też się słaba gra nie podoba), to obrażając się i nie przychodząc dalej pogarszamy jej sytuację. Niestety, ale owa "kasa, która jest" to mit, rozsiewany przez niezorientowanych i ludzi nieprzychylnych klubowi.

• 11 3

• (5)

To co piszesz to w duzej czesci prawda ale jednak 3 lata ciagle jest to samo zmieniamy trenera kontraktujemy zawodnikow a mimo tego inne klubu mimo podobnej sytuacji finansowej czy grania na 3 piatki nas ogrywaja. Nie da sie przez 3 lata jechac na tym ze kibice wierza i beda dawac kase... Do tego co roku jakies dziwne afery w druzynie. Ja jeden mecz tez odpusilem mimo ze mam karnet, poprostu nie moglem tej gry juz ogladac. Niestety bez poezadnego kracza ktory jest w stanie przechylic szale bedziemy sie bujac w okolicy 8 miejsca i albo sie uda albo znow bedzie walka o utrzymanie.

• 7 4

• (4)

Tajemnicą poliszynela jest, że część drużyny zaczęła być niepoważna, myślę że każdy domyśla się o którą część chodzi (ale niektórzy i tak nadal będą gardłować, że stała się tu komuś krzywda). Mam nadzieję, że atmosfera się oczyszcza, co widać było m.in. po wczorajszym meczu. A tej kasy naprawdę jest niewiele, przecież budżet zwiększył się mniej więcej o współczynnik inflacji, poza tym może i nas ogrywają drużyny o podobnym budżecie, ale też nie lądują one wyraźniej powyżej 8 miejsca, nie muszą na każdy mecz jeździć kilkaset kilometrów, płacić najwięcej za lód, w końcu też gdański klub jest najmłodszy w lidze, a co za tym idzie prowadzący go dopiero zbierają doświadczenie. Jeszcze co do pieniędzy, to jestem przekonany, że kluby z południa dostaną na przełomie roku kolejną sporą kasę od samorządów, tak jak to było w poprzednim sezonie.

• 14 2

• (3)

Oby jednak udalo sie kogos sciagnac, na plus ze wola walki wrocila. Mam nadzieje ze uda sie wygrac w Bytomiu pozniej derby Pomorza a wiadomo ze moze tam zdarzyc sie wszystko. Pozniej spora przerwa i mniejmy nadzieje ze wtedy ktos przyjdzie, bedzie sporo czasu zeby w spokoju potrenowac i sie odbudowac.

• 8 0

• (2)

Tylu zawodnikow np Bilck, Mund. Ziolkowski.

• 1 6

• (1)

Ziółkowski? z całym szacunkiem, ale czy ty tak na poważnie? przecież on nawet w stoczniowcu (1 liga) w zeszłym roku zadyszki dostawał po 5 minutach na lodzie. Ja rozumiem, że ma ambicje, żeby grać w hokeja, oby jak najwięcej takich ludzi, ale mierzmy siły na zamiary. Nie każdy ma predyspozycje, żeby grać zawodowo.