Hokej: GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk. W środę półfinał lub koniec sezonu

Rafał Sumowski
5 marca 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Zdaniem wielu, gdańscy hokeiści pod wodzą Marka Ziętary (na zdjęciu) już ugrali w tym sezonie wynik ponad stan. W środę w Tychach mogą włączyć się do walki o medale lub zakończyć obecne rozgrywki. Zdaniem wielu, gdańscy hokeiści pod wodzą Marka Ziętary (na zdjęciu) już ugrali w tym sezonie wynik ponad stan. W środę w Tychach mogą włączyć się do walki o medale lub zakończyć obecne rozgrywki.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk w środę o godz. 17:35 zmierzą się z GKS Tychy w siódmym, ostatnim meczu ćwierćfinału PHL. Zwycięzca zagra w półfinale z TatrySki Podhale Nowy Targ, a pokonany zakończy sezon. - W tej serii nie ma reguły. Wygraliśmy dwa razy na wyjeździe i dwa razy przegraliśmy u siebie. Decyduje dyspozycja dnia i wszystko jest możliwe - ocenia trener Marek Ziętara.

6 marca 2019, godz. 17:35
GKS Tychy
MH AUTOMATYKA Gdańsk

77% 173 typowania GKS Tychy
3% 6 typowań REMIS
20% 46 typowań MH AUTOMATYKA Gdańsk

Rywalizacja w serii play-off Polskiej Hokej Ligi trwa do czterech wygranych. W ćwierćfinale pomiędzy MH Automatyką a GKS Tychy jest 3:3, choć gdańszczanie prowadzili już w serii 2:1 i 3:2. Podopieczni Marka Ziętary w pewnym sensie i tak są już zwycięzcami, bo na starcie rywalizacji z mistrzami Polski mało kto dawał im szanse na choćby jedno zwycięstw.

- Wiedziałem, że to będzie ciekawy sezon, ale tak wyrównanego play-off nie pamiętam. Gratuluję gdańszczanom postawy, bo grają naprawdę dobry hokej. Ta seria trzyma w napięciu do końca i o to chodzi, to dobre dla kibiców. Cieszę się, że już w tym sezonie nie będziemy musieli jechać do Gdańska, bo to długa podróż. W środę wszystko rozstrzygnie się na naszej tafli, zobaczymy kto będzie silniejszy - komplementował MH Automatykę po niedzielnym zwycięstwie w Gdańsku trener GKS Andriej Gusow.

Przeczytaj relację z ostatniego meczu, zobacz zdjęcia i wystaw oceny hokeistom

- O naszej porażce i utracie prowadzenia w serii zadecydował jeden błąd. Mieliśmy też sporo pecha przy pierwszej bramce, która była skutkiem rykoszetu od bandy, a następnie od zawodnika. Walczyliśmy do ostatniej minuty, ale nie udało nam się przypieczętować awansu do półfinału - mówi szkoleniowiec gdańszczan Marek Ziętara.
O wszystkim przesądzi środowy mecz, w którym to tyszanie będą mieli za sobą widownię. MH Automatyka wygrała tam jednak dwa ostatnie spotkania, więc wcale nie stoi na straconej pozycji.

Zobacz jak sędziowie musieli rozdzielać hokeistów.

- W tej serii wygraliśmy dwa razy w Tychach, a GKS wygrał dwa razy u nas. Nie ma reguły, decyduje dyspozycja dnia: postawa bramkarza, gra w przewagach i zwykły łut szczęścia. Wszystko jest możliwe, jedziemy walczyć - zapewnia trener Ziętara.
Jeśli po trzech tercjach środowego meczu będzie remis, sędziowie zarządzą dogrywkę. W odróżnieniu od rundy zasadniczej, nie będzie ona rozgrywana w formule 3 na 3 przez 5 minut. Nie będzie też serii rzutów karnych w razie dalszego remisu. Obie drużyny będą grały 5 na 5 w partiach po 20 minut lub do pierwszej bramki. Zwycięzca serii zmierzy się w półfinale z TatrySki Podhalem Nowy Targ.

• 35 1

• ta liga jest mocno nastawiona na zysk... (1)

Specjalnie grają niby łeb w łeb bo zyski większe a na końcu i tak wygra drużyna która jest faworytem... Od lat tak było dlatego przestałem oglądać tą lige...

• 8 70

• Co ty pitolisz???

"Od lat" było tak że 1/4 zwykle rozstrzygała się gładko, akurat w tym sezonie jest wreszcie walka w 3 z 4 par.

• 4 1

• Ustawka (6)

Wygrają Tychy, od początku to była ustawka aby wyrwać kasę od kibiców...

• 13 63

• (1)

2x20zl? Dobry plan.

• 20 1

• Pomysl.. myslisz ze chodzi o 2x20? Policz chlopie jakie to zyski dla klubow i zawodnikow.. mozliwosci bukmacherskie plus bilety .reklamy .. i sporo przy tym sie i nich mowi. Dodatkowo jsst plus dla nas . Emocje a co za tym stoi nowi kibice

• 3 9

• Super kasa (3)

Jeden dodatkowy mecz w Olivii (dwa i tak by się odbyły bez względu na wynik rywalizacji) to jest zakładając 4400 widzów - 88 000zł. Odejmij koszt organizacji spotkania + 2 dodatkowe wyjazdy do Tych (tak, to też kosztuje). W skali całego sezonu wyjdą jakieś śmieszne pieniądze.

Pozdrowienia dla Januszy biznesu.

• 8 0

• zapomniałes o zysku z reklam ? (2)

2 000 000 dziękuje ps. plus Twój śmieszny zysk z meczów

• 0 3

• Sugerujesz że klub zarabia w sezonie

ponad 40 mln zł na samych reklamach? Zgłoś się do lekarza :)

• wygrajcie.

Jak się z faworytem całych rozgrywek przegrywa 3:4 prowadząc 3:2. To mimo że obiektywnie wynik jest ponad stan boli jak chol...a. Gdyby było 0:4 nikt nie płakał by bo to faworyt.
    Ale okoliczności tej rywalizacji pokazują że sukces jest na wyciągniecie ręki bo ostatni mecz był bardzo wyrównany po za kuriozalnymi błędami w drugiej i przedostatniej minucie.
    Liczę że w środę jeszcze raz wygramy w Tychach a potem do końca sezonu gramy przy pełnej hali i dopingu na stojąco. A to nie jest niemożliwe albo za trudne.

• 38 4

• (2)

Powodzenia w Tychach i wielka prośba do zarządu MH Automatyka róbcie wszystko aby utrzymać tą drużynę w sezonie 2019/20 i trenera p. Zietare my kibice wiemy że to będzie bardzo trudno szukajcie sponsorów a w następnym sezonie będą efekty w postaci medalu my mamy drużynę drużyna ma zaufanych kibiców dziękuję za udany sezon

• 55 3

• (1)

Ja mimo wszystko wolałbym by zamiast utrzymać tą drużynę to ją wzmocnić. Przecież my zajeliśmy 7 miejsce, heloł. Budzimy sięTe play offy niektórym mydlą oczy.

• 2 10

• Patrząc na tabelę to tak, ale ten skład tworzył się od grudnia, gdy strata do wyższej pozycji była znaczna. Ale oczywiście wzmocnienia zawsze mile widziane

• 11 0

• .

Chlopaki zróbcie to znów! Ostatni raz! Wygrajcie u nich! Wierzymy w was! A zrobimy wam takie powitanie z Tychów pod Hala olivia , że hoho! :)

• 38 1

• Kończ waść wstydu oszczędż (4)

dogadali sie na 7 meczy wie to kazdy normalny kibuc

• 6 44

• kiBUC = Bolo

• 11 0

• Masz racje bolo ale po co na sile chcesz przekonywac o tym ludzi? Sa emocje ..wiara ..nadzieja. radosc i smutek. To nie wazne jak sie ugadali. 4 -3 ja sie mimo tych moich slow w ostatnim meczu gdzies tam delikatnie sie łudziłem ze moze sie myle i bedzie półfinał .