Szpital w Stoczniowcu po meczach w Toruniu

16 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 21:29 (16 listopada 2014)
Gdańscy hokeiści w Toruniu w obu weekendowych meczach prowadzili 2:0, ale później Nesta odrabiała straty z nawiązką. Na zdjęciu Krzysztof Wróblewski. Gdańscy hokeiści w Toruniu w obu weekendowych meczach prowadzili 2:0, ale później Nesta odrabiała straty z nawiązką. Na zdjęciu Krzysztof Wróblewski.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali oba wyjazdowe mecze z liderem I ligi Nestą Toruń 2:4 (1:0, 1:2, 0:2) i 2:6 (2:0, 0:5, 0:2). Gdańszczanie oba spotkania rozpoczynali od prowadzenia 2:0, ale później do bramki trafiali tylko gospodarze. Co gorsze, dwumecz gracze "Stoczni" okupili typowymi hokejowymi kontuzjami. Z Torunia wracają m.in. ze szwami, pękniętymi żebrami czy urazami zębów. Do kolejnego meczu ligowego mają niespełna dwa tygodnie, ale wcześniej, 25 listopada zagrają w Pucharze Polski.

0:1 Wróbel as. Ziółkowski - Wrycza 7 min
0:2 Wrycza - Wróbel - Lehmann 30 min
1:2 Dzięgiel 34 min
2:2 Minge - Dzięgiel - Kalinowski 37 min
3:2 Kalinowski - Kuchnicki 59 min
4:2 Chrzanowski - Lidtke - Dzięgiel 60 min

NESTA: Plaskiewicz, Bojanowski; Gimiński, Huzarski - Kalinowski, Kuchnicki, Minge; Lidtke, Gazda - Dzięgiel, Chrzanowski, Bomastek; Rodziewicz, Mądrowski - Pieniak, Winiarski, Gościmiński oraz Heyka, Skólmowski, Husak, Pronobis

STOCZNIOWIEC: Kopyciński; Lehmann, Szczerbakow - Wrycza, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Wachowski - Serwiński, Pesta, Stasiewicz; Iwanow, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Kulczyk oraz Puchalski, Urbaniak, Michałkiewicz

Sobotnie derby Pomorza na Tor-Torze oglądało blisko 1000 kibiców. Mecz rozpoczął się wybornie dla gdańszczan, a to za sprawą pierwszej piątki podopiecznych Janusza BochińskiegoKrzysztofa Lehmanna. Prowadzenie gdańszczanom dali zawodnicy mający za sobą występy w toruńskich barwach - Marek Wróbel trafił po podaniu Tomasza Ziółkowskiego.

W drugiej tercji Wróbel zaliczył asystę, a atak udanie wykończył Wojciech Wrycza. Prowadzenie 2:0 podziałało na graczy Nesty jak lodowaty prysznic. W ciągu nieco ponad 3 minut całkowicie odrobili straty i przed ostatnią partią mecz zaczął się od nowa.

Trzecie odsłona długo nie przynosiła rozstrzygnięcia i na jeszcze na 90 sekund przed końcem gry wyglądało na to, że o wyniku zadecyduje dogrywka. Torunianie zdobyli jednak dwie bramki pogrążając gdański zespół.

Po stracie pierwszej Stoczniowiec ściągnął bramkarza, gdy karę za zahaczenie otrzymał Sebastian Wachowski. Zamiast wyrównania, wynik spotkania strzałem do pustej bramki ustalili gospodarze.

- Wygrana w Toruniu byłaby dla nas wielkim osiągnięciem. Widać jednak, że potrafimy walczyć jak równy z równym z najlepszym zespołem w lidze. W strzałach na bramkę było 23 do 20 na korzyść torunian, a to oddaje obraz meczu. Do niedzielnego rewanżu nasi zawodnicy mogą podejść z podniesionymi głowami - podsumował pierwsze spotkanie wiceprezes Stoczniowca 2014 Arkadiusz Bruliński.

Nesta Toruń - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 6:2 (0:2, 5:0, 1:0)
6:2 Minge - Gumiński 57 min

NESTA: Plaskiewicz; Gimiński, Huzarski - Kalinowski, Kuchnicki, Minge; Lidtke, Gazda - Dzięgiel, Chrzanowski, Bomastek; Heyka Mądrowski - Husak, Winiarski, Gościmiński oraz Skólmowski, Pronobis, Pieniak

STOCZNIOWIEC: Kopyciński, Szymczewski; Lehmann, Szczerbakow - Wrycza, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Wachowski - Serwiński, Pesta, Stasiewicz; Iwanow, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Kulczyk oraz Puchalski, Urbaniak, Michałkiewicz

Tak też się stało. Już na początku rewanżowego spotkania gdańszczanie objęli prowadzenie po bramce Jakuba Serwińskiego, a dzięki rzutowi karnemu wykorzystanemu przez Marka Wróbla skończyli premierową tercję wynikiem 2:0.

Demony z pierwszego meczu powróciły jednak ze zdwojoną siłą. Już w drugiej partii torunianie zaaplikowali gościom 5 bramek, a na 3 minuty przed końcem meczu dorzucili szóstą. Dzięki kolejnej wygranej umocnili się na czele I-ligowej tabeli.

- W pierwszej tercji wszystko wyglądało super, ale potem gubiliśmy krążek, Nesta wyrównała a z nas uszło powietrze. Górę wzięło doświadczenie torunian. Dobiły nas liczne kary. Graliśmy w czwórkę, w trójkę i to dopełniło sytuacji. Druga tercja to była w naszym wykonaniu katastrofa. Szkoda przede wszystkim sobotniego meczu, bo z gry byliśmy w nim lepszym zespołem, ale kompletnie zepsuliśmy końcówkę spotkania - mówi trener Janusz Bochiński.

Gdańscy zawodnicy okupili wyjazd do Torunia kontuzjami. Ze szwami na twarzy skończył Jakub Serwiński, u Michała Sochackiego najprawdopodobniej doszło do pęknięcia żeber, a urazu zębów doznał Oskar Lehmann. Mocno zbity łokieć ma ponadto Marek Wróbel.

- Nie było żadnego polowania na zawodników, ale gra była dosyć ostra - przyznaje Bochiński.

Kolejne mecze ligowe Stoczniowiec zagra w Hali Olivia 29 i 30 listopada z Legią Warszawa. We wtorek 25 listopada czeka ich natomiast mecz w Pucharze Polski, w którym zagrają z jednym z zespołów z ekstraligi.

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w sezonie zasadniczym
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października KTH Krynica (wyjazd) 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października KTH Krynica (wyjazd) 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, d.0:0, k. 1:2)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom) 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
15 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
16 listopada Nesta Toruń (wyjazd) 2:6 (2:0, 0:5, 0:2)
29 listopada Legia Warszawa (dom)
30 listopada Legia Warszawa (dom)
13 grudnia SMS I Sosnowiec (dom)
14 grudnia SMS I Sosnowiec (dom)
20 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)
21 grudnia PPWSZ Podhale Nowy Targ (wyjazd)