Gdańscy futsaliści o krok od utrzymania

Marta
22 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze halowi AZS UG Gdańsk zdobyli kolejne trzy punkty przybliżające ich do pozostania w ekstraklasie. Jednak mecz z Gwiazda Ruda Śląska kosztował ich wiele nerwów. Jeszcze na 15 sekund przed końcem beniaminek Futsal Ekstraklasy przegrywał na własnym parkiecie 1:2, by ostatecznie wygrać 3:2 (0:2).

0:1 Piasecki (5)
0:2 Piskorz (15)
1:2 Pawicki (24)
2:2 Pawicki (40)
3:2 Friszkemut (40)

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Rathnau.

Gdańszczanie chcą jak najszybciej zapewnić sobie bezpieczny dystans punktowy nad strefa spadkową, stąd do meczu przystępowali z zamiarem zgarnięcia 3 punktów. O tym samym myśleli goście, z tym że dla nich zwycięstwo oznaczało przedłużenie nadziei na wydostanie się z tej strefy.

Początek meczu należał do gości ze Śląska. Po błędzie Grzegorza Rathnaua sam na sam z bramkarzem popędził Ariel Piasecki i uderzeniem po ziemi pokonał Jacka Burglina. Akademicy przegrywali, jednak nie ustawali w wysiłkach, aby zmienić niekorzystny wynik. Niestety w pierwszej połowie na chęciach się skończyło, za każdym razem albo brakowało skuteczności, albo na drodze stawał grający trener rudzian Rafał Krzyśka.

Tymczasem po kwadransie gry było już 2:0 dla Gwiazdy. Krzysztof Piskorz, po podaniu Szymona Łuszczka z łatwością podwyższył wynik na 2:0. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło i do szatni akademicy schodzili z dwubramkową stratą.

Po przerwie wreszcie bramki zaczęli zdobywać akademicy. W 24. minucie rzut z autu wykonał Marcin Szymański, podał do Wojciecha Pawickiego który z łatwością minął dwóch rywali i pomiędzy nogami Krzyśki umieścił piłkę w bramce.

W 30. minucie meczu na parkiecie hali AWFiS miały miejsce dramatyczne wręcz wydarzenia. Po długim wyrzucie piłki przez Krzyśkę, Jacka Burglina bezpardonowo łokciem zaatakował Marek Bugański. Bramkarz AZS UG, który nie tak dawno nabawił się kontuzji głowy podczas meczu z AZS UŚ, zalał się krwią. Burglina zastąpił między słupkami Marcin Wolski. Kilka minut później, po opatrzeniu rany, gdański bramkarz zgłosił gotowość do gry i wymienił kolegę.

To jednak nie był koniec emocji w Gdańsku. Najpierw gospodarze nie wykorzystali długiego okresu liczebnej przewagi po wycofaniu bramkarza. Kilkanaście sekund przed końcem spotkania, Wojciech Pawicki z dystansu zaskoczył Krzyśkę.

Goście wycofali bramkarza, wznowili grę, ale już na połowie akademików stracili piłkę. Gdańszczanie szybko się nią wymienili, a na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Friszkemut. Mimo sporej odległości umieścił piłkę w pustej bramce gości. Rudzianie w ostatniej sekundzie próbowali jeszcze strzału z linii środkowej, ale nie zmusił od Burglina do wielkiego wysiłku.

Trzy punkty w tym spotkaniu przy porażce GKS-u Tychy w Katowicach 1:6 (0:3) sprawiają, iż na 3 kolejki przed końcem rozgrywek gdańszczanie mają 5 punktów przewagi nad miejscami spadkowymi. Wygrana w następnej kolejce zapewni im już utrzymanie. W najbliższą sobotę, w hali AWFiS gdańszczanie podejmować będą AZS UŚ Katowice. Początek meczu zaplanowano na godz. 18:00.

Tabela play-out
(do tabeli doliczane są punkty i bramki z sezonu zasadniczego zainteresowanych drużyn)
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• bylem kilka razy (1)

Chlopaki sie staraja biegaja ale ze skutecznoscia to u nich kiepsko . Czy sie utrzymaja hmmm ... fartem moze

• 2 0

• tabela

utrzymaja się fartem? widziales tabele?

• 3 0

• Fajnie (1)

Lubię Futsal. Kiedyś regularnie chodziłem na Unisoft. Zawsze coś się dzieje. Byłem kiedyś nawet na meczu wyjazdowym bo u rodziny w Bielsku Białej. I był mecz Rekord Lipnik Bielsko Biała - Unisoft Gdynia. Na 10 min przed końcem było 4:2 dla gospodarzy... Unisoft wygrał 4:6.

• 6 0

• futsal

i to jest właśnie cały futsal. na youtubie jest pokazana koncowka tego meczu. to jakiś cud chyba był;)