• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ile kosztuje transfer żużlowca? Mylenie tropów i wymiana na linii Gdańsk - Łódź?

jag.
28 października 2022, godz. 10:15 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Awizowane składy Trans MF Landshut Devils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Trzy zmiany
Jakub Jamróg (kask niebieski) do Łodzi, a Norber Kościuch (żółty) do Gdańska? Jakub Jamróg (kask niebieski) do Łodzi, a Norber Kościuch (żółty) do Gdańska?

200 tysięcy złotych za podpisanie kontraktu oraz 3 tysiące za zdobyty punkt ligowy - to na ogół wyjściowe kwoty, które słyszą włodarze Zdunek Wybrzeża Gdańsk, gdy przystępują do rozmów z potencjalnymi kandydatami do drużyny na rok 2023. Klub, by nie dochodziło do licytacji z innymi zespołami, nie odkrywa kart transferowych. Nawet na video zamieszczonym w mediach społecznościowym "myli tropy", bo pomieszał żużlowców, którzy rzeczywiście będą w drużynie z tymi, którzy są jedynie na liście życzeń... kibiców. Może dojść do częściowej wymiany składu z Łodzią.Sprawdź, jak z roku na rok wzrastają wydatki Zdunek Wybrzeża Gdańsk na I-ligowy zespółStawki transferowe rosną w żużlu nie tylko ze względu na inflację. Po prostu z każdym dniem coraz mniej jest wolnych zawodników. Dlatego tym razem czekanie do otwarcia okna transferowego, aby zobaczyć, kto nie ma jeszcze klubu, a tym samym zgodzi się pojechać za niższe stawki, może okazać się nie do końca trafionym pomysłem.

Z drugiej strony Zdunek Wybrzeże Gdańsk stara się nie doprowadzać już do licytacji z I-ligowymi rywalami, gdyż zaowocowała ona tym, że klub stracił: Rasmusa Jensena, Adrianę GałęTimo Lahtiego, którzy mając zagwarantowane stawki u dotychczasowego pracodawcy, mogli negocjować lepsze warunki u konkurencji.

Przeczytaj o pierwszym transferze Zdunek Wybrzeża GdańskTym razem klub, nawet dysponując już uzgodnionymi warunkami z niektórymi żużlowcami, nie ogłasza tego, a czeka do terminów, w którym te ustalenia będzie można spisać w kontraktach. Przypomnijmy, że dla zawodników pozyskiwanych okno transferowe otworzy się 1 listopada i trwać będzie przez dwa tygodnie.Nawet na video zamieszczonym w mediach społecznościowym, klub "myli tropy", bo pomieszał zawodników, którzy rzeczywiście będą w drużynie z tymi, którzy są jedynie na liście życzeń... kibiców bądź ich zatrudnienie jest już nieaktualne. Zaprezentowani zostali m.in.: Mads Hansen, Michael Jepsen Jensen, Nicolai Klindt, Wiktor Trofimow, Daniel Kaczmarek, Paweł Miesiąc, Adrian Miedziński, Nick MorrisJosh Pickering.

Przeczytaj o kandydacie do jazdy w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk, który zaliczył też przygodę z... MMA200 tysięcy złotych za podpisanie kontraktu oraz 3 tysiące za zdobyty punkt ligowy - to na ogół wyjściowe kwoty, które słyszą włodarze Zdunek Wybrzeża Gdańsk, gdy przystępują do rozmów z potencjalnymi kandydatami do drużyny na rok 2023. To więcej niż klub płacił w tym sezonie.

Dlatego skład nie jest budowany na zasadzie jeden do jednego, czyli gdy fiaskiem kończą się rozmowy na przykład z polskim seniorem, to w to miejsce rozpatrywany jest inny, ale czasem odpadnięcie jednego zawodnika powoduje, że na tej pozycji trzeba wydać więcej niż zakładano, co powoduje, że trzeba dokonać korekt na dwóch innych pozycjach, by tam znaleźć brakujące środki i zbilansować budżet, który jest na zbudowanie składu.

Którzy polscy żużlowcy odmówili Zdunek Wybrzeżu Gdańsk?Takie podejście sprawia, że na przykład "w zawieszeniu" jest Wiktor Trofimow. W jednej koncepcji jest jednym z dwóch polskich seniorów, w drugiej na te pozycje Zdunek Wybrzeże angażuje obu nowych zawodników.

Wcześniej na przykład uzgodnienie porozumienia z Gałą, który ostatecznie trafił do Poznania, oznaczano, że zbytnio nie zabiegano o pozostanie Jamroga, a odejście Jensena sprawiło, że do zakładanego składu przestał pasować Lahti i klubowi było nawet na rękę, że zawodnik nie zamierzał realizować sierpniowych uzgodnień.

Jak Zdunek Wybrzeże Gdańsk tłumaczył odejście Adriana Gały i Timo Lahtiego?Teraz możliwa jest swoista wymiana na linii Gdańsk - Łódź. Drużyna H.Skrzydlewska Orzeł miała zostać zaprezentowana już sponsorom tego klubu. Są w niej m.in.: Lathi i Jakub Jamróg, którzy w tym roku jeździli w barwach Zdunek Wybrzeże. Natomiast w zestawieniu nie znalazł się Norbert Kościuch, który tym samym może przenieść się na ul. Zawodników.

W grze jest również Daniel Kaczmarek, ale w tym przypadku jest duża determinacja jego dotychczasowego klubu, aby do zmiany nie doszło. Zobaczymy, czy II-ligowemu Kolejarzowi Rawicz wystarczy argumentów?

Sprawdź, jakie kluby chciały u siebie Jakuba JamrogaDla Lahtiego i Jamroga to powrót do Łodzi. Fin w tym roku został wypożyczony do Gdańska właśnie z Łodzi. Natomiast Jamróg startował w barwach Orła w latach 2012-16. W tym drugim przypadku argumentem, który miał przesądzić o decyzji, była rozmowa z nowym trenerem, z którym w przeszłości Jakub już współpracował - Markiem Cieślakiem.

W nowej, łódzkiej drużynie jest również Mateusz Tonder, który był pierwszym wyborem Wybrzeża na pozycję U-24. Gdy nie udało się pozyskać tego zawodnika, zdecydowano się - jak informowaliśmy - na Duńczyka Madsa Hansena.

Dlaczego jak Hansen to i Salonen pasuje do składu Zdunek Wybrzeża GdańskObecnie realizowana koncepcja zakłada również zatrudnienie jego rodaków: Michaela Jepsena JensenaNicolai Klinda jako seniorów oraz wypożyczenie Fina Timi Salonena ze Stali Gorzów na pozycję zawodnika U-23. Podstawowym młodzieżowcem ma być Miłosz Wysocki, który zostanie pozyskany z Grudziądza.
jag.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (460)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Trans MF Landshut Devils
11 czerwca 2023, godz. 14:00
46% Trans MF Landshut Devils
0% REMIS
54% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Grzegorz Szlachcikowski 8 21 87.5%
2. Arkadiusz Kunowski 8 20 75%
3. Janusz Ciopcinski 8 20 75%
4. Mariusz Kamiński 8 19 75%
5. Henryk Kiszka 8 19 75%

Tabela

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra 7 7 0 0 366:264 15
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 5 0 2 343:307 10
3 ROW Rybnik 8 3 0 5 348:370 7
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 0 5 304:323 7
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 3 0 5 317:360 6
6 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 6 3 0 3 241:251 6
7 InvestHousePlus PSŻ Poznań 8 3 0 5 306:323 6
8 Trans MF Landshut Devils 8 3 0 5 307:325 6
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Wyniki 8 kolejki

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40 (pierwszy mecz 41:49, bonus dla Wybrzeża)
  • Enea Falubaz Zielona Góra - H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 57:33 (pierwszy mecz 55:35, bonus dla Falubazu)
  • ROW Rybnik - Trans MF Landshut Devils 51:39 (pierwszy mecz 40:50, bonus dla ROW)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 56:34 (pierwszy mecz został przełożony)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

InvestHousePlus PSŻ Poznań
94% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
5% InvestHousePlus PSŻ Poznań
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1 czerwca 2023, godz. 18:00
89% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
10% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane