Wiadomości

Isostar Cup zakończony.

Dopiero ostatni turniej piłki plażowej z cyklu Isostar Cup organizowanego przez MOSiR Sopot i "Głos Wybrzeża", zadecydował o końcowej klasyfikacji. Pierwsze miejsce przypadło duetowi Andrzej Masiak-Wiktor Chełmiński z Gdańska. W ostatnim turnieju triumfowali Sebastian Winiarski i Krzysztof Dusowski ze Starogardu Gdańskiego, którzy po bardzo dramatycznym meczu pokonali zwycięzców całego cyklu.

W zawodach wystąpiły 22 pary, podzielone na 7 grup. I właśnie na tym etapie rozgrywek zapadły decdydujące rozstrzygnięcia. Przed rozpoczęciem gier o końcowe zwycięstwo walczyło trzech zawodników z Gdańska: Andrzej Masiak, Wiktor Chełmiński i Paweł Kolan. Dwaj pierwsi, grający przez cały cykl w parze, bez problemu awansowali do ćwierćfinału. Gdy Paweł Kolan, grający z Radosławem Pacyńskim, przegrali 16:21 z duetem gdańsko-gdyńskim Daniel Apanowicz-Rafał Redzimski, wiadomo było, że losy Isostar Cup są rozstrzygnięte.

Niespodzianką była także porażka plasującego się w czołówce klasyfikacji gdańszczanina Jana Ciszewskiego, który nie zdołał wyjść z grupy, co skończyło się stratą czwartej lokaty. Po zakończeniu gier grupowych rywalizacja toczyła się systemem pucharowym. Pewnie awansowali Masiak i Chełmiński, którzy zwycięstwem w ostatnich zawodach chcieli postawić kropkę nad "i", oraz para ze Starogardu Gdańskiego - Sebastian Winiarski i Krzysztof Dusowski, której sukces dawał awans na czwarte miejsce. Oba duety, gdański i starogardzki, pewnie przeszły cały turniej i spotkały się w grze finałowej. To spotkanie było znakomitym ukoronowaniem całego cyklu. Stało na wysokim poziomie i dostarczyło widzom wiele emocji. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli starogardzianie, którzy wygrali 25:23 wykorzystując dopiero trzeciego meczbola. Ich rywale także mieli piłkę meczową.

Zwycięzcy całego cyklu byli z pewnością najrówniej grającą parą. Wystartowali w siedmiu turniejach, zawsze razem. W każdym ze startów dochodzili do wielkiego finału. W trzech wypadkach schodzili z placu gry jako zwycięzcy, a czterokrotnie musieli uznać wyższość rywali.

Klasyfikacja końcowa Isostar Cup:
1. Andrzej Masiak i Wiktor Chełmiński po 42,
3. Paweł Kolan 37,
4. Sebastian Winiarski i Krzysztof Dusowski po 29,
6. Jan Ciszewski 29,
7. Adam Sykut 22,
8. Wojciech Fabiańczyk 21,
9. Zbigniew Ciszewski 19,
10. Stanisław Bojewski i Marek Patoła po 17.

Imprezę wsparły firmy: Timex, Eden, Velux, McDonald's.

Tomasz ŁunkiewiczOpinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane