JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 6:0. Maciej Urbanowicz 4 asysty

10 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Stoczniowiec przegrał z Jastrzębiem 0:6. Cztery asysty zaliczył gdański wychowanek Maciej Urbanowicz, a dwie asysty i bramkę dorzucił Roman Rac (na zdjęciu z prawej), były zawodnik Lotosu PKH Gdańsk. Stoczniowiec przegrał z Jastrzębiem 0:6. Cztery asysty zaliczył gdański wychowanek Maciej Urbanowicz, a dwie asysty i bramkę dorzucił Roman Rac (na zdjęciu z prawej), były zawodnik Lotosu PKH Gdańsk.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie 0:6 (0:1, 0:1, 0:4) w zaległym meczu 11. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dwie z bramek gdańszczanie stracili grając w przewadze. Aż cztery asysty przy trafieniach gospodarzy zanotował gdański wychowanek Maciej Urbanowicz. Po czternastu ligowych spotkaniach Stoczniowiec pozostaje bez zwycięstwa.

1:0 Sawicki as. Urbanowicz - Hovorka 16:43
2:0 Hovorka as. Urbanowicz - Rac 21:07
3:0 Ł.Nalewajka as. Urbanowicz - Górny 47:14
4:0 Rac as. Kasperlik (4 na 5) 53:54
5:0 Bryk as. Rac - Górny (4 na 5) 55:02
6:0 Horzelski as. Urbanowicz - Wróbel 57:01

JKH: Nechvetal; Bryk, Górny; Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimicek, Kostek; Urbanowicz, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski; R.Nalewajka, Jarosz, Ł.Nalewajka - Matusik, Gimiński; Pelaczyk, Wróbel, Sołtys

STOCZNIOWIEC: Soliński; Mateusz Rompkowski, Wala; Vitek, Mocarski, Michał Rybak - Lehmann, Maciejewski; Maciej Rybak, Stasiewicz, Bondarenko - Żurawski, Niedźwiecki; Drąg, Strużyk, Sadowski

Michał Kieler bronił w reprezentacji Polski

Hokeiści wrócili do ligowych zmagań po 11-dniowej przerwie na mecze reprezentacji. Gdańszczanie wykorzystali ten czas na regenerację. Na spotkanie z JKH wrócił rekonwalescent Jakub Stasiewicz.

W składzie nie pojawił się jeszcze wznawiający karierę Maciej Rompkowski a trener Krzysztof Lehmann od pierwszej minuty dał zagrać między słupkami Wiktorowi Solińskiemu. Podstawowy bramkarz Michał Kieler, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji, zasiadł w boksie.

Maciej Rompkowski wznawia karierę

Wtorkowy mecz zaczął się od zmarnowanych okazji. Najpierw do kontry za wolno ruszył Michał Rybak a chwilę później Soliński zdołał odeprzeć ataki gospodarzy. W 5. minucie krążek znalazł się w gdańskiej bramce, ale sędzia wskazał zagranie wysokim kijem. Protestował trener JKH Robert Kalaber, ale wideoanaliza nie zmieniła decyzji arbitrów.

Do końca pierwszej tercji dominowali miejscowy, ale nie byli w stanie zdobyć bramki. Przełamał tę nieskuteczność Radosław Sawicki i choć jego zespół miał kolejne okazje, po 20 minutach było zaledwie 1:0.

Drugą tercję Stoczniowiec rozpoczął w osłabieniu po karze dla Mateusza Rompkowskiego i gdy tylko dobiegła końca, gdańszczanie stracili drugą bramkę po strzale Marka Hovorki. Co ciekawe, przy obu trafieniach asystował... gdański wychowanek Maciej Urbanowicz. Hokeiści Stoczniowca przez dwie tercje oddali zaledwie 9 celnych strzałów na bramkę jastrzębian. Rywale takich uderzeń mieli 32, ale nawet w przewadze nie byli wystarczająco skuteczni.

Ostatnią partię obie drużyny rozpoczęły w osłabieniu po karach dla Romana RacaOskara Lehmanna. Zawodnicy, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali razem w Lotosie PKH Gdańsk zaliczyli małe spięcie - nie umknęło ono uwadze sędziów.

Gdańszczanie nie byli w stanie zdobyć choćby bramki kontaktowej. W najlepszym wypadku trafili w słupek. I to właśnie po tej sytuacji zespołową akcję trzecią bramką skończyli gospodarze. Gumę do siatki skierował Łukasz Nalewajka a trzecią asystę zapisał na swoim koncie Urbanowicz.

W odpowiedzi po stracie krążka przez jastrzębian kontrę próbował skończyć Michał Zając, ale z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza. Gdy w 54. minucie 2-minutową karę otrzymał Zackary Phillips, wydawało się, że gdańszczanie poszukają honorowego trafienia.

Zamiast tego w ciągu zaledwie 68 sekund, gospodarze zdobyli dwie bramki grając w osłabieniu. Najpierw technicznym uderzeniem popisał się Rac, a chwilę później był autorem ostatniego podania do Mateusza Bryka. Kropkę nad przysłowiowym "i" postawił Marcin Horzelski, a czwartą asystę zaliczył Urbanowicz. Końcówkę spotkania z ławki kar oglądali Stasiewicz i Martin Kasperlik.

10 Stoczniowiec Gdańsk 14 0 0 0 14 15:75 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-11-12

Wyniki 15 kolejki

• Energa Toruń - STOCZNIOWIEC Gdańsk 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
  • Tauron KH Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)
  • GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
  • Mecz zaległy z 11. kolejki
  • JKS GKS Jastrzębie - STOCZNIOWIEC GDAŃSK 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
  • Mecz zaległy z 8. kolejki
  • GKS Katowice – Tauron Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Opinie (136) 7 zablokowanych

• Kibic (2)

Były przyjaciel lajkona trochę słabo

• 1 0

• (1)

Trochę słabo? No raczej.... to jest dno i jeszcze kilka kilometrów mułu!!!
      Z czegoś takiego nikt nie ma szans się odbić.

• 11 0

• Upsss... słabo, słabiutchno!

• 0 0

• Kiedy kolejna porażka ? (1)

• 2 0

• Już za chwilę, za chwileczkę.... Kostnica strzeli brameczkę??

• 0 0

• na tej hali

zdecydowanie do odnowienia są szatnie i toalety.... jedzie stamtąd taki smrodek minionej epoki

• 1 0

• Weźcie zabierzcie Gdańsk z nazwy tego czegoś (9)

Bo wstyd później w Polskę jechać.

• 39 3

• (5)

rekord z sezonu 1992/93 do pobicia 33 porażki z rzędu i zwycięstwo w ostatnim 34 meczu 7:3 z Tychami które przyjechały w 12 to był pierwszy sezon z mk jako prezesem może ten będzie ostatni

• 16 0

• ale troska , wiara i nadzieja u wielkiego kibica gdańskiego hokeja dalej jest ... (2)

na Jacka zawsze można liczyć , nie martw się będzie dobrze ,rekordu na pewno nie będzie , a i jeszcze razem wspólnie pokibicujemy tej ekipie

• 5 0

• Teraz 12 z Tychów to byłby chyba za mocny skład. Żal mi naszych, w zeszłym sezonie grali w całkiem dobrym klubie, a teraz...

• (4)

PKH Pomorski Bastion Hokeja na FB - przed chwilą ukazał się wywiad z Petrem Polodną.

• (11)

ten sezon się nie liczy ,w przyszłym pandemia minie PKH powróci do gry i pokaże na co stać gdański hokej ,kibice już zbierają na budżet by grać o medale .

• 24 2

• zbiórka na co? żeby pieniądze ponownie trafiły do kieszeni grabarza za wynajem hali? (4)

PKH pokazała charakter wycofując się z rozgrywek, jak tylko na jaw wyszedł plan Grabarza o tym, że to PKH ma być sponsorem Kostnicy w obecnych rozgrywkach. A tu figa z makiem. I Grabarz został na lodzie ze swoim lodem.
      Jeżeli zarząd PKH zdecyduje się jeszcze kiedyś na zaangażowanie w projekt hokejowy, to ludzie wrócą na trybuny.

• 14 3

• PKH pokazala Charakter - Nagroda Darwina (3)

Ale teraz pojechałeś chłopie, "pokazała charakter wycofując się z rozgrywek" - przeczytaj z 10 razy co napisałeś i się zastanów. Za taki czyn powinni dostać nagrodę Darwina - jeśli wogóle wiesz o czym mówię

• 5 12

• Malo z tego rozumiesz jak widac (1)

Zejść ze sceny też trzeba potrafić z podniesionym czolem. Nie musisz tego rozumieć. Nie każdemu jest dana myślenia wynikowego. Jeżeli pieniądze nadal miały trafiać do kieszeni Grabarza, to mają pełne poparcie wielu sympatyków sportu, co ewidentnie pokazuje frekwencja na trybunach ilość polubien na fanpagu kostnicy i jakość wyników sportowych nowotworu.

• 6 4

• Zejść ze sceny z podniesionym czołem ?

zeby to zrobić to trzeba podać prawdziwy powód upadku PKH - długi, długi i jeszcze raz długi. Autokar nie zapłacony, za sprzęt nie zapłacone, zawodnicy bez pensji za 2 miesiące, zawodnicy bez obiecanej premii od początku sezonu, brak uregulowanych kwot do grup młodzieżowych innych klubów, no i już słynny argument - opłata z lód nie zapłacona. Zgłoszenie drużyny przez Stoczniowiec to był tylko wygodny pretekst do zamknięcia tego projektu prowadzonego przez ludzi może i z pasją ale bez absolutnego doświadczenia w prowadzeniu tego typu przedsięwzięć. I tyle w temacie. Bo ze scen y trzeba umieć zejść - też tak uważam

• 2 2

• ponad 5 lat kopali się z koniem
          ale zgłoszenie drużyny przez grubego to już było przegięcie

• 4 1

• (5)

Kibice zbierają, powiadasz... i uzbierają minimum 1.5 miliona zł?

• 1 15

• (1)

Kostnica raczej tez nie uzbierała

• 10 0

• Kostnica ma kasę na papierze, byle dostać licencję.
          Janów też tak zrobił rok wcześniej, ale się wydało :D

• 4 0

• (1)

nie twój to problem, delektuj się grą tej grającej żenady.

• 18 3

• Nie delektuję się. Z chęcią się dorzucę, jeśli będzie okazja.

• 9 1

• a uzbierają za każdy wpis 5 zeta do skarbonki i macie na początek ,resztę dołoży wasza faworyta Pani Dulkiewicz dobra znajoma Kosteckiego.

• 13 1

• Blagam!!!! (1)

Prosba do Pana Trenera Krzysztoda!!!
    Niech Pan kupi sobie wędkę badz pozyczy od sasiada. I jedzie po prostu na ryby!!! Bo na trenowaniu hokeistow Pan sie nie zna!!

• 4 10

• Tato odpuść... Lepiej nie będę grał nawet pod okiem Kalabera...

• 11 0

• (4)

Wiadomo kiedy będą ślizgawki?

• 2 1

• właśnie

o niej jest w tym artykule, no przecież nie o hokeju ;)