Lechia objęła prowadzenie w ekstraklasie

21 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Aleksandar Kovacević (w środku) wrócił do pierwszego składu Lechii i od razu dał jej gola na wagę zwycięstwa. Z wygranej w ekstraklasowym debiucie cieszył się natomiast Damian Podleśny (nr 77). Aleksandar Kovacević (w środku) wrócił do pierwszego składu Lechii i od razu dał jej gola na wagę zwycięstwa. Z wygranej w ekstraklasowym debiucie cieszył się natomiast Damian Podleśny (nr 77).

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0 (0:0) i została nowym liderem ekstraklasy. Nie brakowało nerwów, bo arbiter pokazał aż siedem żółtych kartek, wszystkie po przerwie. Biało-zieloni oddali zaledwie jeden celny strzał i to on przesądził o sukcesie. Potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Aleksandar Kovacević, który mógł zagrać tylko dlatego, że kontuzji uległ Vanja Milinković-Savić. Przypomnijmy bowiem, że równocześnie na boisku może przebywać dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej, a ten limit wypełnia także Milos Krasić.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

JAGIELLONIA JAGIELLONIA
Kelemen - Burliga, Wasiluk, Szymonowicz, Tomasik - Grzyb, Romanczuk - Frankowski, Wassiljew, Chomczenowski - Cernych
Sędziowie: Kwiatkowski (Warszawa) oraz Lisowski, Wójcik
Widzów: 17100
Podleśny - Janicki, Wawrzyniak, Maloca - Stolarski, Kovacević, Chrapek, Wolski, F.Paixao - Krasić, Kuświk
  • 73' 8 Chomczenowski Zmiany 21 Szymański
  • 73' 8 Burliga Zmiany 18 Górski
  • 83' 22 Grzyb Zmiany 11 Mackiewicz
Zmiany Zmiany
  • 71' 27 Wolski Zmiany 23 Wojtkowiak
  • 74' 11 Kuświk Zmiany 19 M.Paixao
  • 79' 41 Stolarski Zmiany 13 Pawłowski
Bramki Bramki
  • 63' 4 Kovacević
  • 49' 77 Tomasik
  • 57' 10 Cernych
  • 89' 11 Mackiewicz
Kartki Kartki
  • 49' 2 Janicki
  • 52' 41 Stolarski
  • 53' 4 Kovacević
  • 68' 22 Maloca

W Lechii zadebiutuje dziś Podleśny (LECHIA). Bramkarz w klubie jest od 2014 roku z przerwami na wypożyczenia do Chojniczanki, ale jeszcze nigdy nie dostał szansy gry w ekstraklasie. W porównaniu z poprzednim meczem zmienił się nie tylko bramkarz. Kontuzjowanego Peszko zastąpił Stolarski (LECHIA), z jedenastki ubył M.Paixao, zaś po raz pierwszy w wyjściowym składzie znalazł się w tym sezonie Kovacević (LECHIA), który nie mógł grać, gdy na boisku byli Krasić (LECHIA) i Milnković-Savić. Ma to związek z tym, że naraz można wystawić tylko dwóch graczy spoza Unii Europejskiej.

Ławka Jagielloni: : 96 Węglarz - 2 Sołowiej, 3 Straus, 11 Mackiewicz, 13 Mystkowski, 18 Górski, 21 Szymański

Ławka Lechii: 1 Budziłek - 13 Pawłowski, 14 Wiśniewski, 17 Haraslin, 19 M.Paixao, 23 Wojtkowiak, 35 Gerson

Budziłek, Wiśniewski i Haraslin znaleźli się w meczowej kadrze po raz pierwszy w sezonie
1'
Początek spotkania. Od środka zaczęli piłkarze Lechii.
2'
Cernych (JAGIELLONIA) wrzuca piłkę w pole karne Lechii, ale akcję skasował Janicki (LECHIA). Rzut rożny dla gospodarzy
2'
Groźna wrzutka Wassiljewa (JAGIELLONIA), ale nie dał rady sięgnąć piłki Burliga (JAGIELLONIA)
3'
Niezły, ale za mocny przerzut Janickiego (LECHIA) i do piłki nie zdążył F.Paixao
6'
F.Paixao (LECHIA) wyłuskał piłkę na połowie przeciwnika, ale szybko ją stracił
7'
Chomczenowski (JAGIELLONIA) próbował uderzać przedłużoną piłkę po wyrzucie z autu, ale przypilnował go Stolarski (LECHIA)
9'
Nieudana próba strzału Frankowskiego (JAGIELLONIA), który jest wychowankiem Lechii.
11'
Stolarski (LECHIA) faulował Tomasika (JAGIELLONIA)
11'
Frankowski (JAGIELLONIA) uderzał z dystansu, ale jego strzał został zablokowany
12'
Wawrzyniak (LECHIA) zatrzymał Wassiljewa (JAGIELLONIA)
13'
Janicki (LECHIA) chciał zainicjować akcję dynamicznym podaniem prostopadle w pole karne, ale nie zrozumiał się z kolegami
15'
Osamotniony Kuświk (LECHIA) musiał wycofać piłkę
16'
Daleki wyrzut Tomasika (JAGIELLONIA) z autu w pole karne. Do przedłużonej piłki próbował dopaść Szymonowicz (JAGIELLONIA), ale zatrzymał go F.Paixao (LECHIA). Mogło być groźnie
19'
Wygrał indywidualny pojedynek Krasić (LECHIA) i ruszył do przodu, ale po chwili stracił piłkę
22'
Czujnie akcję Jagielloni przerwał Maloca (LECHIA). Wszedł zdecydowanie wślizgiem w Frankowskiego, ale atak był czysty
23'
Stracił piłkę Krasić (LECHIA)
25'
Dobrze rozegrany rzut rożny zakończony groźnym uderzeniem Frankowskiego (JAGIELLONIA), który miał przed sobą czyste pole. Piłka przeleciała jednak nieznacznie nad poprzeczką
26'
Podanie Frankowskiego (JAGIELLONIA) i strzał Romańczuka. Na szczęście prosto w ręce Podleśnego (LECHIA)
29'
Stolarski (LECHIA) zszedł do środka i uderzył zewnętrzną częścią stopy, ale piłka odbiła się od rywala
32'
Wasiluk (JAGIELLONIA) zablokował strzał Wolskiego (LECHIA) zza pola karnego
34'
Bardzo zły strzał z dystansu Frankowskiego (JAGIELLONIA) po rzucie rożnym. Widać jednak, że Jagiellonia mocno liczy na stałe fragmenty gry
35'
Chaotyczne ataki Lechii, która ma wyraźny problem ze stworzeniem sobie sytuacji
36'
Stolarski (LECHIA) faulował Tomasika (JAGIELLONIA). Rzut wolny dla Jagielloni na 34 metrze
37'
Potężne uderzenie Wassiljewa (JAGIELLONIA). Palcami lecącą na poprzeczkę piłkę musnął dobrze ustawiony Podleśny (LECHIA)
37'
Podleśny (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
39'
Znakomite przyspieszenie Krasicia (LECHIA), który zabrał się z piłką środkiem boiska i podał do Kuświka (LECHIA). Niestety, zabrakło dokładności.
43'
Dalekie podanie do Cernycha (JAGIELLONIA), który urwał się Malocy (LECHIA). Znakomicie zachował się jednak Janicki (LECHIA), który zaasekurował kolegę. Rzut rożny dla Jagielloni
44'
Niecelnie główkował Burliga (JAGIELLONIA)
45'
Wasiluk (JAGIELLONIA) faulował Wolskiego (LECHIA)
45+1
Dośrodkowanie Wolskiego (LECHIA) na wślizgu próbował zamknąć Chrapek (LECHIA), ale nieskutecznie
45+1
Koniec I połowy. Jagiellonia - Lechia 0:0. Taki wynik sprawia, że w tej chwili. Jagiellonia pozostaje na 3. miejscu w tabeli ekstraklasy, a Lechia jest na 4. pozycji. Pozycję wicelidera za Zagłębiem Lubin zachowuje natomiast Arka Gdynia. W Białymstoku oglądamy wyrównane spotkanie, choć ze wskazaniem na gospodarzy, którzy więcej są przy piłce i oddali dwa celne strzały. Gdańszczanie jeszcze nie zdołali zagrozić bramkarzowi gospodarzy.
46'
Rozpoczęła się II połowa
46'
Dość przypadkowo w sytuacji sam na sam znalazł się Cernych (JAGIELLONIA). Kąt skrócił mu Podleśny (LECHIA), a napastnik Jagielonni przestrzelił praktycznie w stuprocentowej sytuacji
47'
Szybka akcja Jagiellonii po przegranej walce Chrapka z Wassiljewem (JAGIELLONIA). Źle odegrał jednak Frankowski (JAGIELLONIA) i piłkę złapał Podleśny (LECHIA)
48'
Przepychanka obu drużyn przy linii bocznej zainicjowana przez Tomasika (JAGIELLONIA) i Janickiego (LECHIA). Zawodnik Lechii pchnął rywala po tym, gdy ten ostro potraktował Stolarskiego
49'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA).
49'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (JAGIELLONIA).
51'
Kierownik Jagiellonii Arkadiusz Szczęsny został odesłany na trybuny za udział w przepychance
51'
Widać, że stawką tego meczu jest pozycja lidera ekstraklasy. Choć nie oglądamy wielkich piłkarskich popisów, ambicji nie można odmówić żadnej z drużyn
52'
Żółtą kartką za faul na Chomczenowskim został ukarany Stolarski (LECHIA). Zupełnie niepotrzebne przewinienie Pawła
53'
Żółtą kartką został ukarany Kovacević (LECHIA), który ostro faulował Wassiljewa.
53'
Nie minęło jeszcze 10 minut drugiej połowy, a sędzia pokazał już cztery żółte kartki, w tym trzy dla Lechii
55'
Wolski (LECHIA) próbował rozegrać piłkę z Kuświkiem (LECHIA) pod polem karnym gospodarzy, ale dał się powstrzymać rywalom
56'
Złe odegranie Stolarskiego (LECHIA) do Wolskiego (LECHIA) w pole karne
57'
Żółtą kartką został ukarany Cernych (JAGIELLONIA) za uderzenie ręką Janickiego
59'
Za mocne podanie Krasicia (LECHIA) w pole karne do Wolskiego (LECHIA)
60'
Zagranie ręką Stolarskiego (LECHIA)
61'
Waleczny Kovacević (LECHIA) uporał się z trzema rywalami
62'
Stolarski (LECHIA) pognał z piłką do przodu zamiast rozegrać ją z Wolskim (LECHIA) i zmarnował sytuację
63'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kovacević. Potężna bomba Serba zza pola karnego. Zupełnie zaskoczył rywali, gdy zdecydował się na strzał chwilę po przyjęciu piłki. Posłał odchodzącą futbolówkę przy samym słupku. Genialny powrót do pierwszego składu. Pomocnik zdobył gola w momencie, w którym nic na to nie wskazywało. To był pierwszy celny strzał gości w tym meczu. Na chwilę obecną Lechia jest liderem ekstraklasy. 3. miejsce zajmuje Arka Gdynia
64'
Piłka w bramce Lechii, ale Cernych (JAGIELLONIA) był na spalonym
66'
Stracony gol rozjuszył gospodarzy, którzy podkręcili tempo gry
68'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA).
69'
Główkował Cernych (JAGIELLONIA), ale w poprzeczkę! Dobitka Wasiluka (JAGIELLONIA) niecelna!
71'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Wojtkowiak.
72'
Lechia przeszłą na grę czterema obrońcami
73'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chomczenowski, w jego miejsce wchodzi Szymański.
73'
74'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi M.Paixao.
76'
Wawrzyniak (LECHIA) faulował Frankowskiego (JAGIELLONIA)
78'
Rzut wolny na 17 metrze
78'
Race zapłonęły na sektorze dopingującym Jagiellonii
78'
Wassiljew (JAGIELLONIA) i Wasiluk (JAGIELLONIA) próbowali uderzać razem. Ostatecznie uderzał ten pierwszy, ale nad bramką
79'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolarski, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
82'
Instynktownie z Malocą (LECHIA) na plecach uderzał Górski (JAGIELLONIA), ale daleko obok słupka
83'
JAGIELLONIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Grzyb, w jego miejsce wchodzi Mackiewicz.
84'
Wawrzyniak (LECHIA) powstrzymał Frankowskiego (JAGIELLONIA) w polu karnym
85'
Wojtkowiak (LECHIA) faulował Mackiewicza (JAGIELLONIA). Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego z lewej strony boiska
86'
Mackiewicz (JAGIELLONIA) uderza nad poprzeczką bramki Podleśnego (LECHIA)
88'
Uderzenie Wassiljewa (JAGIELLONIA) broni Podleśny (LECHIA)!
88'
Rzut rożny i niecelny strzał głową Romańczuka
89'
Żółtą kartką został ukarany Mackiewicz (JAGIELLONIA) za faul na wchodzącym w pole karne Pawłowskim
90'
Kovacević (LECHIA) uderza z rzutu wolnego nad bramką
90+1
Kolejny zryw Lechii zainicjowany przez Krasicia (LECHIA), który podał do F.Paixao (LECHIA), ale Portugalczyk źle dośrodkował w pole karne
90+2
Chrapek (LECHIA) podawał w pole karne do Krasicia (LECHIA), ale za mocno
90+3
Wrzutka Szymańskiego (JAGIELLONIA) w pole karne, ale obrońcy Lechii wybijają piłkę
90+3
Koniec meczu. Lechia pokonała Jagiellonię 1:0 (0:0) i awansowała na pozycję lidera ekstraklasy. Wyrównane i ostre spotkanie, w którym sędzia pokazał aż siedem żółtych kartek - wszystkie po przerwie. Gdańszczanie w całym meczu oddali zaledwie jeden cenny strzał, ale za to taki, który można wielokrotnie z przyjemnością oglądać na powtórkach. "Bombę" na wag triumfu zza pola karnego posłał Kovacević (LECHIA), który po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w wyjściowym składzie.

Wyniki 6 kolejki

• Legia Warszawa - ARKA GDYNIA 1:3 (0:2)
  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 0:1 (0:0)
  • Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0:0
  • Śląsk Wrocław - Wisła Płock 0:0
  • Cracovia - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 0:0
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Opinie (397) ponad 20 zablokowanych

• Brawo Trójmiasto brawo Lechia, brawo Arka, Trójmiasto rządzi w Polsce (19)

Podium należy do Trójmiasta i tak ma pozostać

• 606 10

• (3)

Kluczowy był doping, widać, że przyszła zgoda z Pelikanem Łowicz dała pozytywny impuls drużynie. Oby tak dalej.

• 27 47

• Jak masz pisać bzdury to w ogóle nie pisz trollu albo raczej pelikanie (2)

• 59 7

• i po co go atakujesz ? lepiej sie za lekcje zabierz :* (1)