stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Impreza na Orientację - Śnieżynka (2 opinie)

 • sobota, 20 grudnia 2014
 • Lokalizacja
  Bąkowo, Gmina Kolbudy

W trosce o wyśmienitą zabawę na świeżym powietrzu, równie dobrą reputację naszego klubu i takież samopoczucie własne, czy to z głębokiej potrzeby serc, czy raptem z kaprysu rozognionej fantazji, my, członkowie 46 letniego Akademickiego Klubu Kadry GDAKK, działającego w ramach Oddziału Studenckiego PTTK na Politechnice Gdańskiej, złączeni więzami wspólnoty interesów ze wszystkimi miłośnikami imprez na orientację, pragnąc zaspokoić wiecznie łaknącą gardziel popytu na tego rodzaju wydarzenia, w poczuciu odpowiedzialności przed własnym Widzi-Nam-Się, ustanawiamy niniejszym Puchar GDAKKa, jako wyjątkowy cykl odbywających się mniej lub bardziej regularnie atrakcyjnych imprez na orientację, począwszy od tej chwili, aż po kres czasów lub naszej pomysłowości, w zależności od tego, który z dwojga kresów nastąpi pierwszy.

Imprezy wchodzące w skład Pucharu GDAKK'a:

"Śnieżynka" - Prolog Pucharu (20 grudnia 2014) w okolicach Bąkowa
"Śniegołazik" (17 stycznia 2015)
"Kaszubiaczek" (28 marca 2015)
"Survivalik" (20 czerwca 2015)
"Sukkubik" (sierpień/wrzesień 2015)
"Gdaczek" (listopad 2015)

Spośród 6 InO do klasyfikacji pucharowej brane będą pod uwagę 3 najlepsze wyniki wg regulaminu Pucharu.

Każde InO rządzić się będzie swoim regulaminem, podawanym przed imprezą.

W zależności od rajdu będzie można się spotkać z różnymi trasami i koncepcjami, jednakże na każdym InO obecna będzie Trasa dla Początkujących (TP)

Szczegóły Pucharu GDAKK'a


Impreza na Orientację pt. "Śnieżynka" jako prolog Pucharu:

"Śnieżynka" jest dzienną imprezą na orientację, która odbędzie się w sobotę 20 grudnia 14 w Bąkowie (gmina Kolbudy). Impreza ta stanowić ma w założeniu prolog, czyli wprowadzenie, przedsmak i godne otwarcie całego cyklu podobnych imprez, które odbędą się w roku 2015 oraz latach następnych.

Do wyboru są 3 trasy piesze (każda może mieć w linii prostej między punktami do 10 km - szczegółowa informacja w grudniu):

1) Trasa dla początkujących (TP):

Trasa, której pokonanie wymagać będzie podstawowych umiejętności nawigacyjnych, skierowana głównie do osób o niewielkim bądź żadnym doświadczeniu w imprezach na orientację. Nie oznacza to bynajmniej, że będzie nudno. Nie będzie! Punkty kontrolne umieszczone w miejscach charakterystycznych, a czasami również łatwo dostępnych. Możliwe pojedyncze punkty stowarzyszone oraz nietrudne zadania specjalne. Dodatkowe niespodzianki niewykluczone. Mapy o kompletnej, niemodyfikowanej treści. Dopuszczalne zespoły 1-5 osobowe.

2) Trasa dla średnio zaawansowanych (TU):

Ta trasa to nie lada przeciwnik. Jest gotowa posunąć się bardzo daleko, byle tylko uprzykrzyć Ci życie. W jej arsenale znajdują się między innymi: punkty kontrolne rozstawione w trudno dostępnych miejscach, liczne a perfidne punkty stowarzyszone, nieszablonowe zadania specjalne. Mapy mogą być częściowo modyfikowane - bez ekscesów, ale warto zachować czujność. Dopuszczalne zespoły 1-2 osobowe.

3) Trasa dla zaawansowanych (TZ):

To nie będzie odprężający spacerek po lesie. Wybierając te trasę albo popełnia się gruby błąd, albo jest się doświadczonym zawodnikiem, który doskonale wie, czego po podobnej trasie należy się spodziewać. Należy się nastawić na liczne trudności z dotarciem do punktów kontrolnych, przesadną liczbę punktów stowarzyszonych, awangardowe zadania specjalne, zmodyfikowaną i niepełnej treści mapę z pogranicza kartografii i sztuki współczesnej, a w ostatecznym rozrachunku również punkty karne na mecie. Dopuszczalne tylko zespoły 1-osobowe.

Organizator imprezy:

Klub turystyki aktywnej AKK GDAKK

Strona internetowa Pucharu: InO Puchar GDAKKa
Strona internetowa Pucharu: FunPage Pucharu GDAKKa
e-mail: puchar.gdakk@gmail.com

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Obserwator

  No i gitara!!!!!

  • 3 0

 • uczestnik

  Dobrze przygotowana impreza, trasa ciekawa no i co najważniejsze pogoda dopisała :) - wszyscy zadowoleni ...
  Oby tak dalej!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07.08 g.20.30
Chrobry Głogów
08.08 g.17.00
Sokół Kleczew
08.08 g.20.00
Śląsk Wrocław
14.08 g.16.00
Unia Tarnów
14.08 g.16.00
Olimpia Grudziądz
02.08 g.18.00
Wisła Płock
31.07 g.20.30
Zagłębie Sosnowiec
24.07 g.17.30
Jagiellonia Białystok
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno