Marta
9 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Adrian Kondratiuk (z piłką) został bohaterem gdańskiego Wybrzeża, rzucił 12 goli Piotrkowianinowi, w tym tego najważniejszego - z karnego w ostatniej sekundzie Adrian Kondratiuk (z piłką) został bohaterem gdańskiego Wybrzeża, rzucił 12 goli Piotrkowianinowi, w tym tego najważniejszego - z karnego w ostatniej sekundzie

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Piotrkowianina 27:26 (16:15) w 2. kolejce PGNiG Superligi. Losy meczu rozstrzygnął rzut karny w ostatniej sekundzie spotkania. Z siedmiu metrów nie pomylił się Adrian Kondratiuk. Łącznie ten zawodnik zdobył aż 12 bramek.

PIOTRKOWIANIN: Procho, Schodowski - Surosz 7, Swat 6, Pacześny 3, Andreou 3, Tórz 2, Iskra 1, Nastaj 1, Pożarek 1, Sobut 1, Woynowski 1, Kazimierczak, Mróz

ENERGA WYBRZEŻA: Witkowski 1, Chmieliński - Kondratiuk 12, Papaj 5, Salacz 5, Wróbel 2, Prymlewicz 1, Sulej 1, Adamczyk, Bednarek, Gajek, Komarzewski, Rutkowski, Wołowiec

PRZECZYTAJ O MECZU PIŁKARZY RĘCZNYCH ARKI GDYNIA

Emocje rozpoczęły się jeszcze przed spotkaniem, na rozgrzewce Kamil Adamczyk doznał kontuzji ręki i nie mógł wspomóc kolegów. Początek meczu ułożył się jednak dla gdańszczan całkiem dobrze.

Dwa trafienia Piotra Papaja i jedno Wojciecha Prymlewicza otworzyło spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim i wynik na 3:0 dla Energi Wybrzeża. Wydawało się więc, że po takim otwarciu następcy dziesięciokrotnych mistrzów Polski "ustawią sobie" przebieg spotkania. Przez kilka następnych minut meczu mogło się tak wydawać. Gdańszczanie grali dokładniej wykorzystując błędy gospodarzy i wypracowana na początku meczu przewaga utrzymywała się.

Szczypiorniści z Gdańska nieco przysnęli pomiędzy 8 a 14 minutą, gospodarze doprowadzili wówczas ze stanu 3:6 na 9:8, wówczas to z dystansu trafił Filip Surosz i było to pierwsze prowadzenie Piotrkowianina. Gdańszczanie wyrównali, ale nie poszli za ciosem i w 22 minucie Adam Pacześny wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 12:10. Dwie minuty później ten sam zawodnik rzucił na 14:11. Wówczas na ławkę kar powędrował Roman Pożarek. Gdy czeski piłkarz ręczny odbywał przymusowy odpoczynek gdańszczanie wrócili do gry. Dwa trafienia zadał Papaj. Adrian Kondratiuk rzucił na 14:14, a za chwilę z dystansu ten sam zawodnik rzucił na 16:14. Tuż przed przerwą niemal równo z syreną, prowadzenie gdańszczan nieco zniwelował Filip Surosz.

Ten sam zawodnik doprowadził do przerwie do wyrównania, a później, przez kolejnych 20 minut trwała walka bramka za bramkę. Piotrkowianin odskoczył ponownie w okolicach 50 minuty. Jeszcze raz we znaki dał się Surosz, po którego trafieniu zrobiło się 25:22 dla gospodarzy.

Gdańszczanie rzucili się do odrabiania strat, znów największe zasługi w tym procesie miał Kondratiuk. Po jego golu w 53 minucie było 25:24 dla Piotrkowianina. Dwie minuty później Orfeus Andreou zdobył bramkę na 26:24 dla gospodarzy i na ławkę kar ponownie usiadł Pożarek. Grając w przewadze najpierw Paweł Sałacz zadał cios kontaktowy a później Adrian Kondratiuk jeszcze raz doprowadził do remisu. Wszystko wskazywało na to, że zwycięzcę meczu wyłonią karne i rzeczywiście wszystko rozstrzygnęło się z linii siedmiu metrów. Potrzebny był jednak tylko jeden rzut, jego bezbłędnym egzekutorem w ostatniej sekundzie meczu okazał się Kondratiuk.

Wszystko mieliśmy dokładnie rozpisane, nasza ostatnią akcję. Wówczas jednak brutalnie sfaulowany został Jacek Sulej. Grzegorz Sobut zobaczył za ten faul niebieską kartkę. To oznaczało dla nas rzut karny, którego z zimn a krwią wykorzystał Adrian Kondratiuk - opisywał ostatnią akcję meczu trener Marcin Lijewski.

Dzięki temu gdańszczanie zapewnili sobie pełną pulę punktową. - Najbardziej jestem zadowolony z tego, że zespół nie pękł w decydujących momentach - podkreślił trener Energi Wybrzeża.

Wyniki 2 kolejki

• Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 38:27 (19:15)
  • Piotrkowianin - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 26:27 (15:16)
  • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 24:22 (16:10)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 26:27 (13:17)
  • Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 28:24 (14:10)
  • Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 38:22 (20:10)
  • PGE Vive Kielce - Górnik Zabrze 32:23 (14:9)
Marta

Opinie (38) 1 zablokowana

• Cieniasy

Jednak walka o utrzymanie a nie żadne tam play offy.

• 8 29

• Możemy wygrać z każdym, hehe wolne żarty! (4)

Najsłabsza drużyna ligi ograna po problematycznym karnym w ostatniej sekundzie. Limit fuksa się wyczerpał. W piątek czeka was zderzenie z rzeczywistością tj. ze ścianą.

• 8 29

• Słaba drużyna to jest w Gdyni

• 15 3

• Najsłabsza drużyna ligi? Ta najsłabsza drużyna była w stanie pokonać Wisłę Płock, więc zważaj na słowa. Pogódź się z tym, że najsłabszą drużynę masz w Twojej Gdyni.