Trefl wygrał z Indykpolem po tie-breaku

10 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali po tie-breaku wyjazdowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn 3:2 (25:20, 23:25, 16:25, 25:19, 15:13). Jako pierwsi w tym sezonie wygrali na tamtym parkiecie. Spotkanie dla żółto-czarnych przypominało karuzelę, bo po wygranym secie na otwarcie przegrali kolejne dwa. Ostatecznie wyszli z tarapatów obronną ręką, a o zwycięstwie zadecydowały dwie ostatnie akcja Piotra Nowakowskiego, który został MVP spotkania.

Indykpol AZS: Woicki 3, Andringa 11, Kochanowski 22, Hadrava 17, Rousseaux 2, Pliński 12, Żurek oraz Kańczok, Zniszczoł, Makowski, Zabłocki Scheerhoorn 1, Buchowski 8

TREFL: Sanders, Szalpuk 17, Nowakowski 17, Schulz 16, Mika 17, Grzyb 4, Olenderek (libero) oraz Kozłowski, Jakubiszak 2, McDonnell 4, Gunter, Ferens 1

Gdańscy siatkarze pojechali do Olsztyna z zamiarem powrotu na zwycięską ścieżkę po nieoczekiwanej porażce w Ergo Arenie przeciwko Espadonowi Szczecin. Trener Andrea Anastasi nie zmieniał nic w wejściowym składzie, a jego podopieczni rozpoczęli mecz or prowadzenia 8:4.

Po skutecznym bloku gdańszczan na Janie Hadravie o czas poprosił trener gospodarzy Roberto Santilli. Wydawało się, że olsztynianie zaczną odrabiać straty, ale chwilę później gdańszczanie zdobyli 4 punkty z rzędu m.in. po punktowej zagrywce Damiana Schulza.

Miejscowi znów poprosili o czas, ale do końca seta nie byli w stanie zbliżyć się do Trefla bardziej niż na 4 pkt. Po ataku Piotra Nowakowskiego ze środka Trefl miał piłkę setową. Olsztynianie obronili ją, ale chwilę później pierwszą partię skutecznym atakiem zakończył Mateusz Mika.

Drugi set był już dużo bardziej wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła wypracować wyższej przewagi niż różnicą 2 pkt. Wymiana cios za cios trwała całą partię. Pod jej koniec to Trefl gonił wynik i gry po ataku z krótkiej na 23:23 odpowiedział Nowakowski, chwilę później w kontrze zablokowany został Artur Szalpuk. Trener Anastasi poprosił o czas, ale w kolejnej akcji skutecznym blokiem popisali się akademicy i wykorzystali pierwszą piłkę setową doprowadzając do remisu w spotkaniu.

To dodało gospodarzom wiatru w żagle. Grali lepiej w przyjęciu, a do tego straszyli asami serwisowymi (8 do 2 po trzecim secie). Po punktowej zagrywce Hadravy prowadzili w trzeciej partii 6:3 i z czasem zaczęli powiększać przewagę. Po zepsutym serwisie Wojciecha Grzyba i bloku na Nowakowskim było już 17:11 dla Indykpolu. Gdańszczanie wzięli czas, ale po nim stracili 2 kolejne punkty. Akademicy nie zmarnowali 8 punktów przewagi i tak jak partię wcześniej, zamknęli ją przy pierwszej możliwej okazji, gdy setbola wywalczył, a następnie punktową zagrywką wykorzystał Jakub Kochanowski.

Trenerowi Anastasiemu udało się potrząsnąć żółto-czarnymi, bo Trefl zaczął czwartego seta od mocnego wejścia. As serwisowy Miki, blok na Adriana Buchowskim, a potem atak Nowakowskiego z przechodzącej piłki i było 3:0. Czas wzięli gospodarze i zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do remisu 4:4, ale po atakach Schulza i Szalpuka opanowali sytuację.

W pewnym momencie goście prowadzili już 18:13 i nie wypuścili z rąk szansy na doprowadzenie do tie-breaka. W końcówce seta ataki Miki i Schulza zapewniły wygraną. Ostatnie akcje należały do tego pierwszego. Mika najpierw blokiem wywalczył piłkę setową, chwilę później zmarnował ją niecelnym atakiem, by wreszcie skutecznie zakończyć partię obijając potrójny blok.

W tie-breaku lepiej zaczęli podopieczni Anastasiego. Po kontrze Szalpuka było 6:3 dla Trefla i olsztynianie poprosili o czas i z problemami, ale doprowadzili do remisu 13:13. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Nowakowski. MVP spotkanie najpierw skutecznie zaatakował przez środek, a przy piłce meczowej zablokował Buchowskiego.

16 BBTS Bielsko-Biała 9 0 9 5:27 0
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-11-15

Wyniki 9 kolejki

• Indykpol AZS Olsztyn - TREFL GDAŃSK 2:3 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Onico Warszawa 3:0 (26:24, 25:22, 28:26)
  • Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:12, 25:20, 23:25, 15:25, 10:15)
  • MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (37:35, 25:19, 21:25, 25:17)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
  • Espadon Szczecin - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
  • GKS Katowice - Zaksa Kędzierzyn-Koźle (przełożony na 21.11)
  • Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel (przełożony na 29.11)
  • Zaległy mecz 2. kolejki:
  • PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 29:27, 25:21)
  • Zaległy mecz 4. kolejki:
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25 25:19, 20:25, 25:17, 15:9)

Opinie (8)

• Zrzutka (1)

To teraz zrzutka na premie

• 5 8

• Po takim meczu i to na wyjeździe zasłużyli!!

• 5 2

• No i super!!

Brawo i gratulacje.

• 20 1

• Brawo, gratulacje!

• 19 1

• Gratulacje, szkoda tych przegranych meczy w Gdańsku, ale taki jest sport. Jeszcze raz gratulacje !