Szczypiorniści SMS bez szans z Orlenem II

3 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Trener Dariusz Tomaszewski (z lewej) i jego SMS nie znalazł recepty na dwóch rozgrywających Orlenu Wisły II Płock, którzy wspólnie rzucili tyle bramek co cała gdańska drużyna. Trener Dariusz Tomaszewski (z lewej) i jego SMS nie znalazł recepty na dwóch rozgrywających Orlenu Wisły II Płock, którzy wspólnie rzucili tyle bramek co cała gdańska drużyna.

Piłkarze ręczni SMS Gdańsk przegrali drugi mecz z rzędu. Tym razem podopieczni Dariusza Tomaszewskiego ulegli we własnej hali Orlenowi Wiśle II Płock 20:27 (8:11). Rezerwom wicemistrza Polski licealiści dotrzymali kroku tylko przez inauguracyjny kwadrans pierwszej i drugiej połowy. Liderem grupy A I ligi pozostaje Spójnia Gdyni, która spotkanie w ramach 12. kolejki wygrała awansem już w środę.

SMS: Pyrka, Bartosik - Gondek 1, Komarzewski 4, Milewski 2, Mauer 7, Kołtunowicz 1, Zarzycki 2, Pawelec, Orpik, Jarosiewicz 2, Rybski 1

Po wysokiej porażce w Kościerzynie 20:30 gdańscy licealiści znów rozczarowali. Tym razem w hali przy ul. Kołobrzeskiej z rezerwami wicemistrza Polski jak równy z równym grali tylko przez kwadrans każdej z połów.

- W tych meczach widać, że uwidoczniła się jakaś niemoc w naszych szeregach. Drużyna wpadła w dołek. W tym spotkaniu była wyraźnie bez formy - przyznaje Andrzej Lisiewicz, dyrektor ds. sportowych SMS.
W pierwszej odsłonie od wyniku 5:5 goście zaliczyli 2 trafienia z rzędu. Na przerwę drużyny zeszły przy 3 bramkach różnicy. Utrzymywała się ona przez kwadrans drugiej połowy. Jednak od 14:17 gdańszczanie zaczęli znów tracić dystans. W ciągu 5 minut rzucili 2 bramki, a sami stracili aż 6. Gości napędzał przede wszystkim duet rozgrywających: 20-letni Wiktor Bronowski i starszy od niego o 5 lat - Miłosz Rupp. Wspólnie zdobyli tyle bramek co cały gdański zespół.

- Pierwszy rzucił 11, a drugi 9 bramek. Były próby wyłączenia ich z gry, ustawiano obronę 4+2 lub 5-1, ale nie dawało to efektu. Ponadto w bramce rywali świetnie spisywał się Marcin Ruciński. My mieliśmy dużo sytuacji rzutowych, ale z powodu strasznej nieskuteczności wiele z nich nie zostało zamienionych na bramki - dodaje dyrektor Lisiewicz.
Z pozoru przegrana 5. drużyny grupy A I ligi z 10. (takie miejsca zajmowali przed tą kolejką) i to u siebie - jest niespodzianką. Jednak w tym przedziale tabela wyjątkowo się spłaszczyła. Drużyny mieszczą się w przedziale 2 punktów.

STRZELNICA W GDYNI. SPÓJNIA RZUCIŁA 43, STRACIŁA 31 BRAMEK

Jak informowaliśmy bez względu na wyniki, które padną jeszcze w tym roku, na szczycie klasyfikacji będzie Spójnia Gdynia.