IV-ligowcy jak zawodowcy

5 maja 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Bałtyk zachował pozycję lidera. Bałtyk zachował pozycję lidera.
W 26. kolejce było wszystko w wykonaniu trójmiejskich drużyn - wygrana, remis i przegrana. Z tarczą z Przechlewa wrócił Bałtyk Gdynia, zwycięska passa Lechii II została przerwana remisem w Gdańsku, a Arka II Gdynia nie poradziła sobie w Tczewie.

Biało-niebieskim pozostanie na fotelu lidera zapewnili najbardziej doświadczeni zawodnicy. Bałtyk wygrał na wyjeździe z Brdą Przechlewo 2:0 (1:0) po golach Wojciecha Pięty, a w obu przypadkach piłki dogrywał Dariusz Patalan.

Niespodziewanie w Gdańsku skończyła się seria czterech wygranych z rzędu rezerw Lechii. Robert Jędrzejczak z pierwszej drużyny otrzymał tylko Adriana Fedoruka, Sebastiana Fechnera, Marcina Pietrowskiego i Jakuba Kawę. I właśnie ten ostatni, golem w 62. minucie wyrównał i zapewnił gdańszczanom remis z Powiślem Dzierzgoń 1:1 (0:1).

Pechowo w Tczewie grała Arka II. Gdynianie prowadzili od 40. do 88. minuty, ale ostatecznie ulegli tamtejszemu TKP 1:2 (0:1). Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił Paweł Dziubiński.

Coraz większe znaczenie nabiera długa ławka i kondycja zawodników. Pomorski okręg potraktował IV-ligowców, którzy z założenia powinni być amatorami, jak wyczynowców. W ciągu dwóch tygodni wyznaczono na tym szczeblu rozgrywek aż pięć kolejek. Kolejne mecze już w najbliższą środę, 7. maja.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Czarni PG - Czarni Cz. 1:0, Olimpia - Zatoka 0:2, Gryf - Orlęta 1:1, Gryf 95 - Polonez 2:0, Orkan - Bytovia 2:3, Huragan - Orzeł 1:1.

• Bałtyk

Hej Bałtyk gol la la la la!!!!! Jestesmy wilecy niepokonani jedyni na świecie KOCHAM BAŁTYK