JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 3:0. Fatalna trzecia tercja hokeistów

Lotos PKH Gdańsk

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk w wyjazdowym spotkaniu przegrali z JKH GKS Jastrzębie 0:3. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji, kiedy to padły wszystkie trzy bramki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Lotos PKH Gdańsk przegrał z JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) w wyjazdowym meczu 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Wszystkie trzy bramki dla gospodarzy padły w trzeciej tercji, po błędach gdańszczan. Ostatni mecz w tym roku biało-niebiescy rozegrają w niedzielę, kiedy to w derbach Pomorza podejmą Energę Toruń. Początek spotkania o godz. 17.

1:0 Patryk Matusik as. Jakub Gimiński 45:18 5 na 4
2:0 Łukasz Nalewajka as. Dominik Jarosz 47:56 4 na 5
3:0 Kamil Górny as. Dominik Jarosz - Kamil Wróbel 53:46

JKH GKS: Raszka; Auvinen, Górny - Jarosz, Wałęga, Sawicki; Jabornik, Kostek - Kasperlik, Paś, Iossafov; Matusik, Gimiński - Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka; Chorążyczewski, Radzieńciak - Wróbel

LOTOS: Fucik; Bilcik, Szurowski - Stasiewicz, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Naróg - Popow, Mocarski, Smal

Gdańszczanie do Jastrzębia-Zdroju pojechali bez trenera Marka Ziętary, którego dopadła choroba. Wobec tego drużynę z ławki prowadził jego asystent Marek Rączka. Zabrakło także kapitana Jana Stebera, który naderwał mięsień przywodziciela. Do składu wrócili za to Mateusz Danieluk, Michał Naróg oraz Igor Smal.

Hokeiści specjalizują się w remisach

Pierwsza odsłona spotkania nie porwała. Oba zespoły grały chaotycznie, a bramkarze mieli mało pracy. Zarówno gospodarze, jak i biało-niebiescy mieli dwie okazje do gry w liczebnej przewadze, ale nawet to nie sprawiło, że obraz gry uległ zmianie. Krążek wędrował zbyt wolno, niedokładnie i w pierwszej tercji nie padła żadna bramka.

Hokeiści obydwóch drużyn, jakby byli już myślami przy wigilijnych stołach. Gdańszczanie postawili na dobrą grę w destrukcji i szukanie szans w kontrach. Po jednej z nich doskonałą okazję miał Filip Pesta, ale Ondrej Raszka nie dał się pokonać. Jednak groźne strzały Lotosu można było policzyć na palcach jednej ręki.

Jastrzębianie mieli okres kilku minut, kiedy mocniej zaatakowali biało-niebieskich, ale znakomicie pomiędzy słupkami swojej bramki spisywał się Tomas Fucik. To głównie dzięki jego postawie gdańszczanie bezbramkowo remisowali z wiceliderem PHL. Dość powiedzieć, że po dwóch tercjach statystyka strzałów wynosiła 21 - 7 na korzyść Jastrzębia.

Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:3. Misie zasypały lodowisko w "Olivii". Relacja, galeria zdjęć, oceny

Przyjezdni dobrze rozpoczęli trzecią tercję. Najpierw słupek ostemplował Szymon Marzec, a po chwili krążek z powietrza zbijał Petr Polodna. Wydawało się, że to gdańszczanie są bliżej otwarcia wyniku. Wtedy jednak karę otrzymał Damian Szurowski i po zaledwie 10 sekundach było 1:0. Patryk Matusik strzałem z dystansu zaskoczył zasłoniętego Fucika.

Hokeiści Lotosu mieli szansę natychmiast odpowiedzieć, kiedy to karę otrzymał Henrich Jabornik, ale popełnili błąd i na 2:0 podwyższył Łukasz Nalewajka, który urwał się z akcją sam na sam. Jastrzębie wypunktowało biało-niebieskich, niczym wytrawny bokser, a wynik spotkania na 3:0 ustalił Kamil Górny.

11 Naprzód Janów 31 1 0 0 30 32:231 3

Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.

Tabela wprowadzona: 2019-12-20

Wyniki 33 kolejki:

• JKH GKS Jastrzębie - LOTOS PKH GDAŃSK 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
  • Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
  • GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
  • Energa Toruń - Naprzód Janów 12:0 (5:0, 7:0, 0:0)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Opinie (82) 7 zablokowanych

29.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 LOTOS PKH Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:4 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
25.02 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:1 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
22.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 7:2 LOTOS PKH Gdańsk
21.02 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 LOTOS PKH Gdańsk
16.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:3 Podhale Nowy Targ LIVE!
14.02 (pt) godz.18:00 JKH GKS Jastrzębie 1:2 LOTOS PKH Gdańsk
02.02 (nd) godz.17:00 LOTOS PKH Gdańsk 1:2 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
31.01 (pt) godz.18:00 GKS Tychy 3:1 LOTOS PKH Gdańsk
28.01 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 4:1 Zagłębie Sosnowiec LIVE!

• JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3
  • Półfinały zostały odwołane. Kolejność na miejscach 1-2 ustalono na podstawie tabeli po sezonie zasadniczym. Mistrzostwo Polski przyznano GKS Tychy, a wicemistrzem kraju została Re-Plast Unia. Natomiast dwóch pozostałych półfinalistów wspólnie sklasyfikowano na 3. miejscu.
  • Kolejność na miejsca 5-8 ustalona została według pozycji zajętych w sezonie zasadniczym przez drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach.
  • Kolejność na miejsca 9-11 na podstawie wyników po sezonie zasadniczym.