Horror pod Tatrami

Marta
17 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Stocznia umocniła się na fotelu lidera Stocznia umocniła się na fotelu lidera

Jedenaście bramek zdobyli w sumie hokeiści Energi Stoczniowca i Wojasa Podhale w piątkowym meczu w Nowym Targu. Gdańszczanie prowadzili już 3:0 i 5:3 jednak rywale dwukrotnie doprowadzali do remisu. Ostatnie słowo należało znów do aktualnego lidera ekstraligi. Tym samym podopieczni Henryka Zabrockiego zwyciężyli 6:5 (3:2, 1:1, 2:2). Gola na wagę trzech punktów strzelił Paweł Skrzypkowski.

0:1 - Łopuski as. Benasiewicz (6.50)
0:2 - Vitek (7.38)
0:3 - Rompkowski as. Skrzypkowski, Skutchan (10.17)
1:3 - Baranyk (16.36)
2:3 - Zapała as. Baranyk (19.20)
3:3 - Batkiewicz as. Zapała, Kacir (25.56)
3:4 - Rompkowski as. Skutchan (37.54 w przewadze)
3:5 - Rompkowski as. Skutchan, Ziółkowski (43.00 w przewadze)
4:5 - Gruszka (44.44)
5:5 - Dziubiński as. Gruszka (46.02)
5:6 - Skrzypowski as. Skutchan, Vitek (53.35)

Stoczniowiec: Odrobny - Rompkowski, Skrzypkowski - Maj, Benasiewicz - Smeja, Bigos - Skutchan, Ziółkowski, Vitek - Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Łopuski, Wróbel, Jankowski - Sowiński, Poziomkowski, Strużyk.

"Pierwsze 16 minut należało zdecydowanie do nas, graliśmy ładnie, szybko, dynamicznie, skutecznie, a nasze trzy bramki były bardzo ładne. To był okres naszej koncertowej gry. Podhale jednak nie zamierzało się łatwo poddawać. Górale szybko skrócili skład, zmienili bramkarza i zaczęli odrabiać straty. Drugą bramkę zdobyli na pół minuty przed końcem tercji" - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki .

Szkoleniowiec dodał, iż przestrzegał swoich podopiecznych, że po zdobyciu bramki "do szatni" Podhale ruszy z impetem na gdańszczan w drugiej tercji. Tak też się stało. Lawinowe ataki "Szarotek" oraz kary zawodników gdańskich dały gospodarzom wyrównanie w 26 minucie.

Później gdańszczanie uporządkowali nieco szyki i Mateusz Rompkowski po raz drugi wyprowadził gdańszczan na prowadzenie.

"Na początku trzeciej tercji Mateusz zdobył trzecią swoją bramkę, prowadziliśmy już 5:3 i chyba uwierzyliśmy, że nic nie może się nam już stać. Gospodarze jednak znów doprowadzili do remisu wykorzystując nasze błędy" - informuje trener Henryk Zabrocki.

Ostatnie słowo należało do "Stoczniowców". Paweł Skrzypkowski "pozazdrościł" swojemu koledze z pierwszej obrony i równiez wpisał się na listę strzelców. Gdańszczanie odzyskali prowadzenie i tym razem już go nie oddali, pomimo tego, że grali w osłabieniu, że rywale atakowali zaciekle a w ostatnich sekundach wycofali nawet bramkarza.

Niestety znów straciliśmy Rompkowskiego, któremu podczas jednej z interwencji pod naszą bramką odnowiła się kontuzja. Przypomnę tylko, że już teraz gramy bez Łeśniaka, Kosteckiego i Wróbla, będę musiał na mecz z Zagłębiem znów sięgnąć po któregoś z naszych młodych zawodników bądź cofnąć do obrony któregoś z napastników" - przyznaje trener "Stoczni".

Tabela wprowadzona: 2008-10-17

Pozostałe piątkowe wyniki PLH: Bisset Polonia Bytom - KH Sanok 0:4 (0:0, 0:2, 0:2), GKS Tychy - Akuna Naprzód Janów 3:6 (1:0, 1:4, 1:2), JKH GKS Jastrzębie - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 4:7 (1:4, 1:3, 2:0), TKH Nesta Toruń - Comarch Cracovia Kraków 3:7 (1:6, 1:1, 1:0) - mecz rozegrany 2 września.

Gdańską ekipę, zwłaszcza defensywę, przetrzebiły kontuzje a tymczasem już w niedzielę o 17.00 czeka ich mecz z niezwykle groźnym w tym roku Zagłębiem Sosnowiec.

Energa Stoczniowiec udanie zainaugurowała tegoroczne boje z Zagłębiem. Obydwa zespoły spotkały się we wrześniu i po stojącym na niezłym poziomie, meczu podopieczni Henryka Zabrockiego pokonali na wyjeździe Zagłębie 3:1, co ciekawe wszystkie bramki padły w ostatnich 9 minutach meczu.

23 września 2008 Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Energa Stoczniowiec Gdańsk 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Bramki dla Energi Stoczniowca: Maciej Urbanowicz (51), Artur Kostecki (54), Peter Hurtaj (60).
Dla Zagłębia: Anton Lezo (51).

W minionym sezonie obydwa zespoły spotykały się ze sobą sześciokrotnie. Trzy razy zwyciężali gdańszczanie, trzykrotnie górą było Zagłębie. Bilans bramek jest minimalnie lepszy dla sosnowiczan (23:21).
Najwięcej bramek dla Energi Stoczniowca zdobyli w tych sześciu konfrontacjach: Josef Vitek i Zdenek Jurasek po 4.

Co ciekawe, Vitek wszystkie swoje 4 gole strzelił Zagłębiu podczas jednego meczu, rozegranego w Gdańsku 22 stycznia. Trzy bramki sosnowiczanom strzelił Maciej Urbanowicz , w sumie gole dla Energi Stoczniowca strzelało 10 graczy.

W zespole Zagłębia po 3 bramki zdobyli: Waldemar Klisiak, Vladimir Luka, i Karel Horny tych graczy nie ma już jednak w kadrze Zagłębia, w sumie gole dla Zagłębia strzelało 13 graczy, raz do bramki gdańskiej trafił Łukasz Zachariasz.

Marta

Opinie (42)

• jedziemy jedziemy s

tocznia

• 0 0

• BRAWO!!!! (6)

STOCZNIA WYGRAŁA LECHIJKA WYGRA LOTOS W EKSTRALIDZE śledz baty jaki piękny weckend

• 0 0

• Zobaczymy ...

• 0 0

• weź wyluzuj lechisto, poza tym to nie temat dla ciebie i nie wprowadzaj tu zamętu z arką (3)

• 0 0

• DO anonimu wyzej (2)

Jeżeli już to LECHISTO duzą literą kibicu STOCZNIOWCA .Ja szanuję kibica Stoczni to i mnie szanuj kibica LECHII-STOCZNI-LOTOSU-żuzel