Idea Śląsk - Prokom Trefl 2-0

13 maja 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Od porażki rozpoczęli rywalizację o tytuł mistrzowski Polskiej Ligi Koszykówki gracze Prokomu Trefl Sopot. W sobotę sopocianie ulegli Idei Śląsk Wrocław 71:84 (15:19, 13:18, 23:19, 20:28).

PROKOM:
Vranković 16 (3), Jankowski 11 (1), Milicić (1), Alexander 4, Maskoliunas 4 - Marković 17 (3), Ansley 5, Dylewicz 5 (1), Wilczek 2, Gregov.

Idea:
Wright 23, Hawkins 13 (2), Zieliński 12 (1), Adomaitis 7 (1), Kożeniec 6 - Tomczyk 13 (1), Miłosierdow 8 (2), Pacesas 1, Szybilski 1, Adamek.

Spotaknie rozpoczęła prezentacja zawodników w stylu z NBA. Gracze Idei wychodzili na parkiet przy wygaszonych światłach. Potem rozpoczęła się walka o mistrzostwo Polski. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi większej niż 4 punkty. Wśród gospodarzy pierwszoplanową postacią był Michael Wright. Nie mogli go powstrzymać wysocy zawodnicy Prokomu. W naszej ekipie wynik trzymał Josip Vranković, który bez kłopotów radził sobie z kryjącym go Dainiusem Adomaitisem. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty było 15:11 dla sopocian, ale do końca punkty zdobywali tylko gospodarze.

W drugiej odsłonie Idea poprawiła obronę i odskoczyła żółto-czarnym na osiem "oczek". Ta przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy. Na trybunach kibice zaczęli już świętować zwycięstwo miejscowych. Mieli do tego więcej podstaw na początku trzeciej kwarty, gdy gospodarze zwiększyli przewagę do 15 punktów. To zmobilizowało Prokom. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego zaczęli odrabiać straty. Bardzo dobrą zmianę dał Dragan Marković, który m.in. dwukrotnie trafił do wrocławskiego kosza z około 7 metrów. Gospodarze grali w tym okresie bardzo nonszalancko i przed ostatnią ćwiartką sopocianie tracili do rywali tylko 5 "oczek". Mogło być jeszcze lepiej, ale Alexander nie trafił spod kosza.

Czwarta kwarta zaczęła się podobnie jak pierwsza. Trwała walka kosz za kosz. Potem dwa kolejne błędy popełnił Alexander. Gospodarze dwa razy trafili za trzy i mecz był rozstrzygnięty. Na 150 sekund przed końcem było 18 punktów na korzyść Idei. Trener Andrej Urlep dał pograć rezerwowym, dzięki czemu sopocianie zdołali zmniejszyć nieco rozmiary porażki.

- Chciałbym pogratulować drużynie Śląska
- powiedział Eugeniusz Kijewski, trener Prokomu. - W dzisiejszym spotkaniu byliśmy zbyt wolni, zbyt apatyczni, aby myśleć o zwycięstwie. Myślę, że wyszła w naszej grze ciężka rywalizacja z Anwilem. Jest 0:1, ale będziemy walczyć dalej - dodał szkoleniowiec sopocian.

- Jestem bardzo zadowolony z naszej gry w obronie w pierwszej połowie
- powiedział Andrej Urlep, trener Idei. - Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobrze w defensywie w pierwszych dwudziestu minutach i to zadecydowało o zwycięstwie, choć nie wykorzystaliśmy tak dobrej obrony w ataku - dodał szkoleniowiec wrocławian.

Statystyki pierwszego meczu. Prokom - Idea: rzuty za dwa (trafione/oddane) 16/34 - 24-42, rzuty za trzy 9/24 - 7/19, rzuty osobiste 12/19 - 15/25, zbiórki (atak/obrona) 5/25 - 9/21, asysty 13 - 14.

W drugim spotkaniu - rozegranym w niedzielę - Prokom Trefl Sopot przegrał po zaciętej walce 71:75. Stan rywalizacji 2-0 dla Idei Śląska. (dop. RR - sport.trojmiasto.pl)
Głos Wybrzeża

Opinie (7)

• Prokom, Trefl, Sopot

Teraz dwa zwycięstwa Prokomu i niestety Idea w ostatnim meczu... na własnej hali... ech. Szkoda, bo było blisko... McNaull - wracaj!

• 0 0

• ptf

gra sie do czterech a nie trzech zwyciestw

• 0 0

• Szczęśliwcom gratuluję.

Z ostatniej chwili:
    "SSA Trefl z przykrością informuje, że nie ma już w sprzedaży biletów na trzeci i czwarty mecz finału PLK pomiędzy Prokom Treflem Sopot a Ideą Śląskiem Wrocław. Zainteresowanie weekendowymi spotkaniami było tak wielkie, że kolejka kibiców ustawiła się przed siedzibą klubu już we wczesnych godzinach rannych, a ostatnie wolne bilety na miejsca stojące sprzedane zostały przed godziną 12:00. Do odbioru (w terminie do środy 15.05. włącznie) pozostały już tylko bilety dla osób posiadających karnety na sezon zasadniczy.
    Jednocześnie SSA Trefl pragnie poinformować wszystkich tych, którym nie uda się obejrzeć finałowych zmagań "na żywo", że TVP w paśmie regionalnym przeprowadzi retransmisję obu meczów. Początek retransmisji w sobotę i niedzielę od godziny 19.00."

• 0 0

• Na jedno wychodzi...

damy d*** w dwóch meczach na Śląsku i będzie po ptokach.... szkoda..

• 0 0

• Bilety na mecz

Tylko pogratulować...
    Drużyna z ambicjami, z możliwościami, z roku na rok gra coraz lepiej a 'białe kołnierzyki' przenoszą ją z sezonu na sezon do coraz mniejszej sali.
    Jak się wszystko ułoży i przyjdzie Treflowi grać w Eurolidze, to pewnie Pan Karnowski zdecyduje o przeniesieniu rozgrywek na salę którejś z Sopockich podstawówek... wtedy, jak to Pan Prezydent kiedyś powiedział :" (...) dużo młodzieży będzie przychodziło na mecze".

Miłych wrażeń na meczu wszystkim, którzy będą mogli w tym dniu oglądnąć, zapewne wyśmienite, widowisko na żywo.

• 0 0

• hala

Ja tez dolaczam sie do glosow zawiedzionych.
    Nie kazdy moze sobie raniutko ustawic sie w ogonku po bilety.!!!
    A przeciez moznaby skorzystac ze wzoru Slaska z ktorym przychodzi nam walczyc.
    Tam jakos nie maja problemu ze skojarzeniami i sa w stanie przewidziec iz na mecze o mistrzowstwo przyjdzie o wiele wiecej ludzi niz na zwykly mecz ligowy.
    I tak zwykle mecze graja w hali niewielkiej a te wazne w hali ludowej...
    A czy u nas nie ma takiej hali...???
    Otoz szanowni dzialacze JEST !!!
    kurde naprawde jest..!!!!
    i to niedaleko, bo w Oliwie.
    Czy naprawde nie mozna zorganizowac meczow w Olivi, tam wlazloby ze 6 tysiecy i gwarantuje ze kazdy kto mialby ochote pokrzyczec "Prokom Trefl" mialby do tego okazje.
    A i wplywy z biletow bylyby jak latwo policzyc wieksze o jakies 40.000 - 60.000 zl, ale moze to nie jest zaden argument, dla dzialaczy ???
    Wiecej wyobrazni do holery, w koncu robicie to nie tylko dla siebie !!!
    My tez tworzymy sens tej druzyny !!

• 0 0

• HALA

W pełni popieram przedmówcę. Hala 100-lecia jest dobra.... na rozgrywki międzyszkolne!
    Czerwone buraki, byłe komuchy - czyli radni Gdańska - czy teraz wiecie już co można by rozgrywać na hali, która miała powstać na granicy Sopotu z Gdańskiem? Odpowiedź jest chyba dla Was zbyt skomplikowana: czołowa drużyna PLK, czyli Trefl Sopot oraz DRUGA DRUZYNA EUROPY w koszykówce kobiet!!!!!

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 29 5 24 2334:2555 34

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)

20 kwietnia 2024, godz. 15:30