- 1 Arka zapisała się w historii (41 opinii)
- 2 Bardzo ważna wygrana koszykarzy Arki (6 opinii)
- 3 Podrażniony piłkarz Lechii (18 opinii)
- 4 Szkółka żużla ma być najlepsza w kraju (26 opinii)
- 5 Lechia straciła sponsora premium (122 opinie)
- 6 Lodowisko w miejscu oczka wodnego (32 opinie)
Nowe technologie nie tylko dla nerdów
Już w czwartek, 6 października, po raz 16. rusza Infoshare - największa konferencja technologiczna w CEE. To dwudniowe wydarzenie co roku gromadzi w Gdańsku ok. 6 tys. osób. Jakie tematy będą dominowały w tym roku? Web3, metaverse w biznesie, Tech4Good oraz ukraiński ekosystem startupów i IT w obliczu wojny.
Tradycyjnie już spotkanie odbędzie się w gdańskim Amberexpo, w tym roku od 6 do 7 października. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich startupy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. To solidna dawka wiedzy i biznesu - kilkuset czołowych prelegentów z całego świata, blisko 200 wystąpień i warsztatów, kilka scen tematycznych każdego roku. Infoshare to także wiele imprez towarzyszących, będących okazją do nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń biznesowych. Więcej informacji na stronie www.infoshare.pl.
Tegoroczna edycja to aż 6 scen, na których specjaliści z Polski i zagranicy omawiać będą zagadnienia dotyczące najnowszych rozwiązań w biznesie, Web3, Tech4Good, a także trendów programistycznych i marketingowych.

Kogo będzie można posłuchać? QuHarrison Terry przybliży słuchaczom przemianę metaversu z fikcji literackiej w rzeczywistość, a Wiktoria Wójcik (inStreamly) opowie o tym, dlaczego metaverse jest bliżej, niż myślimy, i dlaczego ta cyfrowa transformacja dotyczy nas wszystkich. Mike Butcher (TechCrunch) razem ze słuchaczami rozważy przyszłość poniekąd już istniejących metaversów i to, czy powstanie oprogramowanie, które pozwoli nam do nich wejść.
Magdalena Marzec z Too Good To Go opowie z kolei o zrównoważonym skalowaniu biznesu, a Michał "Misza" Piosik z AC/VC Foodtech Impact Fund wyjaśni, dlaczego warto inwestować w startupy pozytywnego wpływu. Szymon Sypniewicz z RAMP, na bazie doświadczenia pracy z ponad 500 projektami Web3, podzieli się z uczestnikami swoimi przemyśleniami i przewidywaniami w tym obszarze.

Jak co roku imprezie towarzyszy konkurs Startup Contest. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 4 tys. startupów z całego świata. Jakie pomysły zyskiwały uznanie jury?
W 2016 r. wygrała polska firma Nexbio, która zajmuje się analizą kwasów nukleinowych (DNA, RNA) dla odbiorców indywidualnych, ośrodków naukowych i firm biotechnologicznych. Innowacyjne technologie NEXBIO wspierają m.in. rolnictwo w integrowanej ochronie roślin, przez analizę patogenów roślin. W 2017 r. FindAir również z Polski. Firma oferuje inteligentne inhalatory i rozwiązania do monitorowania pacjentów. Dziś z rozwiązań tej firmy korzysta ponad 10 tys. osób na całym świecie.
W 2019 r. wygrała firma Prometheus. Jej flagowym produktem jest EMATIK - "druga skóra" do leczenia trudno gojących się ran, stosowana w weterynarii. Aktualnie firma działa głównie we Włoszech, ale planuje kolejną rundę inwestycji do końca tego roku w celu wejścia na kolejne rynki. W 2020 r. wygrał brytyjski startup iLoF, który wymyślił opartą na chmurze bibliotekę biomarkerów chorobowych i profili biologicznych. Obecnie ich badania koncentrują się na wczesnym wykrywaniu objawów choroby Alzhaimera.
Ubiegłoroczny konkurs wygrał francuski startup BeFC, który opracował technologię umożliwiającą wytwarzanie energii elektrycznej z papieru i wody. Startup mocno się rozwija i po wygranej na Infoshare 2021 zdobył kolejne uznania, m.in. w programie French Tech Green 20 czy Circular Challenge 2022.
Wydarzenia
Miejsca
Zobacz także
Opinie wybrane
-
2022-09-29 17:38
w dobry slownik.pl znalazłem, ale jeśli jest coś nie tak to poprawcie (3)
nerd to osoba obsesyjnie zainteresowana swoją pasją (zwykle jakoś związaną z informatyką, komputerami, grami itp.), inteligentna, ale uciekająca w nią z realnego życia, nieprzystosowana do życia w grupie rówieśniczej i odrzucana przez nią, niemająca życia towarzyskiego, zwykle nieco zaniedbana; słowo potoczne, raczej pogardliwe
- 7 2
-
2022-09-29 22:47
Zgadza się. Tak samo zgadza się z artykułem.
Wszystko jest takie jak być powinno i nic nie powinno być inne ;)
- 2 0
-
2022-09-30 19:14
Ang. kujon
To też po prostu 'kujon' z angielskiego; może być używane żartobliwie na opisanie siebie samego.
- 0 0
-
2022-10-01 11:12
bardzo pogardliwe
bo wzbudza zawiść za zarobki po skończeniu szkoły rzędu 16 tys. zł netto na start.
- 0 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.