Huragan Morąg - Arka Gdynia 0:1. Młyński dał awans do 1/8 finału Pucharu Polski

30 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Gdy ostatnio Mateusz Młyński jest na boisku, strzela gole, a Arka Gdynia wygrywa. Tak było w Morągu, a wcześniej we Wrocławiu. Pomiędzy tymi meczami 17-latek derby przesiedział na ławce rezerwowych. Gdy ostatnio Mateusz Młyński jest na boisku, strzela gole, a Arka Gdynia wygrywa. Tak było w Morągu, a wcześniej we Wrocławiu. Pomiędzy tymi meczami 17-latek derby przesiedział na ławce rezerwowych.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Huragan Morąg 1:0 (0:0) i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Zwycięskiego gola zdobył 17-letni Mateusz Młyński. Już w 9. minucie z karnego przestrzelił Goran Cvijanović. Nie był to jedyny moment, w którym tego dnia żółto-niebiescy nie zachwycili. Jednak zadanie zostało wykonane. Trener Zbigniew Smółka sprawdził przede wszystkim zawodników, którzy mniej grają w ekstraklasie, jak również swoje ulubione ustawienie 1-3-4-3. Kolejnego rywala wyłoni losowanie, którego termin nie jest jeszcze ustalony. Natomiast rywalizacja o ćwierćfinał zaplanowana jest między 4 a 6 grudnia.

Huragan Morąg Huragan Morąg
1 Lawrenc - 16 Stankiewicz, 2 Maciążek, 14 Biedrzycki, 8 Jajkowski - 13 Mroczkowski, 10 Michałowski, 3 Łysiak, 7 Kruczkowski - 9 Augusto, 20 Galik
Sędziowie: Krztoń (Olsztyn)
30 Krzepisz - 4 Sołdecki, 16 Deja 26 Danch - 2 Socha, 90 Bogdanow, 20 Cvijanović, 18 Danielak - 35 Młyński, 11 Siemaszko, 9 Aankour
  • 20' 13 Mroczkowski Zmiany 4 Boczko
  • 74' 10 Michałowski Zmiany 11 Bartkowski
  • 81' 4 Boczko Zmiany 22 Tomasz
  • 62' 90 Bogdanow Zmiany 14 Nalepa
  • 73' 35 Młyński Zmiany 44 Sulewski
  • 83' 20 Cvijanović Zmiany 31 Łoś
  • 72' Młyński
  • 61' Michałowski
  • 38' Siemaszko
  • 87' Nalepa
  • 90+3 Deja

- Jak się nie zbierzemy, oznaczać to będzie, że nie nadajemy się do piłki. Trzeba się wziąć w garść i grać, a nie zachowywać się - że tak zażartuję - jak obrażone baby podczas okresu. Trzeba to co się stało, przełknąć. Takie jest życie, ale za chwilę są następne mecze. Gramy fajnie w piłkę. Trzeba to kontynuować. Tylko wtedy punkty i zwycięstwa będą spływały na nasze konto - mówi Michał Nalepa, gdy pytamy, czy Arka dojdzie szybko do równowagi po przegranych derbach

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAŁEM NALEPĄ
po derbach piłkarze Arki narzekali na sędziowanie, a z arbitrem Frankowski już wcześniej mieli niezbyt dobre wspomnienia. We wtorek jest zgoła odmiennie. Mecz poprowadzi Wojciech Krzotoń. Ten sędzia prowadził mecze Arki na zapleczu ekstraklasy, a żaden z nich nie został przegrany przez gdynian

PREZCZYTAJ WYWIAD Z TADEUSZEM SOCHĄ, W KTÓRYM TŁUMACZY M.IN., ŻE UCIEKAŁ OD FAULU, ZA KTÓRY ZOSTAŁ WYRZUCONY Z BOISKA
w meczu przeciwko III-ligowcowi trener Smółka stawia na tych piłkarzy, którzy rzadko grają w lidze. Z podstawowych ostatnio graczy w "11" tylko Deja, a na ławce - Nalepa. Gra też Socha, bo jego czerwona kartka nie powoduje pauzy ani w ekstraklasie, ani tym bardziej w Pucharze Polski

SPRAWDŹ, CO PO DERBACH POWIEDZIAŁ TRENER ARKI GDYNIA
nie jest to niespodzianką, gdyż podobnie postąpił w poprzedniej rundzie, gdy Arka rywalizowała na wyjeździe z IV-ligowcem

ARKA ROZPOCZĘŁA RYWALIZACJĘ W PUCHARZE POLSKI OD POKONANIA ŚLĄSKA ŚWIĘTOCHŁOWICE 3:0. PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK RELACJONOWALIŚMY TO SPOTKANIE
ławka rezerwowych Arki: 34 Molenda, 8 Marcus, 14 Nalepa, 19 Klimczak, 31 Łoś, 44 Sulewski
w Pucharze Polski zaszły w tym sezonie spore zmiany co do zasad przydzielania drużyn w pary, ale jedno jest niezmienne. By pokonywać kolejne rundy, trzeba wygrywać. Dlatego w Morągu dziś musi zostać wyłoniony zwycięzca

DUŻE ZMIANY W REGULAMINIE PUCHARU POLSKI I WIĘKSZE NAGRODY FINANSOWE. SPRAWDŹ, SZCZEGÓŁY
Rywal Arki jest sprawcą jednej z największych niespodzianek w 1/32 finału. Kaczkan Huragan Morąg pokonał Zagłębie Lubin 3:2 po golach: Brazylijczyka Joao Augusto oraz Dariusza Boczko i Mateusza Jajkowskiego.

Huragan, by znaleźć się na szczeblu centralnym Pucharu Polski, w poprzednim sezonie musiał wygrać wojewódzką rywalizację na Warmii i Mazurach. W finale pokonał GKS Wikielec 3:1 (0:1), strzelając wszystkie gole w ostatnich 10 minutach.

Na co dzień zespół trenera Czesława Żukowskiego występuje w grupie pierwszej III ligi.

LECHIA GDAŃSK - ARKA GDYNIA 2:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ ORAZ WYSTAW OCENY PIŁKARZOM I TRENEROM OBU DRUŻYN
w III lidze Huragan zajmuje 14 meczów po 4 wygrał i zremisował, 6 przegrał przy bilansie bramek 20:27
w porównaniu z ostatnim meczem ligowym, wygranym z Ruchem Wysokie Mazowieckie 4:2 trener Huraganu dokonał tylko dwóch zmian. Można zatem przypuszczać, że wystawia najlepszą ekipę, którą na dziś dysponuje
rezerwowi gospodarzy: Dzikowski, Boczko, Paliwoda, Bartkowski, Rosoliński, Grzybowski, Tomasz
piłkarze na prezentacji. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze na czerwono-czarno
1'
mecz rozpoczęła Arka, Kapitanem gdynian dziś Siemaszko
2'
Arka dziś w ustawieniu 1-3-4-3. Trener Smółka często podkreśla, że to jego ulubione ustawienie, ale wcześniej w oficjalnych meczach tak nie grał
4'
dobra interwencja Deji (ARKA Gdynia). Zablokował strzał rywala i od razu spróbował szybkiego ataku, ale nie znalazł partnerów do wyprowadzenia kontry
6'
Augusto (Huragan Morąg) sfaulował Bogdanowa (ARKA Gdynia). Dobra okazja do strzału z wolnego na bramkę
7'
Lawrenc (Huragan Morąg) wybił piłkę na róg po strzale z wolnego Deji (ARKA Gdynia). Do bramki było niespełna 25 metrów
7'
zamieszanie w polu karny gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Cvijanovicia (ARKA Gdynia), ale bez strzału Arki
8'
kontra Augusto (Huragan Morąg) przerwana przez Danielaka (ARKA Gdynia)
8'
karny dla Arki. Jajkowski (Huragan Morąg) fauluje we własnej "16" Sochę (ARKA Gdynia)
9'
Cvijanović (ARKA Gdynia) strzela z karnego obok słupka! Branmkarz wyczuł intencję Słoweńca, rzucił się w prawy róg swojej bramki, ale nie musiał interweniować
9'
Dobra interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia) po strzale z dystansu Kruczkowskiego (Huragan Morąg)
12'
Lawrenc (Huragan Morąg) pewnie przejął piłkę, którą z własnej połowy w jego pole karne wrzucił Deja (ARKA Gdynia)
13'
Galik (Huragan Morąg) wywalczył róg
13'
po dośrodkowaniu z rogu Łysiaka (Huragan Morąg) celnie główkował Maciążek (Huragan Morąg). Pewnie broni Krzepisz (ARKA Gdynia)
13'
Krzepisz (ARKA Gdynia) w bramce, bo jak pamiętamy w Pucharze Polski jest wymógł występu młodzieżowca w "11". Dziś w Arce nawet dwóch takich piłkarzy, bo także Młyński (ARKA Gdynia)
15'
optyczna przewaga Arki
16'
Siemaszko dośrodkował z prawej flanki. Było kilka zagrań głową w "16" gospodarzy, ale ostatecznie piłka wybita przez miejscowych
17'
gospodarze próbują grać pressingiem i w środku boiska lub trochę bliżej własnej bramki mocno wychodzą do Arki, szukając przechwytu
18'
pomocy medycznej potrzebuje Mroczkowski (Huragan Morąg)
19'
gra wznowiona, gospodarze na razie w "10", Mroczkowski (Huragan Morąg) poza boiskiem
20'
Aankour (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, tam jeden z obrońców gospodarzy się poślizgnął. Kłopoty z utrzymaniem się na nogach miał też Siemaszko, ale zdołał oddać strzał. Bramkarz z trudem interweniował, zatrzymując piłkę na linii bramkowej
20'
Huragan Morąg przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Mroczkowski, w jego miejsce wchodzi Boczko.
22'
Młyński (ARKA Gdynia) faulem przerwał kontrę Kruczkowskiego (Huragan Morąg)
23'
po rozegraniu wolnego strzelał Michałowski (Huragan Morąg), ale trafił w swojego kolegę
24'
"pograj szybciej" - zachęca swoich podopiecznych trener Huraganu
24'
trybuny niezbyt duże nie wypełniły się w pełni, a ponadto nie ma mocnego dopingu. Dlatego dobrze słyszalne uwagi trenerów.
24'
kibiców Arki w grupie zorganizowanej nie ma, gdyż do końca roku nie mogą uczestniczyć w takich wyjazdach. To kara za tegoroczny finał Pucharu Polski
25'
Aankour (ARKA Gdynia) wszystko dobrze zrobił w ataku po skrzydle z wyjątkiem dośrodkowania. Wrzucił bowiem piłkę na górną siatkę bramki
26'
Socha (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu z wolnego Łysiaka (Huragan Morąg)
27'
Krzepisz (ARKA Gdynia) broni po strzale głową Augusto (Huragan Morąg). Najpierw z rogu dośrodkował Łysiak (Huragan Morąg), po chwili piłka jeszcze raz do niego trafiła i to on wrzucił piłkę do swojego napastnika rodem z Brazylii
31'
na razie wiele niedokładności Arki w ataku pozycyjnym, Mało wygrywanych pojedynków jeden na jeden, a zatem trudno o wyrobienie liczebnej przewagi, w którymś z sektorów boiska
32'
są kibice z Gdyni, choć jak pisaliśmy w grupie niezorganizowanej. "Arka gol" - z trybun
33'
"Komunikacja" - krzyczy do podopiecznych trener Smółka
35'
i właśnie komunikacji zabrakło. Po zagraniu Siemaszki w "16" rywali do piłki doszedł bramkarz Huragana
36'
róg dla Arki
37'
Lawrenc (Huragan Morąg) piąstkuje po dośrodkowaniu Cvijanovicia (ARKA Gdynia). Strzał sprzed pola karnego Bogdanowa (ARKA Gdynia) niecelny
38'
Żółtą kartką został ukarany Siemaszko (ARKA Gdynia), który faulował Augusto.
40'
faulowany Młyński (ARKA Gdynia) około 30 metrów od bramki
40'
z wolnego Bogdanow (ARKA Gdynia) w mur
41'
Aankour (ARKA Gdynia) podał do Młyńskiego (ARKA Gdynia). Strzał nastolatka zablokowany i będzie róg
41'
tym razem krótko rozegrany róg przez Arkę, ale także bez zagrożenia dla rywali
43'
rykoszet po strzale Bogdanowa (ARKA Gdynia). Kolejny róg dla Arki
43'
Biedrzycki (Huragan Morąg) wybił piłkę, którą z rogu dośrodkował Cvijanović (ARKA Gdynia)
44'
Deja (ARKA Gdynia) po przechwycie piłki miały dużo miejsca i czasu, by strzelić z 20. metra, ale podał niecelnie
44'
45'
po dośrodkowaniu Cvijanovicia (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Siemaszko
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W MORĄGU NA RAZIE BEZ GOLI
Mecz wygląda tak jak powinno starcie zespołu z ekstraklasy z III-ligowcem. Arka, grająca nawet w rezerwowym składzie i w eksperymentalnym ustawieniu, ma przewagę, ale nie przekłada się to na gole. Najlepszą okazję, ku temu zaprzepaścił Cvijanović (ARKA Gdynia), który przestrzelił z karnego.
W ataku pozycyjnym Arka nie potrafi wypracować zagrożenia pod bramką rywali, gdyż na razie tylko Aankour (ARKA Gdynia) potrafi wygrać pojedynek jeden na jeden, ale też po takich akcjach brakuje i jemu dokładnego podania, otwierającego drogę do bramki.
Pewną drogą na skróty wobec mozolnego rozgrywania piłki są dalekie przerzuty z własnej połowy pod pole karne rywali Deji (ARKA Gdynia). Choć na ogól celne, to ofensywni gracze Arki i po nich nie potrafią sforsować defensywy rywali.
Gdynianom potrzeba gry z większą szybkością i dynamiką, by rozerwać dobrze zorganizowaną defensywę Huragana. Gospodarzom trzeba oddać, że nie ograniczają się tylko do obrony. Mają nieźle zorganizowany kontratak, a na desancie groźnego Brazylijczyka Augusto (Huragan Morąg). Trzeba też uważać na stałe fragmenty gry, gdyż Łysiak (Huragan Morąg) pokazał, że ma dobrze ułożoną nogę przy dośrodkowaniach z wolnych czy rogów.
46'
drugą połowę rozpoczął Huragan. Obie drużyny w składach, w których kończyły pierwszą połowę
46'
pomocy medycznej potrzebuje Aankour (ARKA Gdynia)
47'
zbyt mocno zagrana piłka do Stankiewicza (Huragan Morąg) i zdołał on tylko zagrać ją w boczną siatkę
49'
ostro zaczął Huragan. Teraz na boisku leży Deja (ARKA Gdynia)
49'
do Deji (ARKA Gdynia) też biegną masażyści Arki
50'
Deja (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
51'
akcja Młyńskiego (ARKA Gdynia), który przedarł się w pole karne, ale gdy dograł w pole bramkowe to Aankour (ARKA Gdynia) został wyprzedzony przez Biedrzyckiego (Huragan Morąg) i tylko róg
52'
po rogu Arki Aankour (ARKA Gdynia) złożył się do przewrotki, ale strzelił obok bramki
53'
Bogdanow (ARKA Gdynia) sfaulował Galika (Huragan Morąg) niewiele ponad 20 metrów od własnej bramki
53'
Łysiak (Huragan Morąg) z wolnego trafił w mur piłkarzy Arki
55'
kolejna akcja Młyńskiego (ARKA Gdynia). Bramkarz gospodarzy złapał odbitą piłkę nim wyszła na róg
57'
Lawrenc (Huragan Morąg) piąstkuje piłkę po dośrodkowanie z wolnego Cvijanovicia (ARKA Gdynia)
58'
Socha (ARKA Gdynia) wypchnął w aut, mijającego go Kruczkowskiego (Huragan Morąg). Obyło się bez kartki
59'
Sołdecki (ARKA Gdynia) tym razem przyspieszył akcję Arki, ale gdy przekazał piłkę Młyńskiemu (ARKA Gdynia) ten przegrał drybling z Jajkowskim (Huragan Morąg)
61'
Danch (ARKA Gdynia) zablokował strzał Łysiaka (Huragan Morąg)
61'
obraz gry podobny do tego sprzed przerwy. Arka ma optyczną przewagę, ale Huragan szuka szansy na kontrę
61'
rozgrzewa się Nalepa
61'
Żółtą kartką został ukarany Michałowski (Huragan Morąg).
62'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Bogdanow, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
63'
Cvijnović był 30 metrów od bramki rywali, ale zagrał wysoką piłkę do... własnego bramkarza
64'
teraz kwintesencja dotychczasowej gry Arki, którą cechuje niedokładność. Mocną zagrana piłka w kierunku Młyńskiego (ARKA Gdynia), a nastolatek, choć gonił ją ambitnie, przejął ją dopiero po wyjściu na aut
66'
Augusto (Huragan Morąg) wywalczył róg
66'
zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rogu Łysiaka (Huragan Morąg). Ostatecznie udało się wybić piłkę w aut
66'
na rozgrzewce wszyscy piłkarze z pola Arki, którzy wpisani są do protokołu. Przypomnijmy, że trener Smółka nie wypełnił jednego miejsca i przywiózł "17" zawodników, w tym 15 z pola
67'
już po raz trzeci w tej połowie Arka złapana na spalonym
68'
Krzepisz (ARKA Gdynia) broni strzał Łysiaka (Huragan Morąg)
69'
także Augusto (Huragan Morąg) na spalonym
70'
Socha (ARKA Gdynia) w ofensywie fauluje Kruczkowskiego (Huragan Morąg), który wspomagał swoich obrońców
70'
po wejściu Nalepy (ARKA Gdynia) Arka przeszła do tradycyjnego ustawienia 1-4-3-3. Deja (ARKA Gdynia) opuścił obronę i przesunął się na pozycję numer "6"
72'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Młyński. Przynajmniej tak na razie zapisujemy, a potem zobaczymy, jak zinterpretował tę sytuację sędzia. Skrzydłowy Arki strzelał po dośrodkowaniu Aankoura, ale kierunek piłki, myląc bramkarza, zmienił Biedrzycki
73'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Młyński, w jego miejsce wchodzi Sulewski.
74'
Huragan Morąg przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michałowski, w jego miejsce wchodzi Bartkowski.
75'
róg zdobył Danielak (ARKA Gdynia)
76'
złe dośrodkowanie z rogu Cvijanovicia (ARKA Gdynia). Piłka nie minęła nawet obrońcy ustawionego na wysokości bliższego słupka
77'
Siemaszko (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż pola karnego, ale zorientował się w tym Maciążek (Huragan Morąg)
77'
zbyt mocne dośrodkowanie Nalepy (ARKA Gdynia) i Sulewski (ARKA Gdynia) nie zdążył do piłki
77'
wejście Sulewskiego (ARKA Gdynia) za Młyńskiego (ARKA Gdynia) ma na celu wzmocnienie... defensywy, a jednocześnie oszczędzanie sił nastolatka, który może być potrzebny Arce w piątkowym meczu z Pogonią o punkty w ekstrakklasie
80'
niewiele zabrakło gospodarzom do wyrównania. Stankiewicz (Huragan Morąg) uciekł prawym skrzydłem i wrzucił na głowę Augusto (Huragan Morąg). Brazylijczyk uderzył tuż obok słupka
81'
Huragan Morąg przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boczko, w jego miejsce wchodzi Tomasz.
82'
o mały włos, a byłaby 2 samobójcza bramka Huragana. W pole karne dośrodkował Sulewski (ARKA Gdynia), a wybijający piłkę Maciążek (Huragan Morąg) posłał ją tuż obok słupka
82'
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Cvijanovicia (ARKA Gdynia)
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cvijanović, w jego miejsce wchodzi Łoś.
83'
niecelny strzał Augusto (Huragan Morąg)
84'
Krzepisz (ARKA Gdynia) uratował Arkę, ale zadanie ułatwił mu tez Bartkowski (Huragan Morąg), który strzelił lekko i w środek bramki po dośrodkowanie Augusto (Huragan Morąg)
84'
jednak Arka musi wyciągnąć wnioski z tych sytuacji, jeśli nie chce grać dogrywki. Wymagana większa koncentracja
87'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA Gdynia).
87'
faul Dancha (ARKA Gdynia) na Bartkowskim (Huragan Morąg). 25 metrów do bramki
88'
Krzepisz (ARKA Gdynia) wybił na róg piłkę po strzale z wolnego Jajkowskiego (Huragan Morąg)
89'
nikt nie przejął piłki dośrodkowanej przez Łysiaka (Huragan Morąg) z rogu
90'
Bartkowski (Huragan Morąg) przed polem karnym Arki faulował Sochę (ARKA Gdynia)
90'
Aankour (ARKA Gdynia) przegrał drybling w polu karnym rywali. Piłkę zabrał mu Biedrzycki (Huragan Morąg)
90'
4 minuty doliczone
90+1
Nalepa (ARKA Gdynia) mógł strzelać, ale przekazał piłkę do Łosia i skończyło się tylko rogiem
90+1
Sulewski (ARKA Gdynia) krótko z rogu do Nalepy (ARKA Gdynia). Chodzi, by jak najdłużej utrzymać się przy piłce