Wiadomości

Idea Catamaran Amber Cup.

100 tysięcy złotych podzielą między siebie uczestnicy regat Idea Catamaran Amber Cup 2001. Dzisiaj około godziny 9.30 przy wschodnim falochronie portu we Władysławowie żeglarze rozpoczną ostatni etap. Po czterogodzinnej walce flotylla spodziewana jest na mecie przy hotelu chińskim w Sopocie.

Wieloetapowy wyścig katamaranów jest jedynym tego typu przedsięwzięciem w Europie. Podobna impreza odbywa się tylko w USA. W Worrell 1000 w ciągu 12 dni załogi mają do pokonania 1000 mil morskich. Na polskim wybrzeżu między Międzyzdrojami a Sopotem Towarzystwo Igrzysk Morskich i PTK Centertel wytyczyli trasę o długości 190 mil. Na starcie stanęły 24 załogi.

Pierwszy etap z Międzyzdrojów do Kołobrzegu wygrali Helge Sach i Christian Sach. Niemcy uzyskali czas 2 godziny 52 minuty i o niewiele ponad 100 sekund byli lepsi od Jacka Noetzela i Arkadiusza Hronowskiego (SKŻ Hestia Sopot). Na trasie nie brakowało dramatycznych momentów. Uszkodzeniu uległy aż cztery jednostki, które musiały się wycofać. Z kolei katamaran sterwany przez Piotra Cichockiego miał wywrotkę. W jej wyniku Marcin Sińczak doznał obrażeń, które wymagały hospitalizacji. Uczestnik okołoziemskich regat The Race, aby pozostać w rywalizacji, musiał zmienić załoganta na Radosława Juchnowicza. Ten manewr przyniósł mu piąte miejsce, najlepsze z Polaków. Na drugim etapie, zanim jeszcze jednostki opuściły Kołobrzeg, licznie zgromadzeni widzowie oglądali kolejne wywrotki. Jeden z katamaranów stracił maszt, a kilka innych uszkodziło żagle. W Ustce po trzech godzinach i kwadransie żeglugi jako pierwsi byli ponownie Niemcy. Kolejne pozycje zajęli: Gavin Colby i Matt Eeles (Francja), Wilem Geyssen i Michel Wellemann (Holandia) oraz Brian Lambert i Mark Lavine (USA).

jag.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »