Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 0:3. Winiarski pokonał Castellaniego

dak.
31 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Gdańsk

Paweł Halaba zaliczył udany powrót po urazie kolana, przez który zabrakło go w przegranym 2:3 meczu z GKS Katowice. Przyjmujący Trefla był najskuteczniejszym graczem Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS Olsztyn, zdobywając 15 punktów. Paweł Halaba zaliczył udany powrót po urazie kolana, przez który zabrakło go w przegranym 2:3 meczu z GKS Katowice. Przyjmujący Trefla był najskuteczniejszym graczem Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS Olsztyn, zdobywając 15 punktów.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:18, 25:20). "Gdańskie Lwy" prowadziły grę niemalże przez całe spotkanie. Akademicy postawili się dopiero w trzecim secie. Tym samym, Michał Winiarski pokonał debiutującego w roli trenera olsztynian Daniela Castellaniego, który w przeszłości prowadził reprezentację Polski.

INDYKPOL: Żaliński 15, Mika 10, Mousavi 5, Woicki 0, Andringa 9, Poręba 2, Żurek (libero)

TREFL: Schott, Crer 8, Filipiak 13, Halaba 14, Grzyb 5, Janusz 4, Olenderek (libero) oraz Sasak, Janikowski, Majcherski (libero)

Piątkowy rywal Trefla Gdańsk, czyli Indykpol AZS Olsztyn, jest świeżo po zmianie na stanowisku trenera. Były selekcjoner reprezentacji Polski Daniel Castellani zastąpił Paolo Montagnaniego. Castellani w 2009 roku poprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa Europy - bez Michała Winiarskiego, który był dla niego kluczowym graczem, ale wówczas leczył kontuzję.

Plebiscyt na Najlepszego Ligowca 2019 Roku - Marcin Janusz na razie na 10. miejscu. Głosuj do 2 lutego

Do składu "gdańskich lwów" powrócił Paweł Halaba, którego zabrakło w poprzednim meczu z GKS Katowice (2:3). Przyjmujący nabawił się niegroźnego urazu kolana na rozgrzewce przed meczem z Cerrad Enea Czarni Radom (3:2).

Gdańszczanie zdobyli pierwszy punkt po akcji Marcina Janusza i Wojciecha Grzyba. Szybkim atakiem zremisował były gracz Trefla - Mateusz Mika, ale był to zarazem ostatni remis w tej partii. Chwilę później Bartosz Filipiak pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych atakujących PlusLigi. Najpierw zakończył akcję z prawego skrzydła, a następnie w pojedynkę zablokował rywala. Po nieudanej próbie Wojciecha Żalińskiego mieliśmy 7:2, a o czas poprosił Castellani.

To jednak nie pomogło, gdyż olsztynianie zostali zaskoczeni kontrą Halaby. Chwilę później przyjmujący popsuł zagrywkę. Gdańszczanie mimo to przez niemal cały otwierający set utrzymywali 4,5-punktowe prowadzenie. W jego końcówce zaprezentowali kolejny pokaz siły, gdy przy stanie 20:16 zaliczyli serię 4 "oczek". Pozwolili jednak roztrwonić prowadzenie przy trzech piłkach setowych, dlatego odsłona ta zakończyła się wynikiem 25:19.

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk. Zapowiedź

Gdańszczanie radzili sobie również w drugiej partii. Co prawda rozpoczęła się od zmarnowanej zagrywki zagrywki Seyedu Mousavi'ego, ale w kolejnych akcjach podopieczni Winiarskiego nie musieli liczyć na błędy rywali. W ataku punktami dzielili się głównie Filipiak i Halaba. To po ich akcjach Trefl objął prowadzenie 6:2, a w następnych minutach zaliczali kolejne serie.

Piorunujący atak Rubena Schotta zapewnił 20. punkt swojej drużynie. Wydawało się, że nic już nie odbierze wygranego seta gdańszczanom, gdyż mieli zaliczkę 10 "oczek". Olsztynianie w porę się obudzili i odrobili 5 punktów, ale tylko na tyle było ich stać. "Gdańskie lwy" bez większego problemu bombardowali połowę przeciwnika, a także dobrze spisywali się w bloku, w efekcie czego szybko doprowadzili do wyniku 24:18. Zespół Winiarskiego mógł dopisać sobie kolejny wygrany set po autowym serwisie gospodarzy.

Trefl Gdańsk - GKS Katowice 2:3. Relacja

Najwięcej emocji wytworzyła trzecia partia. Siatkarze z Olsztyna postanowili odwrócić losy spotkania i dobrze spisywali się za sprawą Mousaviego i Miki. Przez długi czas oglądaliśmy wyrównany bój i walkę cios za cios, ale to goście byli na minimalnym prowadzeniu. Drużyna z Gdańska wykorzystała błędy rywali dopiero w końcówce, dzięki czemu wygrała tę partię do 20. i cały mecz 3:0.

Wyjazdowe spotkanie z Inykpolem AZS Olsztyn był dla Trefla Gdańsk pierwszym z trzech z rzędu poza domem. Następnie siatkarzy czekają pojedynki 4 i 8 lutego z PGE Skrą Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglem.

14 Visła Bydgoszcz 18 2 16 21:52 11
Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Natomiast najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2020-02-04

Wyniki 17 kolejki

• Indykpol AZS Olsztyn - TREFL GDAŃSK 0:3 (25:19, 25:18, 25:20)
  • MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:18, 20:25, 18:25)
  • Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25)
  • Cuprum Lubin - GKS Katowice 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:19)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)
  • Visła Bydgoszcz - Asseco Resovia 3:2 (26:24, 18:25, 22;25, 25:19, 15:12)
dak.

Opinie (6) 3 zablokowane

• Klasa

Bardzo dobra koncentracja od początku meczu i trafne video weryfikacje trenera pozwoliły spokojnie wygrać za 3 pkt Miło było oglądać tak grający nasz zespół