II liga siatkarek. Alpacie - szykuj się!

27 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
W meczu na szczycie II ligi siatkarek Alpat Gdynia pokonał na własnym parkiecie OPP Kołobrzeg 3:0 (25:19, 25:21, 25:20). Po raz pierwszy w tym sezonie ani jednego seta nie ugrał Olimpijczyk. Gdańszczanki przegrały w Chodzieży z Nowym Domem 0:3 (17:25, 12:25, 12:25).

Alpat: K. Zygmuntowicz, Szajek, Chodorowska, Podgórniak, Słodnik, Perończyk oraz Grela (libero), Kudyba, Bakiera.

Stało się tak, jak przewidywał Marek Patoła, prezes Alpatu. Gdynianki mają nad najgroźniejszymi rywalkami już dwa punkty przewagi. Nad OPP szczególnie wyraźną przewagę miały w inauguracyjnym secie, w którym prowadziły 16:8. W drugiej partii przyjezdne walczyły do stanu 17:18, a w trzeciej od początku miały 3-4 punkty straty. Na niewiele zdał im się doping kilkunastoosobowej grupki kibiców z Kołobrzegu.

- Najbardziej widowiskowa była gra Marty Słodnik. Jednak wszystkie bez wyjątku zawodniczki zasłużyły na wyróżnienie. Praca Małgorzaty Kałdonek doprowadziła do tego, że jedna czy druga absencja nie osłabia siły zespołu. Sądzę, że powoli powinniśmy przygotowywać się już do baraży o serię B I ligi - deklaruje gdyński prezes.

Olimpijczyk: W. Skłucka, Jankowska, Kolasa, Kowalczyk, Bernatowicz, Brzóska oraz Mroczko (libero), Brzostowska, Sobocińska, Pankiewicz.

W Chodzieży okazało się, jak ważną postacią w Olimpijczyku jest Tamara Kołodziejczyk. Bez skrzydłowej gdańszczanki sromotnie przegrały. Nie będzie zatem miała miłych wspomnień z debiutu w II lidze Joanna Sobocińska.

- Dotychczas poza własną halą graliśmy tylko z Alpatem. To był nasz pierwszy prawdziwy wyjazd. Co prawda, po trzygodzinnej podróży było sporo czasu, aby odpocząć przed grą, ale najwyraźniej w nowej dla siebie sytuacji zawodniczki za bardzo nie potrafiły się znaleźć - mówi Jacek Łapiński, trener Olimpijczyka.

W pierwszym secie gdańszczanki od wyniku 7:12 potrafiły zdobyć siedem punktów z rzędu, ale potem oddały dziewięć kolejnych "oczek"! W drugiej partii skrzydła podcięła im niekorzystna decyzja sędziowska przy wyniku 7:0 oraz kontuzja Barbary Brzóski. Trzecia część była bez historii. Szybko zrobiło się 5:11.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Zawisza II Sulechów - Bank Pocztowy II Bydgoszcz 2:3 (25:19, 25;16, 15:25, 24:26, 12:15), Przylesie Agat Koszalin - Nafta Gaz II Piła (przełożony na 30.11).

1. Alpat 6-0 12 18:5
2. Nowy Dom 4-2 10 15:8
3. Kołobrzeg 4-2 10 12:10
4. Olimpijczyk 3-3 9 12:14
5. Przylesie 3-2 8 13:6
6. Bank Poczt. II 2-4 8 9:14
7. Zawisza II 1-5 7 8:17
8. Nafta Gaz II 0-5 5 2:15