HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia 84:73. Najgorsze miejsce w historii klubu

mip.
21 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali w Radomiu, co oznacza dla nich najgorszy sezon w historii klubu. Żółto-niebiescy zakończyli go na przedostatnim miejscu. Koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali w Radomiu, co oznacza dla nich najgorszy sezon w historii klubu. Żółto-niebiescy zakończyli go na przedostatnim miejscu.

Drużyna Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z HydroTruck Radom (17:23, 21:22, 23:18, 12:21) w meczu 30. kolejki Energa Basket Ligi. Ta porażka podopiecznych Piotra Blechacza oznacza, że zakończyli oni sezon na przedostatnim miejscu, co jest najgorszym wynikiem w historii klubu, od czasu przenosin do Gdyni. Po spotkaniu Krzysztof Szubarga poinformował o zakończeniu kariery.

Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz 107:87. Relacja, oceny

HydroTruck Radom: Hinds 18 pkt (6 as.), Griffin 15 (3x3), Ostojić 14 (16 zb.), Lewandowski 10 (1x3), Zegzuła 2 oraz Wall 12 (2x3, 6 zb.), Zalewski 8 (2x3), Piechowicz 3 (1x3), Prahl 2, Domański 0

ASSECO ARKA: Vragović 14 (3x3), Kowalczyk 13 (2x3), Szubarga 9 (1x3, 5 st.), Dylewicz 7 (2x3), Witliński 4 (6 zb.) oraz Perzanowski 20 (1x3), Kobel 4, Kaszowski 2, Nowicki 0

Gdynianie do Radomia pojechali z chęcią ucieczki z przedostatniego miejsca w tabeli. Bez względu na wynik niedzielnego meczu, zakończyli sezon na najgorszej pozycji od czasu przeniesienia zespołu do Gdyni. W ciągu 11 ostatnich lat najgorszym wynikiem żółto-niebieskich była bowiem 13. lokata, w kampanii 2016/17.

• 2009/10 - 1. miejsce

Na ostatni mecz sezonu do składu Asseco Arki powrócili Krzysztof Szubarga oraz Igor Wadowski. Ten drugi nie pojawił się jednak ani razu na parkiecie. Spotkanie na początku miało tylko dwóch aktorów. Po 8 punktów zdobyli Dayon Griffin oraz Karlo Vragovic. Później rzuty osobiste wykorzystał Szubarga i żółto-niebiescy objęli prowadzenie 10:8.

Nastpnie do głosu doszli gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie mieli 6 punktów zaliczki (23:17). Radomianie ofensywę kontynuowali także w drugiej odsłonie i po "trójkach" Daniela WallaJakuba Zalewskiego prowadzili już 43:25. Później jednak Olaf Perzanowski do spółki Marcinem Kowalczykiem wykorzystali słabszy moment miejscowych i zniewlowali stratę gdynian do 7 punktów do przerwy(45:38).

Asseco Arka Gdynia - Anwil Włocławek 80:84. Relacja, oceny

W drugiej połowie sygnał do odrabiania strat dał Filip Dylewicz, trafiając zza łuku. Za weteranem żółto-niebieskich poszli Mikołaj Witliński, Szubarga oraz Perzanowski. Gdy w 24. minucie znów trójkę dołożył Dylewicz Arka wyszła na prowadzenie (50:49). Trener Robert Witka momentalnie poprosił o czas, co przyniosło efekt, a HydroTruck odpowiedział serią 8:0, odbijając prowadzenie.

Tuż przed końcem trzeciej kwarty zza łuku trafił Szubarga i na ostatnie 10 minut przyjezdni wychodzili mając na koncie dwa "oczka" mniej od radomian. Gospodarze zachowali jednak więcej zimnej krwi i wykorzystując błędy podopiecznych Piotra Blechacza systematycznie zwiększali przewagę. Nie pomogły nawet przerwy na żądanie, które brał szkoleniowiec Arki.

Gdy wynik był już rozstrzygnięty na parkiecie pozostali najmłodsi koszykarze żółto-niebieskich, na czele z 15-letnim Szymonem Nowickim. Ostatecznie Asseco Arka przegrała 73:84 i zakończyła sezon na przedostatnim miejscu, które jest najgorszym w historii klubu.

Krzysztof Szybarga zdecydował się na zakończenie koszykarskiej kariery. Krzysztof Szybarga zdecydował się na zakończenie koszykarskiej kariery.

Po ostatnim meczu sezonu, Szubarga za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu kariery. Kapitan napisał na Twitterze wiadomość: "The End", czyli "Koniec".

36-letni koszykarzowi w minionych tygodniach borykał się z bólem pleców, przez który musiał opuścić połowę spotkań Energa Basket Ligi w tym sezonie. Po odejściu trenera Przemysława Frasunkiewicza do Anwilu Włocławek, został asystentem Piotra Blechacza i wspomagał kolegów z boku boiska.

Popularny "Szubi" dołączył do żółto-niebieskich w 2016 roku. Wcześniej także reprezentował ówczesny Asseco Prokom w sezonie 2010/11, z którym został mistrzem Polski. Później, bo w 2019 roku zdobył także brąz.

W sumie na polskich parkietach grał od 2001 roku. Karierę zaczął w rodzinnej Noteci Inowrocław. Następnie grał m.in. w: Polpaku Świecie, Sportino Inowrocław, Polonii Warszawa, Stali Ostrów, Anwilu Włocławek czy AZS Koszalin. Był również reprezentantem Polski.

16 Polpharma Starogard Gdański 30 6 24 2558:2815 36
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-03-28

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - Enea Astoria Bydgoszcz 107:78 (24:22, 26:22, 31:18, 26:16)
  • HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia 84:73 (23:17, 22:21, 18:23, 21:12)
  • PGE Spójnia Stargard - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 84:83 (14:18, 20:21, 29:20, 21:24)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 90:103 (29:17, 22:34, 14:23, 25:29)
  • Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 102:95 (24:28, 32:28, 21:23, 25:16)
  • Polski Cukier Toruń - Śląsk Wrocław 91:96 (25:26, 26:25, 19:21, 21:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 86:74 (27:17, 24:19, 13:18, 22:20)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 137:43 (30:9, 40:3,34:15, 33:16)