Wiadomości

Idea Gdynia Sailing Days - "polski dzień".

To był polski dzień na Idea Gdynia Sailing Days. Według nieoficjalnych wyników, nasi reprezentanci prowadzą w czterech z pięciu klas, w których wczoraj rozpoczęła się rywalizacja.

We wtorkowych wyścigach wzięły udział 144 załogi (około 200 zawodników). W klasie Finn bezkonkurencyjny był Mateusz Kusznierewicz, który trzykrotnie mijał linię mety jako pierwszy. Kolejne dwie lokaty również zajmują Polacy. Drugi jest Dominik Życki, a trzecią pozycję zajmuje Wacław Szukiel.

Pierwsze miejsce w klasie Laser okupuje gdynianin Maciej Grabowski, drugi jest Marcin Rudawski (czwarty junior niedawno zakończonych mistrzostw Europy). Na trzeciej pozycji plasuje się Białorusin Aleksander Mumiga.

Trzy czołowe miejsca zajmują nasi żeglarze w klasie 470. Liderami są Tomasz Stańczyk i Tomasz Jakubiak, którzy wygrali dwa z trzech wyścigów. Na drugim miejscu plasują się Rafał Sawicki i Paweł Nowakowski, którzy wyprzedzają Marka Stańczyka i Macieja Kołosińskiego.
Duet Paweł Kacprowski-Paweł Kuźmicki prowadzi w klasie 49er. Polacy byli dwukrotnie najszybsi, a raz przypłynęli na drugim miejcu. Na drugiej pozycji znajdują się Marcin Czajkowski i Krzysztof Kierkowski. Trzecia jest załoga niemiecka Mike Keser i Aleksander Krause.

Liderką klasy Europa jest Białorusinka Tatiana Drozdowska, która wyprzedza Weronikę Glinkiewicz i swojego rodaka, Jurija Polzina.

Tomasz ŁunkiewiczOpinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane