Hokej. Energa Toruń - MH Automatyka Gdańsk 1:2. Skuteczna trzecia tercja

14 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Strzał Petra Polodny ustalił wynik meczu w Toruniu. Strzał Petra Polodny ustalił wynik meczu w Toruniu.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali na wyjeździe Energę Toruń 2:1 (0:1, 0:0, 0:2). Przyjezdni zagrali dobrą, trzecią tercję, w której dzięki trafieniom Aleksandra Gołowina oraz Petra Polodny sięgnęli po komplet punktów. Przed meczem uczczono minutą ciszy zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

1:0 Kamienkow as. Walter, Minge 29:37
1:1 Gołowin as. Krasowski 44:22
1:2 Polodna as. Steber, Maly 46:30

Energa: Spesny; Skólmowski, Walter - Demjaniuk, J. Jaworski, Dołęga; Parizek, Trachanow - Garszin, Korczocha, Orechin; Kamienkow, A. Jaworski - Kalinowski, Mentsiuk, Olszewski; Zieliński, Lidtke - Naparło, Wiśniewski, Minge

MH AUTOMATYKA: Cowley; Cunik, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Leśniak, Dolny - Smal, Rompkowski, Samusienko

W związku z weekendową zajętością toruńskiego lodowiska hokeiści MH Automatyki Gdańsk musieli wyjechać na mecz z miejscową Energą w poniedziałek. Kiedy dowiedzieliśmy się o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza było już za późno, aby przełożyć spotkanie. Pamięć zmarłego uczczono przed startem meczu minuta ciszy.

Następnie mieliśmy pierwsze wznowienie na środku boiska. W pierwszej tercji nie obejrzeliśmy bramek, choć gdańszczanie dwukrotnie grali w przewadze, a gospodarze mieli jednego hokeistę na lodzie więcej w sumie przez 6 minut. Mecz był szybki, ale brakowało strzałów i dogodnych do zdobycia goli sytuacji.

Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej tercji. Gdańszczanie zaczęli ją grając w przewadze, ale i tym razem nie przyniosło im to oczekiwanego rezultatu. Po pół godziny gry doczekaliśmy się pierwszego trafienia. Sędziowie mieli odesłać na ławkę kar jednego z zawodników MH Automatyki, ale że przy krążku byli torunianie, to gra była kontynuowana. Nagle bez przyjęcia, na bramkę Evana Cowley'a strzelił Maksim Kamienkow i zaskoczył zawodnika gości. Energa chciała iść szybko za ciosem, ale tym razem Cowley zatrzymywał jej kolejne ataki. Goście także starali się doprowadzić do remisu jednak brakowało u nich wykończenia akcji.

Gdańszczanie wyjechali na trzecią tercję odmienieni. Szybko dwa strzały wykonał Jegor Rożkow, ale nie był w stanie pokonać Patryka Spesnego. Uczynił to w 45. min. Aleksander Gołowin, który dobił uderzenie Jana Krasowskiego. 2 min później do krążka doszedł Petr Polodna i strzałem pomiędzy parkanami toruńskiego bramkarza dał prowadzenie MH Automatyce (1:2). Gdańszczanie starali się utrzymać przewagę do końca spotkania. Na 5 min przed syreną wieńczącą tercję mieli jednak spory problem. Grali bowiem trzech na pięciu. Ich wybawcą okazał się Cowley, który zatrzymywał krążek przed bramką. Ostatnie sekundy, grane w pełnych składach nie przyniosły już takich emocji.

- Chcieliśmy podziękować torunianom za to w jaki sposób nas podjęli. Zrezygnowali z oprawy meczowej, a przed halą powitał nas baner ledowy z napisem "Toruń łączy się w bólu z Gdańskiem". Dzisiejszą wygraną dedykujemy prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, który był przyjacielem naszej drużyny - mówi wiceprezes MH Automatyki Gdańsk Arkadiusz Bruliński.

12 Kadra PZHL 22 2 0 2 18 39:162 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2019-01-14

Wyniki 38 kolejki

• Energa Toruń - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:0, k. 3:2)
  • GKS Tychy - PGE Orlik Opole 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
  • Tauron KH GKS Katowice - Unia Oświęcim (przełożony na 29.01)

Opinie (32) 3 zablokowane

• Brawo!

Jedziemy w tabeli!

• 36 1

• Brawo!

• 29 1

• Ten o tysiaca siedzi dalej pod kamieniem:)