10 meczów hokeistów w październiku

Seria MH Automatyki startuje Katowicach

MH Automatyka Gdańsk

Hokeistów MH Automatyki czeka teraz 10-meczowy sprawdzian formy.
Hokeistów MH Automatyki czeka teraz 10-meczowy sprawdzian formy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Po ponad dwutygodniowej przerwie hokeiści MH Automatyki wracają na lód i do końca października zagrają aż 10 meczów. Pierwszy z nich w czwartek, o godz. 18:30 z SMS Katowice, drugi w piątek, o godz. 18, z GKS Tychy. Oba odbędą się na Śląsku. - Seria meczów da nam odpowiedź, jak drużna jest przygotowana do sezonu i w jakim miejscu tabeli się znajdujemy - mówi Przemysław Tutaj, wiceprezes i dyrektor sportowy MH Automatyki.

12 typowań

Według pierwotnych założeń terminarza gdańscy hokeiści mieli od 13 października do końca miesiąca rozegrać osiem meczów. Aby oszczędzić na wyjazdach postanowili jednak przełożyć dwa spotkania z SMS Katowice, które rozegrają przy okazji dwóch innych wyjazdów na południe Polski.

Pierwszy z nich już w czwartek, ponieważ dzień później zmierzą się w Tychach z GKS. Drugi został przeniesiony z połowy listopada na 23 października, czyli tuż po wyjazdowym spotkaniu gdańszczan z PGE Orlikiem Opole. W tym wypadku trzeba było także zamienić gospodarza starcia z SMS, ale nikomu nie sprawiło to problemów.

W OSTATNIM LIGOWYM MECZU MH AUTOMATYKA POKONAŁA NAPRZÓD JANÓW

Dlatego MH Automatyka zagra od czwartku do 31 października aż 10 meczów. Jednak te z SMS można potraktować jako mocniejsze treningi. Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest po to w PHL, aby młodzi hokeiści mogli nabierać doświadczenia. Sportowo nie mają bowiem szans z rywalami. Dlatego też nie obowiązują ich reguły spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej.

W związku z klasą sportową rywala, trener Andriej Kowaliow postanowił zabrać na południe Polski trzech młodych zawodników, aby dać im minuty gry podczas starcia z SMS. Są to: Kirył Gierasimienko, Konrad ZgrzebnickiGilbert Leśniak.

- Przerwę wykorzystaliśmy na mocniejszą pracę nad kondycją i siłą, ćwicząc także w siłowni. Później doskonaliliśmy także taktykę. Teraz, ze względu na liczbę spotkań nie będzie czasu na mocne i długie treningi. Seria meczów da nam odpowiedź, jak drużna jest przygotowana do sezonu i w jakim miejscu tabeli się znajdujemy - mówi Przemysław Tutaj, wiceprezes i dyrektor sportowy MH Automatyki.
Drużyna udaje się do Katowic w czwartek rano, a na mecz z SMS wyjdzie prosto z autobusu. Później nocuje w tym samym mieście i w piątek przeniesie się do Tychów. Po drugim spotkaniu hokeiści wracają do Gdańska. W sobotę dostana dzień wolnego. A w niedzielę, na własnym lodowisku podejmą Tempish Polonię Bytom.,

W kadrze brakuje Marka Wróbla, który ma zerwane więzadło w kolanie i uszkodzoną łąkotkę. To sprawia, że jest wyłączony z gry do końca sezonu. Do treningów powrócili za to Tomasz Witkowski oraz Adam Skutchan, którzy wybierają się z drużyną na Śląsk.

11 SMS Katowice 10 0 0 0 10 6:81 0

Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.

Tabela wprowadzona: 2017-10-12