Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk mistrzem Polski juniorek w unihokeju

Rafał Sumowski
2 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Mistrzowski zespół juniorek Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk.

Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk zdobyły w Nowym Targu tytuł mistrzyń Polski juniorek. W finale odwróciły losy rywalizacji i pokonały Jedynkę Trzebiatów po dogrywce, choć przegrywały już 0:2. 13 kwietnia w Zielonce do walki o czwarty z rzędu tytuł mistrzowski staną seniorki gdańskiego klubu.

Skład Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk:
Katarzyna Pawłowska, Patrycja Bernacka, Martyna Sumisławska, Patrycja Ryszewska, Dominika Poręba, Agata Poręba, Maria Szymańska, Karolina Dokowicz, Martyna Grądzka, Paulina Madej, Małgorzata Jasińska, Weronika Kozłowska, Daria Krason, Alicja Zielonka, Sara Bejm, Wiktoria Targońska, Jagoda Budzisz, Zuzanna Kiełbicka, Kamila Tamborek. Trener: Anna Raczkowska

Udział w finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorek wzięły udział cztery najlepsze zespoły wyłonione z rozgrywek ligowych i turniejów półfinałowych. Faworytem do złota wydawała się Jedynka Trzebiatów wzmocniona przed sezonem ośmioma zawodniczkami z innych klubów.

W półfinale gdańszczanki pokonały Dzikie Gęsi Zielonka 5:3 (1:2 , 0:0, 4:1) po bramkach Agaty Poręby, Katarzyny Pawłowskiej i trzech trafieniach Wiktorii Targońskiej. W meczu o złoto podopieczne Anny Raczkowskiej spotkały się z Jedynką, a pojedynek miał dramatyczny przebieg.

Po pierwszej tercji Olimpia przegrywała już 0:2 i wydawało się, że szanse na tytuł uciekają gdańszczanką na dobre. Bramkę kontaktową zdobyła jednak Daria Krason.

- Po dwóch tercjach przegrywaliśmy 1:2, ale trzecia odsłona to popis naszych dziewczyn wspieranych przez liczną grupę kibiców. Trzecia odsłona to popis gry naszej drużyny wspieranej przez liczną grupę kibiców w Gdańska - mówi trener Piotr Ludwichowski ze sztabu Olimpii..

Marta Sumisławska doprowadziła do remisu, a następnie Zuzanna Kiełbicka dała gdańszczankom prowadzenie. Jedynka po trzech straconych bramkach z rzędu nie poddała się i jeszcze przed końcem trzeciej tercji doprowadziła do wyrównania.

O mistrzowskim tytule musiała przesądzić dogrywka. W niej złotą bramkę na wagę mistrzostwa Polski zdobyła Maria Szymańska. De zespołu gwiazd turnieju wybrane zostały natomiast: Targońska, Krason i Patrycja Bernacka.

Przypomnijmy, że o mistrzostwo Polski 13 kwietnia powalczy także zespół seniorek. W wielkim finale Zielonce osowianki powalczą o swój dziewiąty a czwarty z kolei złoty medal. Ich rywalkami będą zawodniczki Podhala Nowy Targ.