JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 6:0. Maciej Urbanowicz 4 asysty

10 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Stoczniowiec przegrał z Jastrzębiem 0:6. Cztery asysty zaliczył gdański wychowanek Maciej Urbanowicz, a dwie asysty i bramkę dorzucił Roman Rac (na zdjęciu z prawej), były zawodnik Lotosu PKH Gdańsk. Stoczniowiec przegrał z Jastrzębiem 0:6. Cztery asysty zaliczył gdański wychowanek Maciej Urbanowicz, a dwie asysty i bramkę dorzucił Roman Rac (na zdjęciu z prawej), były zawodnik Lotosu PKH Gdańsk.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 0:6 (0:1, 0:1, 0:4) w zaległym meczu 11. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dwie z bramek gdańszczanie stracili grając w przewadze. Aż cztery asysty przy trafieniach gospodarzy zanotował gdański wychowanek Maciej Urbanowicz. Po czternastu ligowych spotkaniach Stoczniowiec pozostaje bez zwycięstwa.

1:0 Sawicki as. Urbanowicz - Hovorka 16:43
2:0 Hovorka as. Urbanowicz - Rac 21:07
3:0 Ł.Nalewajka as. Urbanowicz - Górny 47:14
4:0 Rac as. Kasperlik (4 na 5) 53:54
5:0 Bryk as. Rac - Górny (4 na 5) 55:02
6:0 Horzelski as. Urbanowicz - Wróbel 57:01

JKH: Nechvetal; Bryk, Górny; Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimicek, Kostek; Urbanowicz, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski; R.Nalewajka, Jarosz, Ł.Nalewajka - Matusik, Gimiński; Pelaczyk, Wróbel, Sołtys

STOCZNIOWIEC: Soliński; Mateusz Rompkowski, Wala; Vitek, Mocarski, Michał Rybak - Lehmann, Maciejewski; Maciej Rybak, Stasiewicz, Bondarenko - Żurawski, Niedźwiecki; Drąg, Strużyk, Sadowski

Michał Kieler bronił w reprezentacji Polski

Hokeiści wrócili do ligowych zmagań po 11-dniowej przerwie na mecze reprezentacji. Gdańszczanie wykorzystali ten czas na regenerację. Na spotkanie z JKH wrócił rekonwalescent Jakub Stasiewicz.

W składzie nie pojawił się jeszcze wznawiający karierę Maciej Rompkowski a trener Krzysztof Lehmann od pierwszej minuty dał zagrać między słupkami Wiktorowi Solińskiemu. Podstawowy bramkarz Michał Kieler, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji, zasiadł w boksie.

Maciej Rompkowski wznawia karierę

Wtorkowy mecz zaczął się od zmarnowanych okazji. Najpierw do kontry za wolno ruszył Michał Rybak a chwilę później Soliński zdołał odeprzeć ataki gospodarzy. W 5. minucie krążek znalazł się w gdańskiej bramce, ale sędzia wskazał zagranie wysokim kijem. Protestował trener JKH Robert Kalaber, ale wideoanaliza nie zmieniła decyzji arbitrów.

Do końca pierwszej tercji dominowali miejscowy, ale nie byli w stanie zdobyć bramki. Przełamał tę nieskuteczność Radosław Sawicki i choć jego zespół miał kolejne okazje, po 20 minutach było zaledwie 1:0.

Drugą tercję Stoczniowiec rozpoczął w osłabieniu po karze dla Mateusza Rompkowskiego i gdy tylko dobiegła końca, gdańszczanie stracili drugą bramkę po strzale Marka Hovorki. Co ciekawe, przy obu trafieniach asystował... gdański wychowanek Maciej Urbanowicz. Hokeiści Stoczniowca przez dwie tercje oddali zaledwie 9 celnych strzałów na bramkę jastrzębian. Rywale takich uderzeń mieli 32, ale nawet w przewadze nie byli wystarczająco skuteczni.

Ostatnią partię obie drużyny rozpoczęły w osłabieniu po karach dla Romana RacaOskara Lehmanna. Zawodnicy, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali razem w Lotosie PKH Gdańsk zaliczyli małe spięcie - nie umknęło ono uwadze sędziów.

Gdańszczanie nie byli w stanie zdobyć choćby bramki kontaktowej. W najlepszym wypadku trafili w słupek. I to właśnie po tej sytuacji zespołową akcję trzecią bramką skończyli gospodarze. Gumę do siatki skierował Łukasz Nalewajka a trzecią asystę zapisał na swoim koncie Urbanowicz.

W odpowiedzi po stracie krążka przez jastrzębian kontrę próbował skończyć Michał Zając, ale z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza. Gdy w 54. minucie 2-minutową karę otrzymał Zackary Phillips, wydawało się, że gdańszczanie poszukają honorowego trafienia.

Zamiast tego w ciągu zaledwie 68 sekund, gospodarze zdobyli dwie bramki grając w osłabieniu. Najpierw technicznym uderzeniem popisał się Rac, a chwilę później był autorem ostatniego podania do Mateusza Bryka. Kropkę nad przysłowiowym "i" postawił Marcin Horzelski, a czwartą asystę zaliczył Urbanowicz. Końcówkę spotkania z ławki kar oglądali Stasiewicz i Martin Kasperlik.

10 Stoczniowiec Gdańsk 14 0 0 0 14 15:75 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-11-12

Wyniki 15 kolejki

• Energa Toruń - STOCZNIOWIEC Gdańsk 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
  • Tauron KH Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
  • Mecz zaległy z 11. kolejki
  • JKS GKS Jastrzębie - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki
  • GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Opinie (136) 7 zablokowanych

• (2)

Nie Stoczniowca a Kostnicę.

Stoczniowca nie ma od 2011. To jest "nowy twór", tak mówił Turnoś i ja mu wierzę.

• 64 2

• To nie twór - to potwór albo wór bez dna. (1)

• 14 1

• to nowotwór.

Tego już się nawet nie chce komentować. Na początku było śmiesznie. Potem normalne. A teraz już większość ma ten stolec-twór tam gdzie jego miejsce - w 4ech literach.

• 21 1

• (8)

Redaktor naprawdę nie mógł napisać, że gola i dwie asysty zaliczył Rac, który kilka m-cy temu grał w PKH?

• 51 4

• Takie rzeczy "redaktorom" przez usta... klawiaturę nie przejdą.

• 27 3

• a doczytales cos wiecej niz tytul? (2)

• 2 18

• a ty umiesz czytać ze zrozumieniem? chyba jednak nie.

• 14 3

• Oczywiście, że doczytałem. Autor podkreślił rolę wychowanka, co jest na rękę OBC Kostnicy, która udaje, że istnieje dla kształcenia młodzieży, natomiast mający praktycznie taką samą zasługę dla zwycięstwa Jastrzębia Rac wspomniany jest tylko przy okazji bójki. Prosta manipulacja.

• 26 0

• No nie mogli napisać, bo muszą gloryfikować to badziewie. Przecież te wszystkie wpisy są sponsorowane i muszą piać jak im K zagrywa a że z rzetelnością dziennikarską im nie po drodze to wiadomo od początku tego sezonu ot co!

• tu nie ma się z czego śmiać (1)

tu trzeba działać, bo ktoś rozwalił bardzo dobrą drużynę na którą przychodzili kibice, mieszkańcy Gdańska (notabene to z ich pieniędzy jest utrzymywana Hala Olivia), a także całego trójmiasta i okolic i wystawił do rozgrywek żenującą drużynę a władze miasta jeszcze temu przyklaskują. Ludzie!!!

• 38 1

• zarząd pkh pod ostrzałem...

• 3 18

• Urban z Furo kiedyś strzelili 2 bramki w jednym osłabieniu, grając jeszcze w starej Stoczni, (2)

I chyba był to mecz z Jastrzębiem, ale głowy nie dam.

• 2 0

• Mecz (1)

Raczej z tychami, na małej hali

• 0 1

• Na pewno było to na dużej hali, powinien być zresztą skrót na yt, bo mecz był transmitowany w tv.

• 0 0

• Brawo Roman Rac!

• 42 1

• Skończcie hańbić Gdańsk. To nie gdański klub,nie drużyna. tylko wytwór głupoty i mściwości.

• 65 1

• (11)

Stracili dwie bramki grając w przewadze?! Ha Ha w normalnym klubie po takich wynikach a przede wszystkim po takim meczu w którym traci się dwie bramki w przewadze to by trenera zwolniono, ale problem nie jest w trenerze czy w zawodnikach ale w tym kto i jak zarządza tym klubem i to te osoby powinny odejść jeżeli nie odejdą to nigdy nie uda się naprawić tej dyscypliny w tym mieście, jak oni nie odejdą to nigdy nie będzie w tym mieście więcej hokeja.

A do pana Durnosia i Kostnicy zadaję pytanie czemu nie udzielą wywiadu i nie wytłumaczą się z wyników, z ogólnego stanu hokeja w mieście oraz nie wypowiedzą się na temat umowy zawartej na dzierżawę hali oraz tajnego kąta bankowego, leasingu samochodu i zakupu działek w okolicach ul. słowackiego ( ostatnio opublikowano urywki dokumentów, ale ten portal ma zakaz publikowania tego typu rzeczy bez zgody Kostnicy, zapewne usuną ten wpis ), strach obleciał? Tchórze

• 58 2

• ludzie bez honoru

których jednak macki sięgają bardzo daleko, ale w końcu trafi kosa na kamień...

• 23 1

• Nie tłumaczą się i nie udzielają wywiadów, bo nie jest to im przecież do niczego potrzebne. Nikt ich nie rozlicza z wyników sportowych ani z realizacji umowy na dzierżawę hali.

• 22 0

• a wy kiedy zagracie zaległe mecze ? (8)

jak pare sezonów temu była tu drużyna , która często traciła gole (nawet w jednym meczu) grając w przewadze a nawet 5 na 3 to wtedy nie widziałem żebyś dławił się z zachwytu , ale tej drużyny już nie ma

• 2 26

• Bo to synuś była drużyna, a nie zbieranina

W zadanym pytaniu masz odpowiedź.

• 21 1

• najciekawsze jest to , że jak oni zatrybią i zaczną uzyskiwać zadawalające wyniki to wy wszyscy wrócicie na hale (6)

ja wtedy nie minusowałem bo też kibicowałem tamtej druzynie

• 0 33

• tak, wszyscy wrócimy

czy ty wierzysz w to co mówisz? oni nie zatrybią bo tam jest niejaki pan k. i nic nie zatrybi

• 20 0

• Zeby wygrywac trzeba zainwestowac z druzyne (2)

Ściągnąć kilku prawdziwych hokeistów z zagranicy. Tu druzyna jest robiona na sztukę. Po taniosci. Wzmocnienia stanowią zawodnicy, ktorzy byli odsunieci od gry w drużynie PHK - A tu grają pierwsze skrzypce. Śmieszne do kwadratu. Dodatkowo mówiąc o kibicach to Ty hamuj piętą. Kibice swój honor mają. nie wypisuj tu takich bzdetow. A jak nie przyjdą to co oddasz cały majątek na cele charytatywne? Deklarujesz się jak taki jesteś pewny?

• 22 1

• ty chyba lepiej nie nazywaj się kibicem , nawet nie wiesz komu kibicujesz (1)

PHK ?

• 1 12

• No rzeczywiscie jestes ekspertem w szukaniu dziury w calym.

Teraz z ekscytacji pewnie nie zaśniesz w nocy. Luzuj zawory. Autoslownik zmienił kolejność liter to chyba oczywiste. czy nie pojmujesz tego nadal?

• 6 3

• (1)

"wszyscy wrócicie" - hahaha jasne.
          Nagle zacznie chodzić 1500-2000 osób na mecze.

Ja np. wrócę dopiero gdy Gruby i jego klika dostaną kopa.

• 5 0

• Siedzą tam sobie i takie brednie opowiadają że wrócą Sandra ich uspokaja haha Tak wrócą tak jak na EIHC chodzili 200 osoba na EIHC a za pare dni na PKH 2000 .