JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 1:2. Unia Oświęcim rywalem w play-off

mip.
14 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Ladislav Havlik zdobył zwycięską bramkę w wyjazdowym starciu z JKH GKS Jastrzębie. Ladislav Havlik zdobył zwycięską bramkę w wyjazdowym starciu z JKH GKS Jastrzębie.

Lotos PKH Gdańsk wygrał na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) w meczu 48. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tym samym nasi hokeiści sami wybrali sobie rywala w play-off. Pokonana drużyna straciła bowiem szanse na 2. miejsce w sezonie zasadniczym. Tym samym w ćwierćfinale rywalem podopiecznych Marka Ziętary będzie Re-Plast Unia Oświęcim. Nim dojdzie do tej rywalizacji, w niedzielę, 16 lutego o godzinie 17 w hali "Olivia" mecz z Podhalem Nowy Targ.

1:0 Radosław Sawicki as. Maciej Urbanowicz - Maris Jass 19:53
1:1 Władisław Jełakow as. Krystian Mocarski - Aleksander Gołowin 42:20
1:2 Ladislav Havlik as. Roman Rac - Josef Vitek 5 na 4 52:35

JKH GKS: Raszka; Jass, Górny - Urbanowicz, Wałęga, Paś; Jabornik, Kostek - Kasperlik, Rohtla, Iossafov; Auvinen, Gimiński - R. Nalewajka, Jarosz, Sawicki; Matusik - Virtanen, Ł. Nalewajka, Kulas, Wróbel

LOTOS Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Rac, Marzec; Pichnarcik, Szurowski - Smal, Mocarski, Popow

Piątkowy mecz był pierwszym po przerwie reprezentacyjnej. Przypomnijmy, że biało-czerwoni w kazachskim Nur-Sułtanie wywalczyli awans do ostatniej fazy eliminacji do zimowych igrzysk olimpijskich 2022 Pekin. Jednocześnie spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju było przedostatnim meczem rundy zasadniczej.

Polacy wciąż w grze o igrzyska Pekin 2022. Wygrali w Kazachstanie

Pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy trzykrotnie zatrudnili Tomasa Fucika. Ten jednak od samego początku był skoncentrowany. Biało-niebiescy przetrwali także okres gry w liczebnym osłabieniu, kiedy to na ławce kar przebywał Oskar Lehmann. Czas w pierwszej tercji upływał szybko, ale brakowało dogodnych okazji.

Wynik po stronie Lotosu powinien był otworzyć Ladislav Havlik, ale Czech spudłował z najbliższej odległości, dobijając uderzenie Jana Stebera. Niewykorzystana sytuacja się zemściła i na 7 sekund przed końcem premierowej tercji Fucika pokonał Radosław Sawicki.

Z kim hokeiści zagrają w play-off?

Druga tercja zamieniła się w festiwal wykluczeń. Podopieczni Marka Ziętary otrzymali aż 12 minut kar! Dwukrotnie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu, ale jastrzębianie nie błyszczeli w tym elemencie gry i przyjezdni przetrwali to bez szwanku. Błędy gospodarzy doprowadziły do tego, że okazje sam na sam z Ondrejem Raszką mieli Josef VitekSzymon Marzec, ale reprezentacyjny bramkarz wyszedł z tych opresji obronną ręką. Doskonała postawa Fucika w gdańskiej bramce sprawiała, że po dwóch tercjach wynik wciąż był sprawą otwartą.

Wyrównanie nadeszło na początku decydującej odsłony. Już trzy minuty po przerwie Raszkę pokonał Władisław Jełakow. Rosjanin wykorzystał przypadkowe odbicie krążka od łyżwy Krystiana Mocarskiego i umieścił go w siatce. Gdańszczanie nabrali wiatru w żagle i szukali drugiego trafienia. Pomagały im w tym błędy i kary, które łapali miejscowi.

Podopieczni trenera Ziętary prowadzenie objęli grając w przewadze. Ladislav Havlik strzałem spod niebieskiej zaskoczył zasłoniętego Raszkę. Rozwścieczeni gospodarze rzucili się do ataku, spychając przyjezdnych do defensywy, wszak potrzebowali oni punktów, aby mieć pewność, że zajmą trzecią lokatę. Gdańscy hokeiści przetrwali jednak do ostatniej syreny i po raz drugi w tym sezonie wygrali na jastrzębskim lodowisku.

Już w piątek 21 lutego w Polskiej Hokej Lidze rozpocznie się faza play-off. Po piątkowej serii spotkań wiadomo już, że rywalem Lotosu będzie Re-Plast Unia Oświęcim. Rywalizacja toczona będzie do czterech zwycięstw, a pierwsze dwa mecze zaplanowane są w Oświęcimiu.

11 Naprzód Janów 46 1 0 0 45 49:358 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-02-16

Wyniki 48 kolejki

• JKH GKS Jastrzębie - LOTOS PKH GDAŃSK 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
  • GKS Tychy - Energa Toruń 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
  • Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
  • Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 0:5 (walkower, Naprzód został zawieszony w prawach członka Polskiej Hokej Ligi)
mip.

Opinie (48) 5 zablokowanych

• No i ok (1)

Budujemy morale i pewność siebie przed Play Off. W niedzielę czekamy na wygraną i pierwsze punkty z góralami !

• 33 0

• Górale walczą o 3 miejsce przed play off i nie odpuszcza.

• 4 0

• Stasiewicz (7)

Co jest z Kubą? Chory czy przegrał konkurencję w składzie ?

• 16 0

• Słaby jest. (4)

• 14 15

• (2)

mieliśmy już takich Arturów ciągniętych od małego...Masz rację. Cienizna aż dusi...

• 3 16

• Zapomniałeś już kto ciągnął drużynę na początku? (1)

A już porównania Stasiewicza z Arturem, no sorry ale Artur to amator.

• 21 2

• Ciągnął grę

tak w pierwszej lidze, a jego motywowanie drużyny to żenada, możesz zobaczyć na filmikach przed meczami z Tychami w play off .

• 0 5

• Kuba to dobry motywator drużyny

• 9 1

• Skład szerszy i trener wreszcie może dobierać piątki pod przeciwnika.

Pewnie Kuba też swoją szansę dostanie prędzej czy później.

• 19 2

• Miał chyba kontuzję czy chorobę niedawno, może jeszcze nie jest w pełni sił, poza tym trzeba zachować siły na play offy.

• 6 0

• Gratulacje, to napawa dużym optymizmem przed kolejnymi meczami. j

• 16 2

• Unia nam (4)

Nieleży

• 2 28

• Prawda jest taka, ze z Unia zdobyliśmy tyle punktów co z Jastrzebiem.

• 15 0

• Nie leży to

Nam Podhale .

• 9 0

• (1)

Taaa, "nieleży" - dwa mecze wygrane, jeden przegrany, ale dopiero w dogrywce i dwa zwycięstwa dla Unii. Właśnie jest bardzo wyrownana rywalizacja