Spójnia zwycięska na I-ligowym szczycie

29 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Za zwycięstwo w meczu na szczycie I ligi można bić brawo piłkarzom ręcznym Spójni Gdynia oraz ich trenerowi Marcinowi Markuszewskiemu (na zdjęciu). Za zwycięstwo w meczu na szczycie I ligi można bić brawo piłkarzom ręcznym Spójni Gdynia oraz ich trenerowi Marcinowi Markuszewskiemu (na zdjęciu).

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia pokonali u siebie w meczu na szczycie I ligi Warmię Traveland Olsztyn 26:25 (13:10). Podopieczni Marcina Makuszewskiego jako pierwsi w tym sezonie ograli tego rywala. Nie odebrali mu jednak fotela lidera, gdyż mają do rozegrania spotkanie zaległe z SMS Gdańsk. - Jesteśmy jeszcze młodym zespołem i nie udało się uniknąć nerwowej końcówki, ale z przebiegu gry w pełni zasłużyliśmy na ten sukces - podkreśla szkoleniowiec.

SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski, Dyszer - Ćwikliński 1, Lisiewicz 1, Oliferczuk 2, Kamyszek 6, Matuszak 2, Ringwelski, Brukwicki 1, Rychlewski 4, K.Pedryc 3, P.Pedryc, Marszałek 6

WARMIA TRAVELAND: Gawryś, Zakreta - Królik 8, Dzido, Deptuła, Fugiel 6, Pakulski, Dworaczek, Krawczyk 2, Dzieniszewski 4, Malewski 3, Koledziński 2

W 53. minucie Spójnia prowadziła jeszcze 24:19, ale do ostatnich sekund musiała drżeć o utrzymanie zwycięstwa. Tomasz FugielRadosław Dzieniszewski, którzy zdobyli 5 z ostatnich 6 trafień dla gości, sprowadzili wynik zaledwie do 1 bramki różnicy. W końcówce przeciwko gospodarzom podyktowane zostały aż 4 karne, były też wykluczenia.

- Z gradacji kar parkiet musiał opuścić nasz lider - Bohdan Olifeczuk. Były też błędne decyzje sędziów i to w obie strony, co jeszcze bardziej spotęgowało zdenerwowanie. Oczywiście we znaki dało się też zmęczenie jak i brak skuteczności. Jednak grając tak młodym zespołem, jaki posiadamy, musimy się liczyć z tym, że takie wahania dyspozycji będą następować - ocenia Marcin Markuszewski, trener Spójni.
SPÓJNIA BLISKO ZDOBYCIA PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM

Stawka meczu dała się we znaki zawodnikom obu drużyn także na początku. Na pierwszą bramkę przyszło nam czekać do 4. minuty. Rejestr bramkowy otworzył Marcin Malewski. Jak się później okazało, było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gości w tym meczu.

Wynik po stronie Spójni dwoma trafieniami ruszył Kamil Pedryc, a potem coraz śmielej bramkę gości ostrzeliwali także inni gdynianie. W 12. minucie było już 7:3 dla gospodarzy. Być może już przed przerwą udałoby się miejscowy uzyskać wyraźną przewagę, gdyby znaleźli receptę na Karola Królika. Ten zawodnik zdobył 5 z 8 pierwszych bramek dla Warmii i utrzymywał ją w grze.

Gdy wreszcie wsparli go Dzieniszewski i Sebastian Koledziński, w 28. minucie prowadzenie Spójni stopniało do 10:9. Dopiero skuteczne akcje Borysa Brukwickiego i Roberta Kamyszka pozwoliły miejscowym zejść na przerwę z 3 trafieniami zaliczki (13:10).

Po zmianie stron Spójni dwukrotnie udało się nawet podwoić tę przewagę. Było 20:14 i 21:15.

- Z przebiegu gry zasłużyliśmy na wygraną. Bardzo się cieszymy, gdyż Warmia jak na I ligę to drużyna z najwyższej półki - podkreśla trener Markuszewski, który może mieć też osobistą satysfakcję.
Jest wciąż młodym szkoleniowiec, a udało mu się zaliczyć zwycięstwo nad ekipą tak rutynowanego trenera, jakim jest Giennadij Kamielin. To były reprezentant ZSRR i Rosji, który w Polsce pracuje od 1991 roku. Prowadził wiele drużyn z najwyżej klasy rozgrywkowej, a największe sukcesy święcił w Kielcach, gdzie trzykrotnie świętował zdobycie tytułu mistrza Polski.

Wyniki 8 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Warmia Traveland Olsztyn 26:25 (13:10)
  • Nielba Wągrowiec - Sokół Browar Kościerzyna 26:26 (13:14)
  • MKS Wieluń - Grunwald Poznań 34:25 (17:11)
  • Mazur Sierpc - GKS Żukow 30:27 (17:10)
  • Śląsk Wrocław - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:30 (9:16)

ale likwidatorzy mają się dobrze załatwiają dalej swoje interesy

ciekawe że padały na pysk kluby które miały własne tereny w atrakcyjnych miejscach

• 8 0

• Jak to się stało ze weszli w posiadanie tych gruntów?

• 3 2

• krakowskim targiem

niech będzie Spójnia Trójmiasto.... Gdańsk, Sopot, Gdynia to jedna rodzina

• 4 7

• Brawo Spójnia

Czapki z głów, Panowie, jesteście w tym sezonie naprawdę mocni. Szkoda, że nie mogłem być dzisiaj na meczu...

• 11 2

• (1)

Brawo Spójnia! Brawo Wy!

• 11 0

• było by blisko a trener Gdynian by doprowadził do porażki!Styl,poziom to tragedia- wczoraj Spójnia przy innym trenerze powinna wygrać plus 8-10 bramek!