Wiadomości

stat

Pierwsza porażka gdańskiego boksera. Izu Ugonoh znokautowany w debiucie w USA

Na 17 zatrzymała się seria pojedynków bez porażki w zawodowym ringu Izu Ugonoha.
Na 17 zatrzymała się seria pojedynków bez porażki w zawodowym ringu Izu Ugonoha. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Świetną walkę, ale niestety zakończoną porażką, stoczył w debiucie na ringu w Stanach Zjednoczonych Izuagbe Ugonoh. Choć miał rywala na deskach w czwartej rundzie, to w piątej sam wylądował na nich dwukrotnie i przegrał przed czasem z Amerykaninem Dominikiem Breazealem. To pierwszy rywal, który pokonał gdańskiego pięściarza w zawodowych walkach kategorii ciężkiej.Pojedynek odbył się podczas gali Premier Boxing Champions w Birmingham, w stanie Alabama. Dla Izu Ugonoha było to pierwsze starcie w USA, po tym, jak z Polski wyjechał do Nowej Zelandii, gdzie swój rekord walk bez porażki wyśrubował do 17.

W LIPCU ZESZŁEGO ROKU UGONOH WRÓCIŁ NA RING PO PÓŁROCZNEJ PRZERWIE I ODNIÓSŁ 16. ZAWODOWE ZWYCIĘSTWO

Mierzący 191 cm gdański bokser ustępował warunkami fizycznymi Dominikowi Breazealeowi. Polak mierzy 10 cm mniej. Początkowo starał się wykorzystać swoją szybkość i zwinność, co przeciwko nieco ociężałemu rywalowi przynosiło skutek. Przynajmniej przez dwie pierwsze rundy. W nich Ugonoh przeważał i mógł być optymistą co do kolejnych części walki.

Niestety, w trzeciej odsłonie pojedynku role się odwróciły. Prawy prosty Breazeale'a dotarł do głowy Izu i powalił go na deski. Polak zdołał się podnieść i wznowić walkę po 8 sekundach. Mało tego, ruszył na Amerykanina stawiając go w pozycji mocno defensywnej.

Ugonoch kontynuował dobry boks także w czwartej rundzie. Tym razem to jego prawy sierpowy okazał się tak skuteczny, że Breazeale upadł w ringu i był liczony. Zdołał się jednak podnieść, a pięściarska woja trwała dalej.

OSTATNIA WALKA IZU W POLSCE ODBYŁA SIĘ W GDAŃSKU

Decydująca okazała się piąta runda. Ugonoh ponownie został mocno trafiony serią ciosów i musiał na chwilę podeprzeć się o deski.To sprawiło, że po raz drugi był liczony. Podniósł się, ale rywal postanowił pójść za ciosem. Rzucił się na chwiejącego się na nogach Izu i trafił tak, że ten wyleciał za liny. Choć Polak chciał się jeszcze wrócić na ring, to sędzia nie pozwolił na wznowienie walki.

W pojedynku wieczoru, w którym pierwotnie z Deontay'em Wilderem miał walczyć Andrzej Wawrzyk, ten pierwszy znokautował w piątej rundzie jego zastępcę, Geralda Washingtona i obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej.

Opinie (48) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane