JKH GKS Jastrzębie - Lotos PKH Gdańsk 3:0. Fatalna trzecia tercja hokeistów

Mikołaj Pachniewski
20 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk w wyjazdowym spotkaniu przegrali z JKH GKS Jastrzębie 0:3. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji, kiedy to padły wszystkie trzy bramki. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk w wyjazdowym spotkaniu przegrali z JKH GKS Jastrzębie 0:3. Mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji, kiedy to padły wszystkie trzy bramki.

Lotos PKH Gdańsk przegrał z JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) w wyjazdowym meczu 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Wszystkie trzy bramki dla gospodarzy padły w trzeciej tercji, po błędach gdańszczan. Ostatni mecz w tym roku biało-niebiescy rozegrają w niedzielę, kiedy to w derbach Pomorza podejmą Energę Toruń. Początek spotkania o godz. 17.

1:0 Patryk Matusik as. Jakub Gimiński 45:18 5 na 4
2:0 Łukasz Nalewajka as. Dominik Jarosz 47:56 4 na 5
3:0 Kamil Górny as. Dominik Jarosz - Kamil Wróbel 53:46

JKH GKS: Raszka; Auvinen, Górny - Jarosz, Wałęga, Sawicki; Jabornik, Kostek - Kasperlik, Paś, Iossafov; Matusik, Gimiński - Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka; Chorążyczewski, Radzieńciak - Wróbel

LOTOS: Fucik; Bilcik, Szurowski - Stasiewicz, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Naróg - Popow, Mocarski, Smal

Gdańszczanie do Jastrzębia-Zdroju pojechali bez trenera Marka Ziętary, którego dopadła choroba. Wobec tego drużynę z ławki prowadził jego asystent Marek Rączka. Zabrakło także kapitana Jana Stebera, który naderwał mięsień przywodziciela. Do składu wrócili za to Mateusz Danieluk, Michał Naróg oraz Igor Smal.

Hokeiści specjalizują się w remisach

Pierwsza odsłona spotkania nie porwała. Oba zespoły grały chaotycznie, a bramkarze mieli mało pracy. Zarówno gospodarze, jak i biało-niebiescy mieli dwie okazje do gry w liczebnej przewadze, ale nawet to nie sprawiło, że obraz gry uległ zmianie. Krążek wędrował zbyt wolno, niedokładnie i w pierwszej tercji nie padła żadna bramka.

Hokeiści obydwóch drużyn, jakby byli już myślami przy wigilijnych stołach. Gdańszczanie postawili na dobrą grę w destrukcji i szukanie szans w kontrach. Po jednej z nich doskonałą okazję miał Filip Pesta, ale Ondrej Raszka nie dał się pokonać. Jednak groźne strzały Lotosu można było policzyć na palcach jednej ręki.

Jastrzębianie mieli okres kilku minut, kiedy mocniej zaatakowali biało-niebieskich, ale znakomicie pomiędzy słupkami swojej bramki spisywał się Tomas Fucik. To głównie dzięki jego postawie gdańszczanie bezbramkowo remisowali z wiceliderem PHL. Dość powiedzieć, że po dwóch tercjach statystyka strzałów wynosiła 21 - 7 na korzyść Jastrzębia.

Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:3. Misie zasypały lodowisko w "Olivii". Relacja, galeria zdjęć, oceny

Przyjezdni dobrze rozpoczęli trzecią tercję. Najpierw słupek ostemplował Szymon Marzec, a po chwili krążek z powietrza zbijał Petr Polodna. Wydawało się, że to gdańszczanie są bliżej otwarcia wyniku. Wtedy jednak karę otrzymał Damian Szurowski i po zaledwie 10 sekundach było 1:0. Patryk Matusik strzałem z dystansu zaskoczył zasłoniętego Fucika.

Hokeiści Lotosu mieli szansę natychmiast odpowiedzieć, kiedy to karę otrzymał Henrich Jabornik, ale popełnili błąd i na 2:0 podwyższył Łukasz Nalewajka, który urwał się z akcją sam na sam. Jastrzębie wypunktowało biało-niebieskich, niczym wytrawny bokser, a wynik spotkania na 3:0 ustalił Kamil Górny.

11 Naprzód Janów 31 1 0 0 30 32:231 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-12-20

Wyniki 33 kolejki

• JKH GKS Jastrzębie - LOTOS PKH GDAŃSK 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
  • Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 0:2, 3:0)
  • GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
  • Energa Toruń - Naprzód Janów 12:0 (5:0, 7:0, 0:0)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Opinie (82) 7 zablokowanych

• Świąteczne lanie za wami ... (14)

specjaliści od remisów zapomnieli że mecz trwa trzy tercje !

• Haha

O ja u dunaju;) ale jestem super się pochwalę hohoho ...
            Ten co ma klasę i kulturę ma pokorę !!!!

• 1 1

• Przegrywają Moje Tychy i bardzo dobrze ... (4)

bo twój Lotos dzbanie wypad z szóstki robi a Moje Tychy liderem i tak, jeszcze was Toruń dopadnie ofermo życiowa !

• 2 10

• (3)

Tychy zawsze baty w Gdańsku:)

• 11 2

• jakie zawsze co ty baran... bierzesz ! (2)

• 2 10

• a kiedy w tym sezonie wygrali w Gdańsku?:) Baranie?

• 8 1

• Tychy baty w Cracovie:)

• 6 3

• Naprawdę było już u ciebie świąteczne lanie?

W sumie jak sam to pisałeś, dzień jak co dzień, zawsze dostajesz w pupke.

• 3 0

• A jak tam twoje lanie, Boluś?

Dostałeś już czy jeszcze czekasz w kącie?

• 2 0

• Można się było spodziewać choć zawsze liczy się na niespodziankę. W niedziele oby wygrana

• 15 2

• (1)

Trudno. Najważniejsze, żeby w niedzielę były 3 punkty. Wszyscy do Olivii!

• W niedziele moze być lipa (3)

Cracovią tkh 2:3, Cracovią lotos 6:2, Tkh jkh 2:1, Jkh lotos 3:0, obym się mylił bo chce na świeta prezent w postaci zwycięstwa ;) panowie zaciskamy tyłki i gramy derby! Moc,energia , siła

• 14 5

• (1)

Toruń na fali ale Katowice - Toruń 7:1, Stocznia Katowice 1:0 :-)

• 6 1

• Toruń 8 jak nas pyknie to już tylko 4 punkty starty. Twoje wyniki nic nie znaczą liczy się to ze Toruń odrabia a my dalej udajemy ze wszystko jest ok i nie będziemy wykonywać pochopnych ruchów. Przypomina mi to sytuacje z Aleksiukiem chłop nic nie grał a 3/4 sezonu a nas siedział nie wiadomo po co. Teraz jest to samo trzymamy zagranicznych ogórków którzy powinni prowadzić grę a oni grają biede...nie wiem na co czekamy chyba na spadek na 8 miejsce może wtedy ktoś sie otrząśnie i stwierdzi że jednak coś jest nie tak

• 5 2

• I amfetamina

• 0 2

• (6)

Od jakiegoś czasu mi się ta gra nie podoba...wszystko jest takie szarpane...meczenie buły...Zero w tym finezji i pięknej gry. Czekamy na jeden błąd rywala jak się uda to wygramy a jak sie nie uda to jest remis albo przegrana. Nie wiem czy do końca o to w grze hokeja chodźi zaczyna mi to przypominać kopaną. Dzisiaj JKH grało pewnie bez 7 zawodników a mimo to potrafili założyć zamek strzelić gola. Nawet zespół w takim osłabieniu potrafił coś zagrać...a my coż. Nie wiem co miało by się w tym playofach niby stać. Dalej nie wiem co Popov robi w drużynie a Yewłakow gra dalej swoje czyli nic. NIe wiem co obrona robiła dzisiaj w 3 tercji chyba byli na rybach.

• 22 3

• (5)

Mam pytanie :
      Która obrona była na lodzie w czasie jak Jastrzębie strzelało nam bramki ?

• 2 1

• jedna była z Jastrzębia a druga od nas

• 7 1

• Cała piątka broni i atakuje. (1)

Stracony gol to nie jest wina tylko obrońców i bramkarza.

• 4 1

• Zobacz bramkę jaka straciliśmy w przewadze.

• 4 2

• (1)

Przy 1 Pastryko. Przy 2 Rożkow bądźmy szerzy został ośmieszony. Przy 3 Szurowski z Bilcikiem

• 1 1

• Szurowski z Narogiem

• 1 0

• To teraz jeszcze w kuper z Toruniem i święta. Kij ze 7 miejsce a Toruń juz 4 punkty straty ale spokojnie przecież nasz cel to ciągle gra w playoffach... Po co zmiany jak jest dobrze

• 8 8

• z meczu na mecz coraz gorzej (4)

• 8 6

• Romek (2)

A dziwicie się jak chłopaki pieniędzy nie dostają święta się zbliżają a oni pieniędzy nie mają na koncie
      Prezesi może czas się obudzić

• 2 10

• (1)

A skąd ty baranie wiesz, że pieniędzy nie dostają? Przez tyle lat piszecie, że im nie płacą a z klubu nie odchodzą? Co może wolontariat robią

• 10 4

• bo prędzej czy póżniej wypłacić muszą .