Hokeistki Stoczniowca kończą rozgrywki

kfk
11 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Żeńskiej drużynie GKS Stoczniowiec Gdańsk nie powiódł się rewanż za porażkę w Bytomiu (5:2). Biało-niebieskie hokeistki uległy przed własną publicznością zespołowi Polonii 3:4. A decydującego gola przyjezdne zdobyły na 11 sekund przed końcem meczu.

Wynik spotkania po bramce Aleksandry Bereckiej otworzyły gdańszczanki. Jednak jeszcze w pierwszej tercji zawodniczki trzeciej ekipy rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na lodzie Kobiet (PLHK) zdołały strzelić trzy gole - dwa Magdalena Czaplik i jeden Karolina Późniewska. Po podaniu Magdaleny Obłońskiej trafieniem na 2:3 popisała się jeszcze przed przerwą Katarzyna Byczkowska.

Wspomniana hokeistka Stoczniowca zanotowała jeszcze w drugiej tercji asystę przy wyrównującej bramce Aleksandry Hintzke (3:3). Remis utrzymywał się do ostatnich minut trzeciej tercji. Jednak na 11 sekund przed końcową syreną gdańską bramkarkę zaskoczyła Karolina Późniewska.

"Znów zabrakło nam parę sekund. Mieliśmy około pięciu takich meczy, w których traciliśmy bramki w końcówce. Można powiedzieć, że było to naszą piętą Achillesową w tym sezonie. Praktycznie jest już po rozgrywkach, został nam tylko jeden mecz. Jest to druga edycja ligi, toteż zbieramy doświadczenie, które myślę zaprocentuje w przyszłości" - powiedział platformie medialnej PMedia.pl Artur Kostecki, szkoleniowiec kobiecej sekcji Stoczniowca.

W dniu 21 lub 22 lutego gdańszczanek czeka ostatnie spotkanie. Dokładny termin pojedynku z ostatnią drużyną w tabeli MKS Jaskółki Toruń poznamy do końca tygodnia. Tym samym biało-niebieskie zawodniczki przed własną publicznością zakończą tegoroczne zmagania. "Spodziewamy się zwycięstwa. Nie będzie żadnych niespodzianek w meczu z Toruniem" - zapewnia trener Stoczniowca Girls.

Druga edycja rozgrywek PLHK powoli dobiega końca. Bliskie obrony mistrzowskiego tytułu są "Atomówki" Tychy, które w tegorocznej rywalizacji prezentowały najbardziej wyrównaną formę. Z kolei podopieczne Kosteckiego piastują piątą pozycję, jednak rozegrały o trzy mecze więcej niż zespoły znajdujące się za nimi - Unia, Cracovia i KTH Krynica. Wiadomo już, że hokeistki znad Motławy nie powtórzą osiągnięcia sprzed roku, kiedy ukończyły konfrontację na czwartym miejscu.