Hokeiści Automatyki dzielnie walczyli, ale w Katowicach nie strzelili gola

Lotos PKH Gdańsk

Tomasz Witkowski skapitulował dwukrotnie podczas meczu w Katowicach.
Tomasz Witkowski skapitulował dwukrotnie podczas meczu w Katowicach. Agnieszka Skórowska

Tauron KH GKS Katowice pokonał MH Automatykę Gdańsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył wychowanek gdańskiego hokeja - Maciej Urbanowicz. Mimo porażka postawy na lodowisku wicemistrza Polski i aktualnego lidera podopieczni Marka Ziętary nie muszą się wstydzić. Potrzeba im tylko większej skuteczności.

1:0 Rohtla as. Wronka, Heikkinen 30.04 5 na 4
2:0 Urbanowicz as. Tomasik 47.55

GKS Katowice
- Lindskoug - Heikkinen, Wanacki - Wronka, Rohtla, Łopuski; Cakajik, Devecka - Laakonen, Pasiut, Malasiński; Tomasik, Krawczyk - Fraszko, Urbanowicz, Krężołek; Skokan, Wysocki - Mac. Rybak, Sawicki, Mich. Rybak

MH Automatyka: Witkowski - Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tiesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow

Wicemistrz Polski z Katowic musiał się nieźle napocić by zainkasować komplet punktów w spotkaniu z gdańszczanami. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, gdyż już w 2. minucie Grzegorz Pasiut wyszedł sam na sam z Tomaszem Witkowskim, ale gdański bramkarz wyszedł z opresji obronną ręką. To była tylko zapowiedź niezłej gry golkipera Automatyki w tym spotkaniu.

PRZECZYTAJ JAK W PIĄTEK RELACJONOWALIŚMY MECZ AUTOMATYKI Z MISTRZEM POLSKI. SKOŃCZYŁO SIĘ DOGRYWKĄ

Po chwili Filip Pesta chciał otworzyć wynik spotkania, ale niestety nic z tego nie wyszło. Gdańszczanie umiejętnie się bronili, w czym wspomagał ich skutecznie bramkarz, na plus zapewne należy zaliczyć przetrwanie niemal 90 sekund gry w podwójnym osłabieniu, choć z drugiej strony należą się gdańskiej ekipie słowa nagany za doprowadzenie na tafli do takiej sytuacji. Jeszcze na finał pierwszej tercji Jesse Rohtla próbował pokonać Witkowskiego, ale fiński stranieri Gieksy musiał obejść się smakiem.

W 23 minucie powinno być 1:0 dla Automatyki, jednak ani Pesta, ani Szymon Marzec nie zdołali w świetnej sytuacji pokonać fińskiego bramkarza katowiczan. Jak wiadomo niewykorzystane okazje się mszczą i tak też się stało w połowie spotkania. W momencie gdy Mateusz Danieluk odsiadywał karę 2+10, Rothla pokonał Witkowskiego. Kilka minut później Josef Vitek mógł doprowadzić do wyrównania, uderzył technicznie, ale nie zdołał zapalić światła nad bramką gospodarzy.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od ataków gospodarzy, ale po strzałach Wronki, Fraszko czy Pasiuta wynik nie ulegał zmianie za sprawą świetnie dysponowanego Witkowskiego. Gospodarze wreszcie dopięli swego w 48 minucie. Maciej Urbanowicz z bliska dobił strzał Damiana Tomasika.

12 Kadra PZHL 11 0 0 1 10 15:78 1

Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.

Tabela wprowadzona: 2018-10-11