Stoczniowiec znów ograł Legię

Rafał Sumowski
30 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Zobacz akcję Stoczniowca zakończoną bramką na 4:0.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca Gdańsk pokonali Legię Warszawa 6:2 (2:0, 3:0, 1:2) i zbliżyli się do play-off w I lidze. W niedzielnym spotkaniu, mimo niezagrożonego zwycięstwa gospodarzy, nie brakowało ostrych starć. Po jednym z nich karę meczu otrzymał zawodnik gospodarzy Marek Wróbel, który występ zakończył jeszcze w pierwszej tercji. Spotkanie obserwowało ok. 700 kibiców. Więcej kibiców i lepszy wynik dla miejscowych był w sobotę. Czasu by nacieszyć się wygranymi nie ma wiele, bo już we wtorek o godz. 17 gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Cracovią w ramach Pucharu Polski.

6:2 Stasiewicz - Pesta 60 min

STOCZNIOWIEC: Szymczewski, Kopyciński; Lehmann, Leśniak - Ziółkowski, Wróbel, Wrycza; Ruszkowski, Puchalski - Szczerbakow, Pesta, Stasiewicz; Iwanow, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Urbaniak oraz Błażejczyk, Michałkiewicz, Paruszewski

LEGIA: Maza; Szaniawski, Porębski - Rostkowski, Vecher, Krzymowski; Kran, Grzesik - Wołkowicz, Wąsiński, Kubicki oraz Kołodziej, Wojtyński, Popielarz

Podobnie jak w sobotnim meczu zakończonym zwycięstwem 9:2, w niedzielę gdańscy hokeiści znów rozpoczęli spotkanie od prowadzenia. W 4. minucie gry bramkarza "wojskowych" pokonał kapitan Stoczniowca Jakub Stasiewicz. Gdańszczanie rozpoczęli grę ze sporym animuszem, co często zmuszało legionistów do nieprzepisowego przerywania ich ataków.

Po 10 minutach gospodarze mogli prowadzić już 3:0, ale brakowało im skuteczności. To zachęciło stołeczny zespół do śmielszych ataków, ale nie byli oni w stanie zagrozić Arnoldowi Szymczewskiemu. Drugie trafienie zanotował za to zespół z Gdańska - rezultat podwyższył Dariusz Błażejczyk. To podgrzało atmosferę - w bójkę wdali się Stasiewicz i Tomasz Wołkowicz, którzy na 2 minuty trafili na ławkę kar. Karę meczu za nadmierną ostrość w grze otrzymał za to Marek Wróbel, a to oznaczało spore osłabienie dla gdańszczan.

Decyzje sędziego nie utemperowały jednak zawodników, bo do kolejnych przepychanek doszło chwilę później. Legia broniła bardzo ostro, a gdańszczanie nie pozostawali dłużni. W ostatniej sekundzie premierowej tercji wreszcie celny strzał oddali goście, ale udaną interwencją popisał się Szymczewski zachowując czyste konto.

W drugiej tercji po serii dokładnych podań strzałem w samo okienko bramki rezultat podwyższył Stasiewicz. Na 4:0 po wydawałoby się niegroźnej akcji trafił Pesta i przy tym prowadzeniu trenerzy Stoczniowca zdecydowali się wpuścić na bramkę 19-letniego Wiktora Kopycińskiego.

Po fragmencie dość sennej gry w znakomitej okazji strzeleckiej znalazł się Sochacki, który znakomitym uderzeniem z dystansu nie dał szans bramkarzowi Legii i zapisał na koncie gospodarzy piąte trafienie.

Legia zdołała odpowiedzieć w połowie ostatniej tercji i to dwukrotnie, w tym jedną bramkę zdobyli grając w osłabieniu. To podgrzało atmosferę na tafli. W bójkę po jednej z akcji wdali się Tomasz ZiółkowskiJakub Kubicki. Gdańszczanin powalił rywala na lód, a odciągać go musieli sędziowie.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Szóstą bramkę dla Stoczniowca zdobył Stasiewicz, który skompletował tym samym trzecie trafienie. W dwumeczu gdańszczanie zarobili komplet punktów i znacząco przybliżyli się do fazy play-off, w której zagrają cztery najlepsze zespoły za wyjątkiem drużyn SMS i PPWSZ Podhala.

- Sześć punktów, które zdobyliśmy na Legii, jest dla nas bardzo cennych. Uważam, że sędzia przesadził z karą dla Marka Wróbla wykluczając go na cały mecz. Nie mam do niego pretensji. W zespole potrzebny jest ktoś, kto czasem potrafi zrobić mały wstrząs. Dobre jest to, że zawodnicy mogli sprawdzić się w grze bez jednego ze swoich liderów. Może niektórzy liczyli w niedzielę na wyższą wygraną niż w sobotę, ale my jesteśmy po tym weekendzie bardzo zadowoleni - podsumował trener gdańszczan Janusz Bochiński.

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:6 (2:0, 0:5, 0:2)
29 listopada Legia Warszawa (dom) 9:2 (2:1, 3:1, 4:0)
30 listopada Legia Warszawa (dom) 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)